Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest agaoc

Ile kosztuje całkowicie nowy fabrycznie silnik

Recommended Posts

Guest agaoc

Witam,

Otóż mam sobie opla vectre B kombi 1.6 z 98roku.

Dzisiaj przeżyłam horror (pomijam szczegóły) i jak się okazało muszę zrobić remont silnika. Ale strasznie mnie ciekawi jaka jest cena nowego fabrycznie silnika do mojego autka. Ktoś może mi podpowiedzieć? Szperam w necie ale niestety nic nie znalazłam. Może za mało się staram, ale kierują mną nerwy i różne inne skrajne emocje przez to ciężko mi myślenie idzie.

Mechanik powiedział mi za remont silnika od 1500 do 2000 zł. Czy to dobra cena za taki remont? Ile mniej więcej powinno takie coś kosztować?

Z góry dziękuję za okazaną wyrozumiałość i pomoc.

Agnieszka

Nie wiem ile silnik ale jak dwa lata temu dowiadywałem się o skrzynię to krzykneli mi prawie 9 tyś więc spodziewaj się dość dużej sumy.

Co do ceny jaką krzyknął Ci mechanik, wszystko zależy co dokładnie będzie w nim robił, jeżeli faktycznie wszystko to jest to rozsądna cena.

Siemka Agnieszka !

Po piwerwsze powiedz co dokładnie sie spier(zepsuło) w samochodzie i dlaczego konieczny remont ? Strzelił rozrzad czy co ? Wtedy bedzie mozna obenic czy mechanik nie chce Cie zrobic w bambuko. Z fabrycznym silnikiem daj sobie spokój bo to sie nie opłaca i jest strasznie droga impreza. Albo remont albo swap na taki sam albo moze jakis inny, mocniejszy. Myślę ze za taka kase spokojnie kupisz silnik do przekładki. Rozwiazań jest wiele. Decyja nalezy do Ciebie. Byle bez emocji

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> pozdrawiam. Damian

Guest Radecki_VKP

Po kupnie swojej VB został zrobiony mały remont silnika a mianowicie :

Panewki

Planowanie głowicy

Pierścienie

Uszczelka misy olejowej

Uszczelka kolektora wydechowego

Uszczelka kolektora ssącego

Pasek rozrządu(przy okazji)

Robota + części = 1400zł

Edited by Radecki_VKP

Najmniej zachodu i bez obciazania portfela to kupic kompletny silnik z innej VB.

Np z jakiegos angola. Moze uda sie trafic na jakis serwisowany z malym przebiegiem

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

W suumie to trzeba najpierw stwierdzic co dokladnie poszlo. Jesli tylko glowica sie skonczyla to odpadaja niepotrzebne koszty kupna nowego silnika,czy tez romontu bloku.

cena mojego silnika (zapewne golasa)w ASO to 12000 zł

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Please login or register to see this quote.

a tak z ciekawosci jest jeszcze nowy fabryczny silnik do dostania gdziekolwiek do modelu b raczej podejzewam ze to tylko silniki remontowane w fabryce

silnik pewnie dostaniesz

musza miec jakies zapasy w skladach GMa

w UK widzialem wyprzedaz magazynowa i mieli kilka sztuk

ale cena od 10000 zlociszy sie zaczynaja

a to tyle co uzywana VB z tego rocznika

Agnieszka kup do Viki silnik używany z angola tak jak kolega wyżej napisał.

Wiem ,że awaria silnika to duże emocje -sam to przeżyłem ale spokojnie dasz radę naprawić to za dużo mniejszą kasę.

Pzdr:)

Koszt zakupu nowego silnika X16XEL (taki masz zapewne w aucie) w ASO (bez alternatora) to 24 741,19

/emoticons/default_rolleyes.gif" alt=":rolleyes:">

Guest agaoc

Witam ponownie.

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi na moje pytania.

To zacznę od początku...

Zaczęło się od tego że od lutego nie dało się jeździć na instalacji gazowej(po przełączeniu na gaz auto gasło i nie chciało odpalić nawet na benzynie), śmierdziało w aucie spalinami.Oleju wlewałam co 2 tygodnie literek. Odwiedziłam kilku mechaników i nikt nie mógł mi pomóc, nie wiedzieli co się dzieje. Zrobiłam całkowicie nowy wydech, ale to nie pomogło. Wczoraj dotarłam do majstra od gazu który instalacje gazową mi uruchomił ale gdy wcisnął mocniej pedał gazu (na gaz było już przełączone)z rury wydechowej uniósł się gęsty biały dym. Nic nie było widać. Smród niesamowity. Usłyszałam wtedy: cytuję: "nie ma pani już silnika, czuć przepracowany olej, wszystko jest do remontu, pierścienie do wymiany razem z rozrządem". Tyle zapamiętałam. Na benzynie dojechałam do domu z duszą na ramieniu i dzieckiem na tylnym siedzeniu.

Co do nowego silnika to faktycznie sobie daruję. Już wiem że ciężko będzie mi znaleźć te 2tys na remont a co dopiero 10tys czy 24tys....

Teraz pewnie zadam głupie pytanie: A jak się kupuje silnik z angola?

