Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest Discard

OLEJ W5 LIDL

Recommended Posts

Guest Discard

Witam. mam pytanko. Musze wyminic olej, a ostatnio w Lidlu widziałem olej firmy W5. 10W40 za 49 albo 59 zł za 5L. Używał ktoś może tego oleju, bądź używa? Mozna go spokojnie zalać, czy ;epiej nie ryzykować??

doloz 20-30zl i kup markowy

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Mówisz poważnie czy jaja sobie robisz z tym olejem z Lidla??

/emoticons/default_lauh.gif" alt=":lauh:">

Edited by przemty

A co to jest pierwszy raz o tym słyszę, to już lepiej za tą cenę kup olej GM dużo osób go poleca, a na pewno jest lepszy od tego lidlowego, ja tam się boję nawet sok kupić

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

W5 to jest marka lidla ktora robi rozne preparaty do czyszczenia, mycia aut itp.

ciezko uwierzyc w pewnosc tego oleju

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

preparaty czyszczące polecam! ale oleju chyba bym nie ryzykował wlać

Guest Discard

ok. czyli nie ryzykować. A ten GM dobry jest?? Bo różne opinie o nim krążą...

Olej do silnika z Lidla to pewniak jak gorzała z meliny

/emoticons/default_laugh.png" alt=":lol:"> kup Mobila,Lotosa,Castrola markowy....lepiej dać więcej niż potem zalowac że pożałowało sie 20-50 pln

A ja tam wszsytkim polecam MOTUL, wieżcie lub nie ale naprawdę sychać i czuć różnice w pracy silnika na tym oleju wink.gif

Guest Discard

...a jak ten GM?? Warty zalania, czy lepiej coś innego kupić??

Warty dużo osób go poleca, więc śmiało możesz nim zalać. W końcu jest to olej rekomendowany przez ASO, w serwisach właśnie takim zalewają na ogół.

Guest Discard

... jeżdzę na półsyntetyku. Zalać półsyntetyk, czy lepiej mineralny?? Jaka jest roznica dla silnika?? Co lepsze?? Mam Vectre B 1.8 16V B+G 1995 rok. Przebieg 235 tys.

Skoro jeździsz na pólsyntetyku to nie rezygnuj z niego. Bez przesady, nie jest aż taki drogi.

Please login or register to see this quote.

Lotosa to nawet do poloneza nie leje bo dziadostwo ze szok

/emoticons/default_laugh.png" alt=":lol:">

ja polecam ze swojej strony mobil

Ja GM'a nie polecam

MOja Vectra zle go znosiła

Olej już po 8 tys był czarny jak smoła:(

ja osobiście kupiłem mobila, ale nie róbcie ludziom wody z mózgu, olej to olej jeśli spełnia normy to jeden grzyb czy to będzie lotos czy castrol czy mobil, po prostu inne fabryki, różna kasa wydana na marketing i to ma główny wpływ na cenę,

kiedyś psy wieszali na castrolu, każdy mechanik twierdził, że wszystko tylko nie castrol, a nikt nie powie że castrol kiedyś robił olej, który sam gm firmował

skąd takie poglądy, że lotos zły a mobil dobry, jeśli olej spełnia normy to jeden jest wart drugiego, a jak ktoś myśli, że zaleje mobila i zrobi na nim 100 tysięcy to się grubo myli, zalecany przebieg to 10-15tys. i wymiana

z lidla to olej do smazenia bym bral najwyzej a W5 to szmatki robi dobre a nie oleje, zapewne jest to jakas kooperacja ale warto dawac 50 zł za w5 skoro za oryginał gm-a u mnie placi sie 60 zł? A jak chcesz dobry olej to kup motula synergie 6100 + albo liqui moly Mos2 10 w 40 tylko ze tego to 4 litry kosztują 140 zł a motula minimum 120

Guest Discard

Okej. A który lepszy?? Syntetyk, półsyntetyk czy minerał?? Jaki zalać?? Bo podobno dla aut z takim przebiegiem, to lepiej lać minerał...

Z tego co się orientuję, to jeśli jeździsz na półsyntetyku to na syntetyk nie przechodź już. Ponoć od 300 tysi można przejśc na mineralny, ale z twoim przebiegiem pewno juz też można. Ja bym Ci radził zostać przy półsyntetyku, chyba że na kasce Ci zalezy to juz na mineralny.

Edited by GAJEŚ

Jeżeli nie przepala Ci zbyt dużo oleju to pozostań na półsyntetyku do tych silników nie zaleca się mineralnego ze względu na zapychanie hydrauliki.

ja miałem półsyntetyka gm i taki teraz zalałem po tym jak założyłem gaz . ale za dużo nie pojeździłem bo mi przegub rozerwało wewnętrzny . czyli olej dobry bo silnik takiej mocy nabrał hehe xD

zasada jest prosta - nie bierze oleju jeździj na tym samym, bierze przejdź na gęstszy (oczywiście jeśli bierze więcej niż jest przewidywane)

z zasady 15 letnie silniki jeżdżą na 10w40. ja z castrola jestem zadowolony jadąc na lotosie ..bynajmniej u mnie słychać było różnice

Nie wiem może sie nie znam ale 5l za 60 zł jak normalnie półsyntetyk kosztuje po 30 zł za litr czyli dołóż 100 a nie 20 czy 50

Poza tym wejdź do lidla i poczytaj kto jest producentem a nie nazwę marki i zobacz do czego przeznaczony jest ten olej

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> może to taka mała podpucha .. różnie to bywa z tymi produktami np Lisner produkuje pasty kanapkowe dla biedronki za 1,20 a pod marką lisnera są po 3,40 tak wiec z olejem może być podobnie

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Żal mi się czyta że ktoś potrafi być tak skąpy

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20"> Faktycznie, oryginalny olej 10W/40 GM kosztuje 60 zł.... Przynajmniej u mnie w mieście. Ja osobiście kupuję Mobil półsyntetyczny 10W/40 i TYLKO w opakowaniach!!! Nie z beczki absolutnie, w której nie wiadomo co jest. I chociaż nie garażuję tylko samochodu skoro olej muszę wymieniać co 3-4 miesiące to nie zamierzam na tym oszczędzać, a milionerem nie jestem skoro jeżdżę vectrą z 1996 roku.

Pamiętajcie: Szkłem się d*py nie utrze!!! A chytry 2 razy traci.

Z W5 to mogę kupić płyn do kibla, jak akurat nie będę przy kasie

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by darkle