Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Durik

Uszczelnienie silnika

Recommended Posts

Ktoś może orientuje sie ile kosztowało by uszczelnienie silnika V6.Najprawdopodobniej leje mi olej na wale od strony skrzyni i na wałku. Ile może kosztować robocizna a ile części?? Czy trzeba wyciągaćsilnik czy tylko skrzynie?? Robił ktoś coś takiego??

wyciagasz skrzynie i wymieniasz uszczelnienie na wale, koszt ok 100 za uszczelnienie plus robota czyli ok 300 zdjecie skrzyni (tyle ja placilem) plus wyjecie i włozenie nowego uszczelniacza. Mysle ze jakies 600 zł powinienes sie zamknac

Autko stoi na kanale u znajomego mechanika, gość oblukał dokładnie i mówi że leje tam na koło zamachowe koło rzuca olejem dookoła min na kolektor i śmierdzi jak cholera. Zastanawiam sie jeszcze na tym czy nie mam przytkanej odmy od miski, ale nie wiem gdzie jej szukać??

Ten mechanior jest raczej szczery, bo przynajmniej stwierdził że wolał by sie w to sam nie bawić tzn w uszczelnienie tego silnika. A szkoda mi laluni bo chodzi jak żyleta.

Edited by Durik

Szczery TAK, ale raczej niech się nie bierze. Nie znam przypadku aby koło zamachowe rzucało olejem na kolektor wydechowy.

Jeśli olej leci na kolektor to zapewne padła uszczelka pod deklem zaworowym. Jeśli widać olej między silnikiem i skrzynią to może to być uszczelniacz wału.

Ktoś wie gdzie szukać odmy miski olejowej??

Guest zdzis27

Tez byl stawial na wyciek spod pokrywy zaworow skoro olej leci na kolektor wydechowy.

No chyba ze nie trzyma uszczelniacz polosi i to polos rozbryzguje olej na kolektor.

Sprawdzcie dobrze czy to napewno olej z silnika ,czy nie przypadkiem ze skrzyni.

W skrzyni poziom oleju jest ok. Napewno nie leje spod pokrywy zaworów bo tam jest sucho.

Guest zdzis27

Wiec jesli to uszczelniacz walu to nie pozostaje nic innego jak sciagnac skrzynie.

Pozniej sprzeglo ,kolo zamachowe i uszczelniacz masz na wierzchu.

Uszczelniacz w oryginale kosztuje o ile dobrze znalazlem 110zl ,zamiennik mozna kupic za jakies 30-40zl ,ale osobiscie chyba bym kupil oryginal.