Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest scooterpl

Awaria skrzyni biegow

Recommended Posts

Guest scooterpl

Witam, Jestem posiadaczem vectry B z 96 roku 2,0 16V eco tec. przebieg 252 tys km

Autkiem dlugo sie nie nacieszylem bo mam je dopiero 2 miesiace i juz powazna awaria.

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="<fileStore.core_Emoticons>/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

najpierw bardzo duzy wyciek oleju ze skrzyni a po zdjeciu oslony okazalo sie ze jedna satelitka z mechanizmu roznicowego rozpadla sie.

oslone pospawalem bo wlalem olej koszt wszystkiego 40zl i auto jezdzi dalej bez jednej satelitki. pytanie tylko ile.

Wie ktos moze jakie konsekwencje tego moga byc? z nowa skrzynia musze sie wsztrzymac jeszcze poniewaz brak pieniedzy doskwiera

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="<fileStore.core_Emoticons>/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

I czy skrzynia od zwylkego 2.0 8 V pasuje? pozdrawiam wszystkich

Please login or register to see this attachment.

Guest bobek358

Ferelna F18 - miałem to samo, ale już już kupowałem auto z taką skrzynia rozwaloną.

Hmm mechanizm bez tej jednej satelity szybko się rozleci do końca i staniesz gdzieś pewnie w polu.

Ja za skrzynie dałem 650 zł sprawdziłem ją dokładnie i jak na razie 25 tys. przejechała bez problemów, zobaczymy jak będzie dalej.

Wymiana 280 zł u znajomego mechanika. Pamiętaj jak wymieniasz skrzynie to wymień simering na wale od strony silnika.

Głupie 60zł a za miesiąc nie będzie niespodzianki że zacznie ciec jak u mnie. Ale ponownie skrzynie wyciągałem już sam i jeśli masz kanał i trochę wiedzy to sobie poradzisz.

Guest scooterpl

No ja bez tej satelitki zrobilem jak narazie kolo 200km. jazda max delikatna w zakretach na luzie. mam nadzieje ze uda mi sie za rozsadne pieniadze kupic nie dlugo jakas skrzynie. czyli ja mam napewno F 18?

Guest Przemo21

Tak napewno masz skrzynię F18 tylko pamiętaj żeby kupując niekupić skrzyni od Diesla bo tam też były F18 ale przełożenie będziesz miał do d*py.

Ogólnie poczytaj na forum, temat rzeka.

Można włożyć skrzynię od Lanosa, Nubiry d16 przeżyje niejedą F18 no i za 300 zł kupisz

Jeszcze raz napiszę poczytaj na forum też o d16, dużo Vecterek jeździ na d16 i sobie użytkownicy chwalą

Mi jakby padła skrzynia napewno kupiłbym d16

Pozdro.

Guest AxuSS

Odnośnie skrzyń od Daewoo to D16 ma podobne przełożenia do F18 z tego co wyczytałem, z tym że pierwsze trzy biegi niby krótsze...

A co ze skrzynią D20 ? Jak się mają jej przełożenia do F18 ? (krótsza? dłuższa?)

/emoticons/default_unsure.png" alt=":unsure:">

I gdzie jej szukać ? W sensie w jakim daewoo

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

Ogólnie potrzebowałbym dłuższą skrzynię jak już coś, bo większość km pokonuję po autostradach.

/emoticons/default_cool.png" alt="B)">

Guest scooterpl

prawie 1000 km bez jednej satelity i jezdzi dalej. zadnych niepokojacych odglosow itd. dziwne:P

Guest Przemo21

Nic w tym dziwnego

Jak będziesz jeździł ostrożnie to może jeszcze troche pojeździsz ale to już loteria

Spodziewaj się "rozkraczenia" w najmniej oczekiwanym momencie i za daleko się nie wypuszczaj bo laweta nie jest tania

Zblokowanie skrzyni to juz tylko kwestia czasu.

W moim przypadku stalo się to po przejechaniu 100 km od strzału satelitki.

Na szczęscie pod samym warsztatem więc laweta nie była potrzebna

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Na Twoim miejscu nie ryzykował bym jazdy, bo to bezpieczne raczej nie jest

Guest scooterpl

No wreszcie ktos w podobnej sytuacji... A daleko sie nie zapuszczam w trasy... Naj dalej 30km po za miasto. jutro bedzie jakos 1000km bez tej satelitki. Wiem ze wkoncu szlak ja trafi(skrzynie) ale niestety musze czekac jeszcze troszke za funduszami

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20"> mam nadzieje ze dam rade

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

U mnie było podobnie z tym ze objawy były takie że samochodem zaczęło trząść bieg nie wszedł do końca i słychać było metaliczny chrobot i tak miałem 2 razy w przeciągu 1 tygodnia.pózniej cisza i spokój.po przejechaniu od tamtego momentu około 600 km zrobiła sie malutka dziurka w skrzyni biegów a stało sie to w trasie więc po dojechaniu pod pierwszy lepszy warsztat panowie zakleili tą dziurę jakimś klejem do metalu dolali olej i od tej naprawy :-)przejechałem jeszcze ponad 2500 km i co ciekawe nie było żadnego ubytku oleju,a i biegi wchodzily dobrze.

Edited by bubuu77