Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest andrzej108

Wymiana silnika 1,8 na 2,0

Recommended Posts

Guest andrzej108

Witam

Mam pytanie czy po wymianie silnika 1,8 16V na 2,0 16V trzeba wymieniać komputer sterujący czy może pozostać od 1,8

może zostać

mowa X18XE -> X20XEV

Guest andrzej108

Tak chodzi o te silniki

Nie może zostać, podaje inne dawki, ostatnio robiliśmy wymianę silnika u Leszka, testowaliśmy obydwa i auto całkiem inaczej ciągnie na komputerze od 2.0 niż na kompie z 1.8 .

Edited by JarekS

a ja mówię że może

Guest andrzej108

Czyli trzeba zmienić komputer aby moc była właściwa?

Nie wiem Grzesiek na czym opierasz swoją teorię ale ja to sprawdziłem organoleptycznie na jednym i drugim kompie i dynamika auta jest zupełnie inna jak ma właściwy komputer, być może w drugą stronę jest ok czyli komp z 2.0 do silnika 1.8 ale z 1.8 do 2.0 stanowczo widać różnicę, inaczej reaguje na gaz, inaczej przyspiesza, ma inne spalanie itd. komputer steruje dawką paliwa a jak wiadomo 1,8 potrzebuje go mniej niż 2.0, dodatkowo kiedyś podobny manewr przeprowadzał rashed i efekt był podobny do opisanego przeze mnie. Nie było to pełne 2.0.

Elektronika wszystkie piny są identycznie ułożone jak w 1.8 więc wymiana nie sprawia kłopotu,natomiast różni się programem,. Można kupić już za 100-200 zł więc lepiej przy okazji wymiany silnika kup i kompa, pamiętaj tylko aby był kompetny to znaczy komputer, pętla indukcyjna pod stacyjkę oraz pestki z kluczykó.

Pozdrawiam

a tak pomiędzy jarek piszesz że komp z 2.0 do 1.8 podejdzie czyli 1.8 powinno się lepiej zbierać na takim kompie (jak dobrze rozumuję)a czy np komp od x20xer polepszy osiągi x20xev

Guest andrzej108

A czy komputer z omegi C będzie pasował do vectry B?

a z jakiego silnika? komputery są dopasowane do modelu silnika nie do modelu samochodu.

Czy na kompie z 2.0 będzie się lepiej zbierał 1.8 trudno powiedzieć ale raczej nie sądzę.

Guest andrzej108

Chodzi mi czy wtyki będą pasować z omegi C do instalacji z Vectry B bo kupiłem silnik od omegi i mógł bym wziąć odrazy kompa jeśli by pasował no i mam pytanko o sprężarkę klimy czy jest taka sama? mi się wydaje że tak ale wole się upewnić

Edited by andrzej108

Jeżeli taki sam silnik to powinien pasować ale w 100% nie daje, najlepiej jak byś porównał je ze sobą.

Guest andrzej108

Ten silnik jest od omegi C i zastanawiam się czy komputer będzie pasował z tej omegi do mojej vectry

No i jeszcze jedno pytanko. Czy sprężarka od omegi będzie pasować do vectry czy wyjście na przewody na środek chłodzący jest tak samo?

Czy jak wymienię sam komputer to będzie chodzić czy konieczna jest wymiana pierścienia przy stacyjce?

Edited by andrzej108

Napisałem wyej że musisz zmienić petle przy stacyjce oraz pestki w kluczyku, bardzo fajnie że to silnik z c ale może podał byś jego oznaczenia

Guest andrzej108

Silnik ten od omegi to X20XEV