Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest salemmtg

Potrzebna pomoc w układzie domykania szyb

Recommended Posts

Guest salemmtg

Witam mam takowy problem z domykaniem szyb w vecterce A z 92 roku.Jak kupowałem autko jakieś 5 lat temu ,koleś miał zamontowany układ domykania szyb.Mogłem za pomocą centralnego zamka domknąć szyby.Jednak od jakiegoś czasu (czytaj 4-5 miechów) układ nie działa a aku mi siada po kilku dniach.Narazie sobie radzę tak że wyciągam bezpiecznik od elektrycznych szyb.Robi się coraz cieplej na dworzu a ja pomykam z zamkniętymi szybami istny koszmar.Prośba jest taka gdzie mogę ten układ znaleść.Przypuszczam że albo ma jakis moduł (i gdzie on może byc wpięty) albo ma połączone przewodem (gdzie najszybciej można znaleść te połączenie) Może ktoś ma jakiś przybliżony schemat ,każda porada mnie poratuje.Chciałbym to draństwo usunąć raz na zawsze.

Please login or register to see this quote.

Ja bym zaczal od wyjecia panela sterowania szybami i poszukakania jakis dodatkowych przewodow do panela.

Domykanie szyb w VA dziala na zasadzie podania masy na przewod koloru... hymmm... i tu nie pamietam, czy ten przewod biegnie na pewno do modulu czy tez wychodzi z kazdych drzwi (zamka) i biegnie do elektroniki przy podnosniku szyby. Ja sam zakladalem sobie szybki i przewod od domuykania podciagnalem pod panel sterowania i tam mam podlaczone przewod "-" z alarmu z funkcja komfort (po wlaczeniu alarmu pojawia sie tam sygnal masy na 25s.).

Guest salemmtg

Aha rozumiem.Powiedz mi tylko kolego jedną rzecz -w którym miejscu tak plus minus znajduje się ta centralka od sterowania szybami.Pod alarm napewno nie mam potpięty - ponieważ alarm zakładałem sam.Przypuszczam że koleś pyknął przewód pod ten moduł sterowania szybami przewód.Gorzej będzie jeśli pod każdy siłownik,w sobotę mam zamiar grzebać.Przypuszczam że ten moduł od szyb jest od strony pasażera pod nogami ???? ale mogę się mylić.Dziwi mnie też to że ten bajer z domykaniem szyb nie działa ostatnio a tylko niepotrzebnie mi ździera prąd z Aku.

Po odłączeniu klemy od aku, szyby się "rozprogramowują" Trzeba zrobić tak, przekręcić zapłon, trzymać guzik otwarcia szyb najlepiej aż do momentu jak się otworzy i "kliknie" to samo w drugą stronę do końca jak "kliknie" W ten sposób drugą szybkę też trzeba zrobić

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> to prawdo podobie bedzie to jak tylko o domykanie szyb chodzi u mnie bylo to samo i teraz dziala elegancko

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">