Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest fxmind

Poprawa hamowania

Recommended Posts

Guest fxmind

Robił ktoś z Was coś aby poprawić hamowanie ? u mnie dość słabo hamuje, tarcz i klocków nie mam zużytych (może klocki niskiej jakości?). Może jakieś inne elementy jak wspomaganie hamowania ?

dobrej jakosci tarcze i klocki

no i wymiana plynu

od tego sie zaczyna kolego

a co montowac juz pisano wiele razy

tutaj masz temat dotyczący tarcz i klocków

Please login or register to see this link.

jakie masz obecnie tarcze i klocki? może przez ich słabą jakość masz problem z hamowaniem

Guest fxmind

Płyn hamulcowy zmieniałem. Tarcze i klocki są te które były jak auto kupiłem, jedynie mechanika się spytałem czy może już są do wymiany ale powiedział że są ok. Czyli na pewno nie szukać przyczyn gdzie indziej niż tarcze i klocki ? duużo mocniej muszę wbijać pedał hamulca żeby jakkolwiek zahamować niż np w 5 letniej toyocie. u mnie można zapomnieć o natychmiastowym zahamowaniu, nawet z małej prędkości, auto po prostu spokojnie zwalnia aż się zatrzyma a jak wsiądę do owej toyoty i hamuje jak u siebie to prawie na szybie ląduje... Chyba,że to normalne,że taka różnica występuje między starszymi i nowszymi autami ?

A jaki masz pedał hamulca?, twardy czy miekki?, bo jeżeli twardy to być może serwo jest przyczyną słabego hamowania.

Guest fxmind

Miękki, przy mocniejszym dociśnięciu daje się dobić do końca i jakby sprężynuje (układ niby był odpowietrzany przy wymianie płynu). Tarcze przednie zawsze mam parząco gorące po jeździe , tylne lekko ciepłe - ale podobno tak ma być (?). Może jednak tak mają działać hamulce w tym aucie... A u Was w lecie da się na dobrej nawierzchni bez problemu "uruchomić" ABS hamowaniem ? bo ja jego działanie u mnie odkryłem dopiero w zimie :]

Edited by fxmind

Guest rafal99

Ja mam twardy, ale hamuje dobrze... To źle jak jest twardy? Kompletnie się w tym nie orientuję.

Please login or register to see this quote.

może go jednak nie odpowietrzyli albo spartolili robotę. jeżeli chodzi o nagrzewanie się tarczy to mam tak samo jak Ty. rzadko dobijam do końca, u mnie wystarczy połowa może 3/4 i się zatrzymuje

Ma być twardy

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_rolleyes.gif" alt=":rolleyes:">

Guest fxmind

Przez przypadek "naprawiłem" tą dolegliwość wciskając wielokrotnie i do oporu hamulec na wyłączonym silniku - zmniejszyła się ta miękka strefa w czasie normalnego działania i dobrze hamuje => odpowietrzył się

/emoticons/default_blink.png" alt=":blink:"> Więc wychodzi, że się sam szybko zapowietrza i łatwo da się odpowietrzyć. Jakieś pomysły czemu tak jest ?

Ile wchodzi plynu hamulcowego do vectry ??

Chodzi o wymiane rowniez w sprzegle.

Jak nie wiem co bylo wlane to jakim zalac ?? dot4 ??

DOT4 - pół litra powinno wystarczyć. Z całego sprzegła i tak nie spuscisz.

1 pytanie co by nie śmiecić nowym tematem: wiadomo że do VB wchodzi ~0,4 l płynu hamulcowego. Ile kupić do wymiany: 0,5l wystarczy, czy 1 litr żeby "przepchać/przelać" stary płyn...?

co znaczy poprawić hamowanie?? masz przeglądy techniczne co roku to zainteresuj się tym co diagnosta robi. Sprawdza Ci przecież siłe i równomierność działania hamulców - czyt. siły hamowania.

orientacyjnie u mnie pół roku temu:

przednie koła - 2x po 4 kN

tylne koła - 2x po 2,1 kN

łącznie 12,2 kN

nie znam lepszego sposobu na relatywnie obiektywną ocenę siły hamowania

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

dodatkowo co roku należałoby rozebrać zacisk. Przeczyścić szczotką drucianą powierzchnie prowadzące klocki. Sprawdzenie szczelności i ruchu cylinderków. Na koniec trochę pasty miedziowej i pozamiatane na rok. Wymiana płynu hamulcowego na minimum DOT4 co 2 lata - maksymalnie 3 lata.

Edited by adam_hybrid86

dzięki za wyczerpującą odpowiedź, ale nie otrzymałem w niej odpowiedzi na moje pytanie czy wystarczy 0,5 czy 1 litr płynu

Najpierw powiedz kiedy ostatnio wymieniałeś płyn hamulcowy. Od tego zależy ile teraz zużyjesz. Jeżeli dawno nie wymieniałeś (lub poprzedni właściciel nie wymieniał) to ci może pójść nawet trochę więcej niż "norma" - Mimo, że nawet przestaną lecieć bąbelki to będzie leciał czarny płyn. W moim przypadku poszło 650 ml. odpowietrzaj do przeźroczystego naczynia i podziwiaj ten syf i osad na dole =)

Edited by adam_hybrid86

Jezeli chcesz dobrze "przelać" cały układ to kupuj 1L bo 0.5 bedzie za mało

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

aha o taką odpowiedź mi chodziło, wymieniany był 3 lata z groszami temu

Guest Przemek Jurczak

Panowie poradźcie..

Wiem, że najlepsze LUCAS, ATE, BREMBO i że nie powinienem oszczędzać na hamulcach. Znalazłem 2 takie aukcje, klocki Stainhof są montowane w Fiacie na OES, więc to może nie jest jakaś tragedia, tarcze KRAFT albo ROPER. Jest to sporo tańszy zestaw od kpl ATE a w tym momencie to dla mnie ważne. Nie jestem piratem drogowym, czy dla normalnej jazdy taki zestaw wystarczy?? Może ma ktoś jakieś doświadczenia.

Dzięki z góry za jakieś sugestie

Edited by Przemek Jurczak

np tu masz część odpowiedzi

po cenie 165 zł za 2 tarcze i 4 klocki można się spodziewać niezłego rozczarowania... Czy tak często wymieniasz klocki i tarcze, że nie możesz dołożyć 150 zł do lepszego zestawu? nie zdziw się jak coś Ci będzie piszczeć podczas hamowania na tym komplecie "noname" z Polskiej "fabryki"

Edited by adam_hybrid86