Edited by agaoc

Agnieszko.. Szukasz na allegro czy gdzie indziej Vectre 1.6 czy inną zależy jaki silnik cię interesuje i dzwonisz do sprzedającego. Pytasz czy na części i jaki stan jeśli wszystko jest ok to jedziesz obczaić co i jak (najlepiej z kimś kto ma pojęcie). Jeśli silnik wpoządku to bierzesz

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> Potrzebna bedzie przyczepka

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> potem wieziesz nowe serducho i samochód do warsztatu i prosisz o przekładkę

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Z drugiej strony chyba wolał bym wyremontować obecny silnik i wiedzieć co sie ma, a silnik po remoncie jeszcze posłuży

Np.:

Please login or register to see this link.

Najlepiej w pobliżu miejsca zamieszkania.

To wszystko zależy kto jaką kasą dysponuje można robić remont silnika ale o kosztach lepiej nie mówię albo kupić silnik.Tu zaczynają się schody ale najlepiej szukać silnika w pobliżu aby nie narobić sobie kosztów ,mój sąsiad kupił silnik z allegro co się okazało złom w tej chwili ma już trzeci silnik koszty przesyłki rosną więc dałem my namiar na szrot w pobliżu ,kupił silni z gwarancją rozruchową zablombowany i co się okazało już na samych przesyłkach zaoszczędził 500zł .Proponuje aby znaleźć silnik jak najbliżej będą mniejsze koszty w razie co .

Guest agaoc

Postanowiłam że jeśli tylko zdobędę kasę to wyremontuję stary silnik. W sumie nie stać mnie na ryzyko zakupu nowego/używanego, nie wiem na co trafię, speca żadnego nie mam zaufanego co by doradził, podpowiedział czy nie kupuję złomu. A Częstochowa to dziwne miasto, tu rzadko kiedy można coś kupić dobrego w rozsądnej cenie. No i mam nadzieję że ten mechanik mnie nie oszuka. Już 2 lata temu znajomy tak mi "wyremontował" silnik że nic nie zdziałał a 3tysiące wziął...cóż trafił na naiwną,moja wina. A przez ostatni rok się dowiadywałam od mechaników że wszystko mam pozaklejane silikonem, że nawet misę olejową miałam silikonem zaklejoną i tam mi wyciekało wszystko ogólnie jedna wielka atrapa...

A na razie autko postoi na parkingu miesiąc, dwa, może trzy miesiące. Nie wiem jak wytrzymam na tym odwyku od jeżdżenia tu i tam moją vectrunią :43:

Edited by agaoc

A najlepiej jakby pomógł ktoś kumaty z forum z Cz-wy i byłoby najlepiej:)

Dobra decyzja!! Będziesz wiedziała co masz

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

U nas jest nikła liczba osób ale napisz do

Please login or register to see this link.

to jest chłopak z twojego miasta mają tam na pewno zaufanych mechaników i nie dadzą by Ci fuszerkę odwalili

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> a Ja też mu napisze by Tobie pomógł

Poszło PW do koleżanki , może coś wymyślimy.

Misiek dzięki za info.

/emoticons/default_rolleyes.gif" alt=":rolleyes:">

Guest maxdredi

Koniecznie sprawdz KOMPRESJE silnika przy mechanikach przy odbieraniu auta.

Ja tego nie zrobilem, wydalem 3100zl na remont a kompresja jest 9-13-13-12

Gwarancji facet w Auto-Remar w wawie sie wyrzekł.

Serwis padaka. Za miesiac wysylam mu pismo ze jest sprawa w sadzie rozpoczeta...

Guest termabud

Ostatnio brat załatwił fabryczny silnik,pojechali na szrot wyrwali taki sam z anglika koszt 600zł

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> robocizna i silnik razem 1400zł.Z płynami,autko jeździ do dziś,zbiera się no i jest na niego gwarancja.Faktycznie jeżeli koleżanka nie ma nikogo znajomego w pobliżu to lepiej nie ryzykować,choć i mój brachol pojechał na szrot w ciemno,tyle tylko że mechanik był w porządku i przyłożył się do roboty.

Guest agaoc

Koniecznie sprawdz KOMPRESJE silnika przy mechanikach przy odbieraniu auta.

Ja tego nie zrobilem, wydalem 3100zl na remont a kompresja jest 9-13-13-12

Żebym ja wiedziała o czym Ty do mnie piszesz he he he

Dzięki Chłopaki :-) Na pewno skorzystam z pomocy jak tylko nadejdzie ten moment...

Edited by agaoc

Na allegro handluje firma bodajze MROPEL,mieli fabrycznie nowy silnik 2.0 16v x20xev za 5 tys i nie byl kompletnie goly,wiec mozesz spytac u nich.

Guest agaoc

Poniedziałek/wtorek mogę jechać do mechanika

/emoticons/default_yahoo.gif" alt=":yahoo:">

Radość moja ogromna jest!!!!!! Jutro zadzwonię po dalszą pomoc do kolegi z forum :-)

Guest maba34

Pamiętaj o sprawdzeniu kompresji jest to ciśnienie sp.... bla bla bla , nie może się różnić ( jedna atmosfera to nie różnica ) , i ta cena za remont ? za tą kasę mechanik zrobi ci "szweda" , jeśli będzie wszystko ok, bo okaże się wszystko jak rozbierze silnik , a morze się okazać że trzeba zrobić prawdziwy remont silnika , a to będzie kosztować !

Więc może jednak używany silnik , będzie kosztował mniej i będzie miał gwarancję ( tylko i wyłącznie silnik od firmy która daję gwarancję ), korzystałem już nie raz z usług takich firm ( z racji zawodu jestem mechanikiem ) i zawsze było jak się nalerzy.