Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest norbert69

Ciągły błąd 340 "Czujnik położenia wałka rozrzadu"

Recommended Posts

Guest norbert69

Witam od jakiegoś czasu męczę się z błędem 340 "Czujnik położenia wałka rozrządu" Wszystko wskazywało na uszkodzony czujnik, książkowe objawy, niestety po wymianie czujnika nadal to samo! Z ciekawości sprawdziłem jakie jest napięcie na czujniku i ku nieudziwnieniu w każdej kombinacji 0V. Przewody z wtyczką sprawdzone również ok. Mierzyłem też rezystancje na czujniku i jest tak jak powinno być, najgorsze jest to że i na nowym i na starym rezystancja jest ok! Jak mogę sprawdzić taki czujnik? Czy mógł paś ECU. Vectra B 20XEV gaz II gen.

a jakiej firmy kupiłeś czujnik ?

Guest norbert69

Firma kraft wiem ze zaleca się oryginał ale teraz to już musztarda po obiedzie, ale zaznaczam ze według pomiarów omomierzem stary czujnik siemens jest najprawdopodobniej dobry, a ten nowy ma praktycznie identyczne wskazania co oryginał

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

Kolego kilka osób mierzyło i każdemu wychodziły inne wartości, zwróć ten bubel kup siemensa max 150 zł i będziesz miał św spokój. To są czujniki magnetyczne i w fabryce nie bardzo jest jak je dokładnie sprawdzić, bardzo często sprzedają uszkodzone.

na allegro widziałem gdzieś siemensa za małe pieniążki

Please login or register to see this link.

aha...

niech ktoś mądry w tym temacie się wypowie dokąd idzie kabel, który jest podłączany do ów kostki od czujnika - mowa o tym kabelku co jest wyczepiany kostką u góry (zaraz koło pokrywy silnika)..

dokąd on dokładnie idzie i czy jest wymienialny - możliwe, iż czasami zdarza się, że czujki wałka są w porządku a problem leży w samym kablu zewnętrznym...

Chętnie skorzystam również z takiej porady

Pozdrawiam

Edited by Maruda

Guest norbert69

Jeśli chodzi ci chodzi o kabel od czujnika położenia wałka rozrządu to wchodzi on w plastikowa listwę która jest nad wtryskami i ów kabel z całą reszta przewodów wędruje bezpośrednio do sterownika ECU który znajduje się po prawej stronie pod plastikowym podszybiem. Chyba pozostaje mi zaryzykować i kupić tym razem oryginał tego czujnika.

Guest ozi

albo źle mierzyłes coś ale bardziej jest to co koledzy pisza że podróbka

Please login or register to see this attachment.

Guest norbert69

Założenie oryginalnego czujnika rozwiązało problem. Tak na przyszłość dla innych nie łudźcie się ze może wam zadziała inny, kupujcie tylko oryginał! Temat zamknięty Pozdrawiam.