Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

aro31

swiszczacy szyberdach

Recommended Posts

Witam.Mam do was takie pytanie, czy ktoś z was miał podobny problem a mianowicie chodzi o szumiący/świszczący szyberdach przy prędkościach powyżej ok.80 km/h.Problem pojawił się ni ztąd ni zowąd a nie ukrywam że jest troszkę denerwujący.Zauważyłem że przód uszczelki jest odklejony od szyby dachowej(nie wiem czy tak ma być)ale po zamknięciu uszczelka jest dociśnięta a na dodatek przód przykrywa ta czarna "klapka".Dach jest szczelny nie przepuszcza wody a świszcze.

Jeżeli macie podobny problem lub co lepiej rozwiązaliście go to prosiłbym o jakieś konkretne rady.

Z góry dzięki.

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_rolleyes.gif" alt=":rolleyes:">

Please login or register to see this quote.

tak nie ma być. Niestety z czasem wszystkie VC to czeka - można powiedzieć że to wada konstrukcyjna szyby dachowej i z tego co słyszałem, to nie ma na to innego sposobu niż wymiana całej szyby (w ASO cena jest absurdalna - coś około 3tys zł - pozostaje szukać używek w dobrym stanie).

Możesz spróbować użyć "uszczelki silikonowej" - nie wiem jak to się dokładnie nazywa. Wygląda to podobnie jak silikon, tyle że jest czarne i stosuje się to właśnie w tego typu przypadkach (ale to tylko "odroczenie wyroku") - podjedź do jakiejś firmy zajmującej się serwisowaniem szyberdachów (a nie tylko ich montowaniem, bo te firmy z reguły mają kiepskie pojęcie o obsłudze posprzedażnej

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> ) to powinni mieć coś takiego

Edited by Grisza

Dzięki za wskazówki.

Szyba leży w linii dachu i nic nie wystaje (ale jeszcze sprawdzę)natomiast z tą uszczelką coś pokombinuje albo ją podkleję albo poszukam nowej bo całej szyby wymieniać z powodu uszczelki nie zamierzam a jak nic nie wskóram to poszukam jakiegoś serwisu.Zastanawia mnie tylko jedno skoro uszczelka jest nieszczelna to powinna przepuszczać też wodę a tak nie jest.Jak znajdę przyczynę to dam znać.Dodam jeszcze że świszczenie prawie całkowicie znika przy zasuniętej podsufitce.

/emoticons/default_unsure.png" alt=":unsure:">

Też mam podobnie z tym że nie tak drastycznie słychać trochę przy otwartej podsufitce Pytałem w ASO sama uszczelka nie jest u nich dostępna ale kazali mi szukać w serwisach szyberdachów bo ponoć są uniwersalne zamienniki ale na razie dałem sobie spokój ze względu brak czasu Daj znać jak znajdziesz rozwiązanie

panowie, nie ma możliwości wymiany samej uszczelki - przerabiałem ten temat. Jak wyrwiecie to co jest, to nic innego nie włożycie - tak to jest skonstruowane.

Natomiast co do przeciekania: jedynym powodem powstawania przecieku w fabrycznym szyberdachu jest zatkany kanał odpływowy. Nie ma możliwości, żeby woda przedostała się do wnętrza auta nawet jakby tej uszczelki nie było - wystarczy spojrzeć na konstrukcję dachu i wszystko jest jasne

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Dokładnie tak! Uszczelka w sumie nie bardzo szczelna, jeżeli chodzi o szyberdach. Oczywiście część wody zatrzymuje, a to co się przez nią dostanie pod dach jest odprowadzane specjalnymi kanałami. Nawet gdyby tej uszczelki nie było to i tak woda by się do środka auta nie dostawała.

Oczywiście z wodą macie rację ! Ale u mnie wody nie ma nawet po deszczu w rynienkach/kanałach jak otworzę dach ! A z uszczelką to trzeba sprawdzić jest możliwość iż można ją wymienić ! Kto pyta/szuka nie błądzi No nie panowie !

chyba nie czytasz uważnie tego co piszę.

Życzę powodzenia w poszukiwaniu uszczelki do okna dachowego.

A nie myślałeś o przyklejeniu jej ? Wszystko ładnie oczyścić, przemyć rozpuszczalnikiem i jakimś dobrym klejem przykleić. W szybie jest frez i klej powinien dobrze trzymać.

thrust me: nie da się tego zrobić porządnie.

Jasne że można kleić, napakować silikonu czy czego tam jeszcze, ale nie ma szans, żeby wyglądało to estetycznie.

