Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest Edyta.K

Opel Vectra kombi 2.0 kłopoty z silnikiem i instalacją gazową

Recommended Posts

Guest Edyta.K

Witam,

Mój opel (vectra kombi 2.0 (1998r) z instalacją gazową-sekwencja) na dobre odmówił posłuszeństwa...

Problem pierwszy to silnik - już dwa razy miał pękniętą uszczelkę pod głowicą, do tego pożera ogromne ilości oleju.

Dźwięk pracy silnika przyprawia mnie o gęsią skórkę - ponieważ "rzęzi" .

Najlepiej funkcjonuje na trasie - w zasadzie tylko wtedy da się nim jako tako jechać, kiedy utknę w korkach albo mam za dużo świateł po drodze- zaczyna osiągać bardzo wysoką temperaturę i świeci się kontrolka pomarańczowa z "piorunkiem" nie wiem co ona oznacza.

Do tego kłopot z instalacją gazową - mianowicie, gazu jest pełno a auto zaczyna krzyczeć o gaz ... że rezerwa, że znowu trzeba mu wlać.... po czym np. bez powodu najmniejszego - przestaje domagać się gazu i kontrolka wskazuje, na to że znów z niego korzysta, po drodze jeszcze wydech dziurawy ... ale to najmniejszy problem.

Reasumując mam problem z silnikiem i z instalacją gazową a co za tym idzie kilka pytań.

1)Czy lepiej regenerować silnik czy też wymienić ( uwzględniając koszty i skuteczność tego zabiegu)

2)Czy możecie polecić kogoś w Krakowie lub okolicach, kto wymieni silnik lub zregeneruje i da mi na to jakąś gwarancję ? (i przy okazji zajmie się tą instalacją gazową )

3)jak oceniacie koszt odświeżenia tego auta włącznie z wymianą wydechu na całej jego długości?.

Guest ozi

najpierw to kontrolka z piorunem ,,czek,, jak sie zaświeci musisz zczytać błędy na komputerze albo metoda zworki sygnalizuje jakąś awarie elektroniki ,jakis czujnik ci siadł i może dlatego tak chodzi ,przepłwomierz itp, mogło pasć co do uszczelki to przez gaz bo źle wyregulowana mieszanka i za wysoka temp.spalania napisz czy to sie zaczeło na gazie czy zakładałes gaz niedawno ,co do pytania jak chcesz jeździć długo viki to remont ,jeszcze sprawdź ciśnienie na cylindrach

Guest Edyta.K

Please login or register to see this quote.

Auto, kupiłam jakieś 3 lata temu już z instalacją gazową.

Czy mógłbyś kogoś polecić, kto mógłby zająć się tym wszystkim?

Czy orientujesz się jak wygląda to kosztowo ?

I czy ktokolwiek daje gwarancje po remoncie silnika i ile może kosztować taki zabieg?

Lubię to auto i nie chce go sprzedawać dlatego podejmuję próby reanimacji ,....

Guest tomekpila

Witam jesli zapali Ci sie ta kontrolka z piorunkiem to normaly obiaw jak masz instalacje gazowa mam dokladnie taki sam rocznik i slinik jak Ty wiec to normalny blad ktory komputer wylapuje a co do tego ze sie domaga gazy musisz znalesc kogos kto sie dobrze zna na instalcjach bo moze masz zla sekwencje zamontowana i wtryski nie nadazaja z podawaniem gazu lub masz poprostu uszkodzona centralke ale najprawdopodobniej bedzie uszkodzony komputer od gazu ktory nie widzi tego co pdaje czujnik poziomu gazu w zbiorniku

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> a co do pracy silnika to mozliwosci jest wiele moze wcale nie bedziesz musiala wymieniac silnika a przyczyna moze byc prozaiczna u mnie na ten przyklad dlugo szukalismy przyczyny takiej nie rownej pracy silnika gdzie juz kazano mi zmienic silnik a okazalo sie ze jeden z wezykow podcisnienia byl przypchany

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> wiec moze znajdz kogos kto sie dobrze zna pozdrawiam jak bedziesz chciala cos wiecej wiedziec to daj znac zdzwonimy sie to Ci o instalacji troche wytlumacze bo od kilkunastu lat mam z nia doczynienia

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by tomekpila

Guest Fala

Please login or register to see this link.

I bedzie wiadomo co mu dolega.

Edited by Fala

Guest Edyta.K

Please login or register to see this quote.

Dziękuję- obawiam się jednak, że nie podołam

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> mimo, iż ilustracje i opis są bardzo klarowne

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

napisz na malopolskim -

Please login or register to see this link.

tam jest temat o gazownikach -