Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Guest maxx1-76

kasowanie inspekcji klocki hamulcowe

Recommended Posts

Guest maxx1-76

Jak wyłączyć klocki hamulcowe w vectrze c (inspekcja klocki hamulcowe z czujnikiem) za pomocą op-coma proszę o pomoc.

wymien czujniki to komunikat zgasnie sam

Albo zewrzyj kable od czujnika. Opcomem nie wiem jak.

W opcomie raczej nie znajdziesz takiej opcji. Odetnij przewód od czujnika przy klockach i zewrzyj go w kierunku instalacji i zaizoluj. Będziesz miał spokój z sygnalizacją (przedwczesną zresztą) zużytych klocków (oczywiście na własne życzenie i ryzyko braku tej sygnalizacji). Ja tak właśnie zrobiłem...i tak co pół roku oglądam stan tarcz i klocków przy wymianie kół.

U mnie klocki były ok., a wyświetlacz przypominał o zużyciu, - okazało się że izolacja kabla do czujnika się przetarła i zwierało masę(-)z zaciskiem. Koszt nowego czujnika z kabelkiem i kostką od 35 do 50zł

Please login or register to see this quote.

błąd ten jest generowany mechanicznie przez czujnik zużycia klocków i tylko wymiana, lub zwarcie przewodów powoduje jego wyłączenie, opcomem się nie da

ja mam zwarty i zaizolowany, a klocki i tak się od czasu do czasu sprawdza więc bez różnicy czy czujnik jest czy go nie ma, zresztą z tyłu nie ma czujnika i tam mi się akurat ostatnio klocki skończyły

w VC czujnik powinni umieścić chyba z tyłu

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> bo tylne klocki zużywają się szybciej niż przednie

ale teraz już wiem kiedy się kończą - jak przy dohamowywaniu słychać stuki, trudne do zlokalizowania, jakby w bagażniku coś się przesuwało, to jest znak, że trzeba zajrzeć do klocków z tyłu

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest maxx1-76

Dziękuję wszystkim za tak szybka i profesjonalna pomoc i za wyjaśnienia na ten temat.

/emoticons/default_rolleyes.gif" alt=":rolleyes:">

Witam i podłącze się do tematu mianowicie zapaliła mi się kontrolka (jak się doczytałem ) informująca o klockach hamulcowych że wytarte są do minimum - czy chodzi tu o przód czy tył? czy powinienem od razu podjechać i je wymienić czy można jeździć z takim ostrzeżeniem czy powód zapalenia się może być inny?kontrolka pali się ciągle.

Edited by DANIELLO

czujnik dotyczy tylko przodu (zamontowany jest tylko w przednim lewym klocku) i jest o tym na forum

kontrolka oznacza przerwanie obwodu czujnika - może kończyć się klocek i przetarł czujnik, ale mógł też przerwać się kabel czujnika albo poluzowac wtyczka.

przeważnie zapala się znacznie przed czasem wymiany ale trzeba zajrzeć ile masz tych klocków żeby dokładnie ocenić

może ktoś mi wytłumaczyć łopatologicznie jak należy zrobić zwarcie tych przewodów?

W przewodzie masz 2 żyły - łączysz je ze sobą

Tak jak byś do gniazdka włożył przewód w kształcie litery U

dzięki