Szyba dachowa zrobiona jest z kilku warstw, a to że uszczelka wypada jest efektem rozwarstwiania się okna dachowego i nie ma na to mocnych (uszczelka wciśnięta jest pomiędzy dwie warstwy).

Półtora roku temu miałem problem z tą uszczelką. Pojechałem do najbardziej znanego w Łodzi (i okolicach) serwisu zajmującego się SERWISOWANIEM szyberdachów. Jak gość zobaczył czym przyjechałem, to nawet nie musiałem mu mówić po co

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Doskonale wiedział jaki mam problem i powiedział mi co jest jego przyczyną i że nie ma na to sposobu.

Czytam uważnie ! Dzięki za życzenia powodzenia ! Gdyby wszyscy sobie odpuszczali bo ktoś coś powiedział to dziś bylibyśmy w średniowieczu tak mówi historia ! Nie obraź się ale popytać się w serwisach szyberdachów nie zaszkodzi tym bardziej że jak mi powiedzieli w aso w innych markach jest ta uszczelka wymienna ! Podkleić można jak najbardziej to na pewno nie zaszkodzi !

Na klej będzie estetycznie. Nie trzeba tam pakować nie wiadomo ile. Tylko tyle co się zmieści w tym frezie w szybie. Silikon odpada bo będzie widać ingerencję. Edited by kberest

problem w tym, że jak uszczelka już wyjdzie ze swojego miejsca "fabrycznego" to za chiny ludowe nie chce się ułożyć tak jak by się chciało (czyli estetycznie

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> )

Moja wyłazi niestety, ale wkładam ją bez problemu i nie ma znaku. Chodzi mi o część z przodu. W weekend mam zamiar ją podkleić - zobaczymy co z tego będzie. Zastanawiam się jeszcze jaki klej wybrać.

ta część z przodu to "wierzchołek góry lodowej". U mnie też tak się zaczęło, aż pewnego pięknego dnia po zamknięciu szyberdachu był jakiś dziwnie duży hałas. Okazało się, że uszczelka wysunęła się z boku okna. Sprawa beznadziejna (trwałe odkształcenia uszczelki pozbawiły sensu jakiekolwiek próby jej klejenia).

Jak już będziesz się brał za klejenie, to wybierz taki klej, który pozostanie elastyczny "po wyschnięciu". Rozwarstwianie się okna jest procesem "postępującym", a najszybciej postępuje zimą (woda przedostaje się między warstwy, po czym zamarza rozpychając je).

Witam.

Dzięki za naświetlenie sprawy.Skoro uszczelka jest niewymienialna i nie można jej kupić no to kicha bo całej szyby jak mówiłem nie wymienię(chyba że) ale na pewno spruję ją podreperować w wolnym czasie.Jeżeli mimo to problem się nasili spróbuję poszukać jakiejś szyby.Jak dla mnie sprawa jest jasna.Dzięki.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Witam wszystkich.

Czy coś w sprawie tej uszczelki się zmieniło przez te prawie 2 lata, bo kilka dni temu otwierając szyberdach (po raz pierwszy po zimie) zobaczylem, że wyszła uszczelka z przodu szyby....

Guest Garwas

Witam:)

Panowie może ktoś coś działał w tym temacie? Jakieś próby zakończone sukcesem lub niepowiedzeniem? U mnie ta uszczelka rozpieła się właśnie z przodu i zastanawiam się jak ten temat uryźć :/ Na chwile obecną po prostu nie otwieram szyberdachu, ale zbliża się lato i fajnie by było czasem otworzyć szyber

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Będę wdzięczny za wszelkie sugestie!

Też miałem problem z uszczelką. Pojechałem do magika we Wrocławiu zajmującego się zarówno montażem, ale i serwisowaniem szyberdachów (koło dawnego Pafawagu), zostawiłem auto na parę godzin i odebrałem z wklejoną całą uszczelką - u mnie już cała kompletna wyszła ze swojego rowka. Było to jakoś wczesną wiosną i do tej pory trzyma. Prawie nie ma śladu po klejeniu. Świszczenie przy otwartej roletce szyberdachu troszkę słychać, jak roletkę się zamknie, to nie przeszkadza.

Może porostu uszczelki się twarde zrobiły weź to sprej do uszczelek i popryskaj może ci coś da albo będziesz musieć wymienić

Odgrzeje kotleta 

Przez tyle czasu wpadł ktoś na jakiś pomysł co do szumiącego szyberdachu?