Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest hiszpan

Szumienie tarcz

Recommended Posts

Guest hiszpan

Witam.

Jestem świezakiem jeżeli chodzi o temat motoryzacyjny, wiec prosze o wyrozumialosc. Mam Victorie B 1.6 z 99r. Mam problem otoz gdy jezdze tylne opony szumia strasznie, myslalem ze to przez inny ich bieznik ale gdy zmenilem na takie same bylo bez zmian. Po podniesieniu tylu samochodu i oborceniu kol slychac ze tarcze tra o cos. Jakis tam mechanik powiedzial ze sa odksztalcone w wyniku temperatury i nalezy je wymienic. Jakos tak nie chce mi sie w to wierzyc wiec moze ktos z Was mial taki problem. Co zrobic? Przez to w samochodzie z tylu naprawde slychac szumy jak sie jedzie szybciej (gdzies na trasie) tym sa glosniejsze az musze podglaszac muzyke

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> i czy mozliwe jest ze przez te tarcia samochod wiecej moze zluzywac paliwa ? Pozdrawiam czekam na wasze opinie!

Edited by hiszpan

wiadomo ,ze jak trze to z automatu wiecej pali.

Masz pewnie zatarte cylinderki i dlatego klocki trą o tarczę.

Jeśli mechanik to stwierdził to wymień wszystko na nowe( tarcze szczęki i klocki)

NIe wiem jak to jest też z zaciskami -czy przypadkiem jak działa na nie dłuższy czas duża temperatura to cylinderki się niszczą.

Płyn też nie lubi długotrwałego przegrzania.

prawdopodobnie szczęki ci się posypały i trze

jedz do mechanika niech ci pozagląda

hmmm a może klocki lekko trą o tarcze

a za hałas odpowiedzialne są piasty

coś mi się nie wydaję że aż tak by hałasowały

ale może się nie znam

spróbuj u innego mechanika

i potwierdź co powiedział pierwszy...

Zgadzam się z przedmówcą. Niech ktoś sprawdzi Ci piasty, na początku ich końca jest szum jakby piasek był w łożysku, potem zaczną wyć. Przy tarciu klocków o tarczę po kilku kilometrach jazdy tarcze będą tak gorące, że się do nich nie dotkniesz.

ja mam z tyłu walnięte łożysko objaw dźwiękowy to buczenie a autor pisze o szumie więc ody to nie była piasta bo tanie nie są

mam podobny objaw jak kolega pisze i to nie sa piasty. Wymienilem z tyłu dwie piasty (650zl) i dalej jest tak jak kolega pisze wyzej.. Chyba jak pisza wyzej tarcze, klocki tu trzeba szukac przyczyny..

Nie macie do końca racji. Gdy u mnie kończyła się piasta, to na początku był szum. Tak jak pisałem wcześniej, jakby był piach w łożysku.

nie pamietam dokładnie ale na tylnym hamulcu przy zacisku z tyłu jest kawałem blachy- może ona się przygniotła i to jest powodem obcierania.

łozysko też może szumiec na poczatku a pózniej przechodzi w wycie - tak jak pisze piejos

Guest Lotus84

A znacie jakiś sposób,żeby sprawdzić które siedzi łożysko, piasta? U mnie podczas jazdy towarzyszy właśnie dziwny szum, myślę,że to z tyłu bo nie ma reakcji podczas skręcania kierownicą. szum ten a raczej takie jakby huczenie dobrze słychać na równej drodze. Wiadomo,że łożysko trzeba zaaplikować na prasie więc do mechanika, ale jak siedzi piasta z tyłu to dużo jest roboty z jej wymianą, można to zrobić samemu? Oczywiscie nie mam dwóch lewych rączek, potrafię zrbić coś sam przy aucie.

a jak jedziesz po prostym i nacisniesz na hamulec to szum ustaje??

Guest Lotus84

nie ustaje, to nie klocki na pewno.

Please login or register to see this quote.

mam pytanko

a co się w piaście może zepsuć ? one są całe z łożyskiem czy jak ? bo nie wiem czy u mnie nie buczą

i jak sprawdzić czy piasta jest dobra czy nie ?

Piasta jest zespolona z łożyskiem.

Najprościej: podnieś tył na lewarku i zakręć ręką koło. Najlepiej podjechać na stację diagnostyczną, oni powinni mieć taką maszynkę do rozpędzania kół, wtedy lepiej wszystko słychać.

Na początku końca piasty jest szum, jakby w łożysku był piasek; potem dochodzi dźwięk jakby koło się chlubotało na boki; na końcu dochodzi wycie nie do zniesienia.

czyli jest to całość tak ? nie wymienia się samego łożyska ?

Guest ozi

z tyłu cała piaste nie wymienisz samego łozyska

to głupio opel to wymyślił

samo łożysko jest o wiele tańsze

Guest ozi

głupio ale to jest celowo żeby na częściach kase trzepali

Guest XPIHb

miałem ten sam problem u siebie na tylnich kółkach

jak tarcze były zimne to szorowało mimo nowych klocków

po 10 min jazdy problem znikał

poprostu tacze były zwichrowane

wymieniłem tarcze i klocki i problem znikł

oczywiście wymieniłem także z przodu

kopowałem tarcze i klocki firmy SBS

jak na razie bez zarzutu no i ręczny normalnie łapie

bo wcześniej mimo podkręcania linki nie trzymał

Edited by XPIHb

Wg mnie po zdjęciu koła bez problemu można określic czy piasta czy tarcza/klocki. Różnica jest słyszalna, a piasta głośniej hałasuje po najechaniu na dołek

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">