Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Guest Esthan

Kable od głośników

Recommended Posts

Guest Esthan

Witajcie,

na początek - mam od wczoraj w sumie Vectrę B rocznik 2002 (1.8, 125PS, automat) i aby było zabawniej, jeszcze w styczniu tego roku była niemieckim radiowozem co

może mieć dużą rolę w problemie. Wszystko byłoby wyśmienicie, gdyby nie fakt, że coś jest nie tak z kablami od radia.

Co jest ważne w całej sprawie, auto kupiłem bez radia (Policja wyjęła swój tranciever), więc kupiłem dzisiaj radio i ku mojemu zaskoczeniu

po podpięciu wszystkiego w aucie cisza.

1. Radio jest ok - sprawdziłem każdy z kanałów głośnikiem od wieży i każdy kanał działa (przy radiu wpiętym do kostki w mojej Vectrze)

2. Wybitnie coś nie tak jest z kablami - mierzyłem miernikiem przewodność kabli od kostki po wszystkie końcówki głośników - wszystkie połączenia są martwe.

3. Sprawdziłem wtyczkę w tylnych prawych drzwiach - jest przejście od kostki w drzwiach do końcówki głośnika ale nie ma przejścia od kostki przy drzwiach do kostki od radia.

4. Ogólnie to w aucie był tylko jeden głośnik - po stronie pasażera.

5. Ten głośnik po stronie pasażera podpiąłem bezpośrednio do Walkmana - działa.

6. Wtyczka przy radiu jest nienaruszona, nie ma przy niej żadnych śladów dłubania itp...

7. Wtyczki w drzwiach (poza tych z głośnikiem) były pozapinane taśmami samozaciskowymi i przyznam, że nie wyglądają na używane..

8. Wejścia na głośnik były zalepione białą folią i od niej odstawała pianka kończąca się na plastikowej osłonie.

9. Nigdzie nie znalazłem śladów cięcia.

W tej konfiguracji to ja nie wiem co się dzieje. Czy jest możliwe, że od kostki radia do głośnika pomijając kostkę w drzwiach są jeszcze jakieś inne kostki, na których kable od radia mogą być rozłączone?

Przemek

Edited by Esthan

Jest kostka w lewym progu nóg kierowcy npisz do Ravcio 1985 to poda Ci do niej rozpiskę ja nie mam niestety TISa.

Guest Esthan

Czy mogę przez to rozumieć, że od tej kostki po lewiej stronie biegną też kable na prawą stronę?

Tu w pliku masz opis poszczególnych pinów w kostce, porada Rawcio1985.

Please login or register to see this link.

Guest Esthan

Please login or register to see this quote.

Dziękuję bardzo za pomoc.

Niemniej, jeśli nie nagnę za bardzo granic cierpliwości - ciężko się do tej kostki dostać?

Przemek

Zdejmujesz uszczelkę drzwi, ciągnąc do siebie, delikatnie podważasz w ten sam sposób próg jest na zatrzaski, następnie odkręcasz dwie śrubki, wyciągasz tą osłonę i kostki masz na widelcu

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

sciagasz plastik w nogach kierowcy, ten kolo raczki otwierania klapy (srubka i plastikowe kolko) , pod nim sa zlacza.

zlacze X1 jest zielone i ma 80 pinow.

PIN KOLOR OPIS

6 BRĄZOWO-ZIELONY...GŁOŚNIK LEWY TYŁ -

7 ZIELONY ...GŁOŚNIK LEWY TYŁ +

8 BRĄZOWO-ŻÓŁTY ...GŁOŚNIK PRAWY PRZÓD -

11 ŻÓŁTY ...GŁOŚNIK PRAWY PRZÓD +

32 BIAŁY ...GŁOŚNIK PRAWY TYŁ +

50 BRĄZOWO-BIAŁY ...GŁOŚNIK PRAWY TYŁ -

61 BRĄZOWO-NIEBIESKI ...GŁOŚNIK LEWY PRZÓD -

64 NIEBIESKI ...GŁOŚNIK LEWY PRZÓD +

Edit: sprawdz jeszcze kostke iso za radiem.

Edited by Ravcio1985

Guest Esthan

Dziękuję bardzo za odpowiedzi, zajrzę jutro tam i dam znać co i jak.

Update:

Znalazłem tę kostkę i zbadałem przewodność kabli, wszystkie od kostki ISO od radia mają przejście do żeńskiej części złącza X1.

Teraz będę grzebać dalej od części męskiej X1 do głośników.