Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest stylewicz

Gaśnie przy niskich obrotach

Recommended Posts

Guest stylewicz

Moją Vectrę trapi ostatnio niemiła przypadłość. Mianowicie, gaśnie jak gwałtownie spadają obroty, czasami nawet podczas jazdy.

Doszło do tego, że gdy jechałem na uczelnie zgasł i wyładował się akumulator i Viki musiała iść na pobocze. W późniejszym czasie próbowaliśmy naładować akumulator, ale ten był cały zaśniedziały. Zeskrobaliśmy i zaskoczyło. Pojechałem zatankować paliwa i pojechaliśmy do zaufanego mechanika, ale podczas podróży (około 20km) wszystko było ok, na miejscu również. Vectra została, chłop nią jeździł, ale wszystko było okej, jedyne co mógł w tym wypadku zrobić to wyczyścić i o miedziować klamry (auto odebrałem dwa dni temu!) Niestety dziś, powtórka z rozrywki gaśnie i gaśnie, mimo że do tej pory było wszystko w należytym porządku. Na chwilę obecną klamry są w miarę czyste.

Od momentu gdy kupiłem auto świeci się kontrolka ABS (diagnozowaliśmy to, i tyle) i w momencie gdy chłop robił coś z tym akumulatorem kontrolka zgasła, a po dwóch latach pompa ożyła. Jednak "mrugała" przy zapaleniu, czyli raz była raz nie. I tak do tej pory. Auto pali za pierwszym razem czasami ledwo jakby się dusiło, ale za pierwszym.

Napiszę jeszcze jedną przypadłość, może to ma związek. Nie działa mi pilocik do centralnego, ale samo centralne działa. Jak wkładam kluczyk i przekręcam w prawo to zamykają się trzy szyby, oprócz tej od pasażera.

Ktoś coś może poradzić?

Trochę to chaotyczny opis ale...

1. obejrzyj dolot czy nie ma nieszczelniści

2. masz gaz?

3. Check się nie zapala?

3. ABS - podłącz pod kompa i zczytaj błedy

4. zaprgramuj pilota (opis na forum)

Guest stylewicz

Gazu nie mam, a opis jest chaotyczny bo to w ten sposób wygląda. Mianowicie, często jest tak że odpale po nocy auto jadę około 15 km i jest ok. Nagle zaczyna się cały cykl gaśnięcia (np gdy wyrzucę na luz podczas jazdy). Nie jest tak oczywiście zawsze, to nie rutyna. Natomiast jest też tak, że jak wysiądę z auta, przyjmijmy ze na 10-15 minut do sklepu i ponownie wsiadam, wtedy od początku gaśnie (mimo, że wczesniej było wszystko ok). Nie umiem tego inaczej opisać.

Co do checka, on się świecił cały czas, nawet po podłączeniu do komputera, pokasowaniu błędów - świeciła się poduszka ABS i każdy myślał, że to przez to. Na chwilę obecną poduszka zniknęła, ale C. się świeci.

Pompę diagnozowaliśmy wiele razy, wyszedł jakiś czujnik - taka pierdoła ona lekko działała, ale jak to ktoś ocenił "tak jakby nie miała siły" teraz poduszka od opisanego wcześniej zabiegu w miarę działa.

Co do pilocika, poszło łatwiej niż się spodziewałem

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by stylewicz

Please login or register to see this quote.

taka prośba - napisz to co chcesz przekazać i później postaraj się to przeczytać ze zrozumieniem - bo ja nie daję rady tego zrozumieć

co do checka - to coś nie tak - jak kasujecie błędy a on się dalej świeci

/emoticons/default_blink.png" alt=":blink:"> i niby wszystko ok ??

to coś nie halo

naraz ci się zaświeciła kontrolka poduszki i kontrolka ABS i check ???????

weź jeszcze jak się czek swieci sczytaj błędy metodą błyskową...

"pompe diagnozowaliście" - ale jaką pompe ? absu ? czy paliwa ? bo tak mieszasz, że nie ogarniam

jaka poduszka teraz w miare działa ??????

i twoje auto mi bardziej na Vectre B wygląda nie na vectre A (dział nie ten) ...

Guest stylewicz

Więc tak, ABS działa i diagnozowaliśmy pompę ABSu

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Na chwilę obecną ta kontrolka się nie świeci, a ABS w pełni działa.

Temat jest w dziale VB, chyba że go ktoś przeniósł w międzyczasie.

Edited by stylewicz

wiesz proponował bym też rozwiązać jeden problem, póżniej następny - najpierw gaśnięcie auta ? czy abs ?

(ktoś przeniósł w międzyczasie)

Weź i zczytaj błędy wg porady.

Please login or register to see this link.

Guest stylewicz

Jutro zczytam wszystkie błędy i bedziemy wiedzieli na czym stoimy. Dzięki panowie za rady! do braku ABS jestem w miarę przyzwyczajony, ale to że gaśnie strasznie mnie irytuje. Dziś np zgasł jeden raz... na około 60 km jeżdżenia...

Edited by stylewicz

Niedomykajaca sie szyba z kluczyka :

zamknij szybe i przytrzymaj guzik zamykana ok 3 sek

otwórz ponownie i wtedy sprawdz czy działa z kluczyka