Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
kamilfcb

przycisk klimy nie reaguje

Recommended Posts

Witam

Gdy nacisne guziczek od klimy ona wogóle nie reaguje nie załącza sie guziczek normalnie sie swieci ale klima nie działa. Po drugie pojechałem nabic klime a drugiego dnia leciało juz ciepłe powietrze o co kaman ?? auto to vectra B 1,6 16V 1999r benzyna +gaz

Masz nieszczelność w układzie, uciekł czynnik powszechna bolączka vectry. Klima a właściwie sprężarka ma zabezpieczenie przed zatarciem i jak jest za mało to się nie odpala. Poszukaj na forum wszystko jest dokładnie opisane, każdy punkt którego może uciekać, serwisy ceny itd itp

dokladnie tak jak kolega napisal. guzik sie swieci bo dziala i daje normalnie napiecie, ale masz za malo czynnika i sie nie zalacza sprezarka zeby sie nie zatarla. trzeba bylo najpierw sprawdzic szczelnosc ukladu a nie odrazu nabijac. kasa ci wyparowala. sprawdz najpierw szczelnosc, klima do remontu pozniej nabijasz i smiga

Koniecznie zmień serwis.

Skoro widział że nie ma czynnika chłodzącego powinien najpierw zlokalizować przyczynę a dopiero później napełnić.

najpierw taki serwis powinien sprawdzić szczelność układu - zanim go nabije czynnikiem

reszte opisano wyżej

Witam. Ja mam inny problem. Klima się chyba załącza bo słychać takie syczenie tylko ze ono nie ustaje i nie iwem czy to taki dźwięk to spręzarka czy co. i nie chłodzi.

Jeśli dochodzi mniej więcej ze środkowej części podszybia to oznacza że kończy Ci się czynnik.

A się tak zapytam, na ile Wam wystarcza nabicie klimy. Co ile nabijacie?

No właśnie troche dziwi mnie to bo zanim napełniałem niby było napisane na maszynie od nabijania że jeest "sprawdzanie szczelności układu" nawet sam gościu który to napełniał mowił właśnie ze teraz to jest czyli sprawdzanie i jak bedzie cos nie tak to wykryje nieszczelność ;]

Please login or register to see this quote.

Ja robię obsługę klimy co 3 lata i jest około 80%.

Edited by gizbern

no właśnie tak dochodzi. I to nie jest nic nie pokojącego? po zimie klima działała ale potem był ten dźwięk działała dalej i przy następnym włączeniu po kilku dniach już nie chłodziło tylko ten dźwięk został.

Skończył się czynnik, jeżeli działała normalnie a później w przeciągu kilku dni przestała już działać to znaczy że masz gdzieś nieszczelność i Ci ucieka. Takie szumienie normalnie powinno trwać ok miesiąca zanim przestanie działać.

to wygląda na to ze mam nieszczelność.

Guest ozi

możesz jeszcze zobaczyc przekażnik i bezpiecznik jak załączasz przyciszk to ci sie załacza nawiew na 1 bieg i stycznik co załacza sprezarkr możesz mieć brak czynnika protestat zepsuty i pokazuje że nie ma gazu w klimie i czujnik temperatury on daje sygnał na stycznik od sprężarki ja u siebie mam to samo i klima nabita a nie działa siadł protestat i na krótko chłodzi idealnie zobacz czu gaz czi usieka jak naciśniesz kulke tam gdzie sie nabija jedna i drugą jak tak to szukał bym przyczyny gdzie indziej

Witam,

mam podobny problem tylko ze jak nacisne przycisk klimy slychac takie jakby "stykniecie" ale guziczek mi sie wogole nie zaswieca i klima tez nie dziala, wiem ze mam pusto ale czy fakt ze mi sie nie podswietla ten przycisk nie informuje o tym ze wogole napiecie nie dochodzi?

jezeli nie podswietla sie dolna kontrolka przycisku to znaczy ze:

- albo nie dochodzi napiecie na pin 3 (kolor czarny, napiecie idzie z bezpiecznika F36 20A) co powoduje ze o nacisnieciu przycisku nie zwiera z pinem 2 (czarno-bialy);

- albo spalila sie zaroweczka.

stykniecie slychac poniewaz naciskajac przycisk, wewnatrz niego wygina sie blaszka ktora laczy pin 2 i 3.

jak nie masz czynnika to nie odpali klima

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by Ravcio1985

wiem ze sie nie zalaczy, w weekend bede musial sobie sprawdzic mierniczkiem czy wogole tam cos dochodzi.

no i musze poszukac jakiegos dobrego i nie za drogiego typka co serwisuje klime (nabicie odgrzybianie itp) ;P

dzieki za szybka odpowiedz, pozdro

Dzisiaj znalazłem te zaworki z kulką. Nacisnąłem zapałką i miałem cały zielony palec czyli klima ma czynnik. Nacisnę przycisk klimy to słychać ciągłe nieustające syczenie w kabinie ale klima nie działa. Nic nie chłodzi. Nie znalazłem na forum aby ktoś miał taki problem bo domyślam się iż czynnik mam. Nabita była w maju. Dodam ze klime mam manualną.

To czy włącza się sprężarka można sprawdzić w łatwy sposób

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> Odpalasz auto i na wolnych obrotach włączasz klimę. W momencie załączenia się sprężarki silnikowi jest ciężej (słychać to od razu) i na chwilę opadnie lekko wskazówka obrotka

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> U mnie był taki objaw...dopóki był czynnik

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by krzysiak

I dokładnie tak jest jak mówisz. Występuje chwilowe pół sek nierówniejsza praca (obciązenie) ale klima dalej nie działa :/

Guest michal_simon

Sprężarka się załącza ale już nie będzie chłodzić, bo jest mało czynnika.

Jak słyszysz syczenie to jeszcze 2-3 dni i już nie będziesz słyszał i sprężarka się nie załączy.

Gaz u Ciebie ucieka powoli

Ja od kiedy się zaczęła zima użyłem 2 razy klime i działała potem już nie. I od tej pory (jakiś miesiąc) słychać to syczenie. Uważasz ze mam nieszczelność czy poprostu czynnik się skończył? Mówisz 2-3dni a to o wiele dłużej trwa.

Guest michal_simon

Czynnik się kończy... Pojeździj 2-3 caly dzień na włączonej klimie i przestanie syczeć, czynnik wyleci do końca.

wielkie dzięki za pomoc. Może zadaje głupie pytania ale nie dość ze to moje pierwsze auto to jeszcze nigdy nie miałem styczności z autem z klimą bo ojciec jeździ bez klimy. Czyli nie bać się jakieś nieszczelności? Bo czynnik długo jest te rurki które widze nie są zielone.

nie boj sie. w kazdym aucie sie moze zdarzyc. np. przewody od klimy w VB ida dosc nisko i czasem mozna je uszkodzic i juz masz nieszczelnosc

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">