Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
maroslaf

Chek engine - po niesprawnym ruszaniu spod świateł

Recommended Posts

Witam drogich klubowiczów

Od około tygodnia mam problem ze sporadycznie zapalającym się checkiem...

Sprawa wygląda tak - moja panna prowadząc maszynę, zjeżdżała z góreczki i zatrzymała się na niej przed światłami, wrzuciła jedynkę, dostała zielone światło, i puściła hamulec, zapomniała przy tym że jest na jedynce (myślała ze na 2), nie dodała gazu i tylko puściła sprzęgło, samochód, jako że miał jakąś prędkość, szarpną - zrobił żabkę - i zwolnił dostosowując się do prędkości właściwej dla biegu pierwszego (gdy nie dodajemy gazu).

Krótko - jadąc na luzie ok 15km/h panna wrzuciła jedynkę, samochód szarpnął dość gwałtownie i zwolnił do ok 5-10km/h (i ok 900 obrotów).

Po całej akcji szarpnięcia zapalił się chek, nie wiem czy samochód miał moc czy nie, bo nie ja prowadziłem i nie wciskałem gazu na max więc tego nie sprawdziłem, natomiast sporadycznie już 2x po pierwszym zapaleniu kontrolki sytuacja z zapalającym się checkiem się powtórzyła. Panna podobno stała na światłach, miała luz i zaciągnięty ręczny, przy ruszaniu spod świateł dodała gazu i chek zniknął.

Co może być problemem? Silnik był ciepły więc świeczki odpadają.

Zastanawiam się jeszcze nad podciśnieniem bo podobna sytuacja była przy walniętym EGR gdy po rozpędzeniu auta wchodziłem na równe obroty nie obciążając silnika i tez mi się zapalał check - dodawałem gazu i znikał. Dodam że wtedy EGR był walnięty, i wężyk podciśnienia prowizorycznie zaślepiłem żeby mieć turbo.

PS. dodam że, przy padniętym EGR kontrola zapalała się przy ok 1800obr. a nie na jałowym.

Proszę o poradę

Pozdrawiam

Marek

Edited by maroslaf

bledy sczytaj jakie wywala wtedy bedzi łatwiej...

nie posiadam interfejsu ;/ niedługo jednak kupie - proszę o rady na pograniczu wróżb czyli co mogę sprawdzić organoleptycznie

Ravcio jak nie, masz pojecia to nie dawaj porad typu

link do porad jak odczytac bledy

bo w dieslu sie nie da w ten sposob

Maroslaf

zgadywanie bez podlaczenia do kompa to bezsens

takich tematow juz jest na forum kilkaset

moj blad, nie spojrzalem na opis ze wywolywanie bledow tyczy sie beznyniakow "Dla silników:X16SZR, X16XEL, X18XE, X20XEV oraz X25XE". sorki za wprowadzenie w blad. o silnikach nie mam pojecia

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by Ravcio1985

Dobra to nic tam - dzięki za info - jednak kabelek do maszynki musi być... musi.

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Pozdrawiam