Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Guest steadler

Czerwona kontrolka poduszki sie zapalila

Recommended Posts

Guest steadler

Witam

Parę dni temu zaświeciła mi się czerwona kontrolka poduszki. Wygląda to tak, że wkładam kluczyk, przekrecam na 1, kontrolka się zaświeca i po chwili gaśnie, następnie znowu się zapala i już świeci się ciągle. Odpinałem aku na chwilkę, ale tyklo pokazował mi sie licznik, miałem nadzieję, żeta kontrolka też zgaśnie. Trzeba na techa czy jest coś prostrzejszego?

Kontrolkę poduszek powietrznych niestety trzeba kasować po jej zaświeceniu. Bez kasowanie nie zgaśnie nawet po usunięciu usterki. W Twoim przypadku nie wiadomo, czy po wykasowaniu nie zaświeci ponownie- zależy czy fakt, że się zaświeciła wynika to z jakiejś chwilowej przerwy w którymś z obwodów, czy też wystąpiła jakaś usterka.

Guest steadler

ok, w takim razie tech.

dziekuje

Guest ponko1985

u mnie było tak, że przez pewien czas świeciła się kontrolka i któregoś dnia przekręciłem kontrolke samochód jakby na chwile się zdławiłi kontrolka już nie świeci od tej pory wszystko inne działa ok

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> czy wie ktoś czemu tak się mogło stać?? czy mimo, iż kontrolka zgasła może być tak, że poduchy nie działają (cdx)

Kolego najlpeszym rozwiazaniem jest podjchechac zczytac bledy i wszystko bedzie wiadomo

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by Michuu

Please login or register to see this quote.

W VC chyba zgaśnie z tego co pamiętam

chyba tak :/ w VB nie gaśnie

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest steadler

Właśnie podczas grzebania przy innej części zauważyłem ze z przedniego lewego czujnika zderzeniowego wyszła kostka czyli rozpięło się wszystko i pewnie dlatego paliła mi się kontrolka. Nie miałem czasu z tym walczyć już, ale mam nadzieję, że po spięciu lampka zgaśnie.

tak jak zubek napisał jak usterkę usuniesz kontrolka zgaśnie w VC sama nie trzeba podpinać techa.

Guest steadler

No to chyba mam coś porypane bardziej

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

Czujnik podpięty, kontrolka się świeci dalej

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest janek40

Witaj kolego u mnie tez zapalila sie kontrolka poduszki.Gdzie znajduja sie te czujniki zderzeniowe sprubuje je przeciscic moze cos to pomoze.bylbym wdzieczny za odpowiedz. Pozdrawiam

U mnie powodem świecenia kontrolki było coś związane z poduszko w fotelu kierowcy. W każdym bądź razie pojechałem z tym do ASO mechanik przeczyścił jakąś kostke pod fotelem i od tej pory wszystko jest ok. Nie wiem czy kontrolka zgasła po przeczyszczeniu sama, czy błąd był kasowany. W każdym bądź razie ta kontrolka zapaliła się po przesówaniu fotela jak nażeczona wsiadła za fajere.

Edited by Krzysiekk884

Guest steadler

Czujnik poduszki z przedu to takie płaskie czarne podłużne pomiędzy chłodnicą i reflektorem przykręcone do poprzecznej górnej belki.

Szkoda ze w tym aucie większość błędów trzeba techam kasować, czujnik dobrze podłączyłem, ale na techa pojechać i tak trzeba było i kontrolka się nie świeci.

Guest janek40

Dzieki za pomoc. Jutro zabiore sie za przeczyszczenie styków

U mnie powodem świecenia kontrolki było coś związane z poduszko w fotelu kierowcy. W każdym bądź razie pojechałem z tym do ASO mechanik przeczyścił jakąś kostke pod fotelem i od tej pory wszystko jest ok. Nie wiem czy kontrolka zgasła po przeczyszczeniu sama, czy błąd był kasowany. W każdym bądź razie ta kontrolka zapaliła się po przesówaniu fotela jak nażeczona wsiadła za fajere.

ILE TAKA WIZYTA W ASO KOSZTUJE?

Edited by Karlos Maćkos

jedni mówią że trzeba kasować inni że nie

Edited by DANIELLO