Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest Zacho

Klimatyzacja załącza się dopiero od +15 st. C

Recommended Posts

Guest Zacho

Z tego co czytam, klima powinna startować już od +4 stopni C. Ja po zimie myślałem, że już mi padła, a dziś, kiedy temperatura podeszła do 17 st. ruszyła bez problemu. Wcześniej nawet przy 10-15 st. nie ruszała. Niby poniżej nie trzeba chłodzić, ale do odparowania by się przydała.

Co może być przyczyną?

Może jakiś czujnik odpowiedzialny za załączanie klimy od +4st.

Klime mam w manualu.

pozdro

Startowanie klimy od +4'C dotyczy chyba tylko klimatronika, jak masz manual to raczej nie powinno miec wpływu, ale niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę. A nabijałeś klimę ostatnio? uzupełniałeś czynnik?

Please login or register to see this quote.

Nie ma różnicy czy automat czy manual. sprężarka poniżej 4 stopni się nie włączy

Masz za mało gazu w układzie.

Edited by Egon

Albo zwariował czujnik temperatury podający sygnał na sprężarkę. Po uruchomieniu słyszysz na początku takie jakby syczenie? Jeżeli nie to czujniczek do wymiany koszt ok 30 zł.

Guest Zacho

Czynnik chłodzący sprawdzę w tym tygodniu. Syczenie słychać, ale tylko jak odpali oczywiście.

Gdyby był to jednak ten czujnik, to jaki to jest(np. nr kat) i gdzie go szukać pod maską?

Guest Zacho

Czynnika rzeczywiście trochę ubyło, bo był nieszczelny zawór do napełniania. Jak majster ruszył czarną nasadkę, to zaczęło ostro syczeć i gaz poszedł się dymać ;(z powietrzem).

Najprawdopodobniej mniejsza ilość gazu powodowała załączanie się klimy dopiero przy wyższych temperaturach.

Wcześniej wywalił mi też błąd przekaźnika klimy (check). Wszystko posprawdzałem - przekaźniki dobre, bezpieczniki od klimy dobre. Co się później okazało, bezpiecznik (chyba 37 albo 38), który jest od świateł stopu i wstecznego, jest również odpowiedzialny za załączanie klimy (?!). Co gorsza przepala on mi się co jakiś czas z bliżej nieznanego powodu (na razie podejrzewam samozapłon, który można zniwelować właśnie wciskaniem hamulca przy gaszeniu silnika).

Może ktoś miał taki przypadek i może coś doradzić?

F37 = Zapalniczka

Światła wsteczne nie są zasilane razem ze stopem, są z bezpiecznika F29.

Bezpiecznik F38 poza stopem zasila jeszcze kilka innych elementów, (zależy od silnika i rocznika), między innymi w przedliftach przekaźnik załączający sprzęgło sprężarki klimy.

Guest Zacho

Ok, czyli jest to właśnie F38, tyle że u mnie podpięty jest też pod niego wsteczny (muszę sprawdzić przy okazji co u mnie robi 29), możliwe że jakieś modyfikacje były.