Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Czapa

klimatyzacja po nabiciu nie działa

Recommended Posts

Na samym początku witam wszystkich klubowiczów i proszę o pomoc. Wczoraj byłem u "szpeców" nabić klime czynnikiemi i olejem. Dzisiaj klima w ogóle nie działa, nawet przewody od klimy są gorące. Gaz uciekł przez zawór (pokazałem na zdjęciu), jest cały mokry i zielony czyli to czynnik. Nadmienie że klima przed napełnieniem działała. Jutro jadę do serwisu z reklamacją. Czy ktoś miał kiedyś podobny problem? Gdzie mogę kupić taki zawór i czy jest on w ogóle wymienialny?

Jeszcze jedno pytanie. Majster gdy nabijał mi klimę podłączył tylko jeden przewód do tej swojej maszyny (chyba tylko z wysokim ciśnieniem HP). To dobrze, jak myślicie? W tamtym roku nabijałem mi klimę w Vectrze z 98r i ten sam mechanik podłączył mi dwa przewody z wysokim i niskim ciśnieniem.

Moje auto to Vectra B 2.0 DTI 99r polift

Edited by Czapa

Guest ozi

podłącza sie dwa przewody osusza sie układ i nabija podłączył ci jeden bo ten drugi widac że cos tam brakuje reklamacja i tyle

wiekszośc tych zaworków jest taka sama to sa zawory od nabijania te na zdjęciu i można je kupić masz tam nr części

Please login or register to see this attachment.

Please login or register to see this attachment.

Edited by ozi

na zaworkach sa 2 kapturki zeby sie zawor nie zabrudzil. moze brak Ci srodka zaworu (kulki ktora zamyka zawor. jednym Ci nabijal, 2 zaworem ucieklo.

W zeszłe lato miałam tak że pojechałam na nabicie klimy facet sie mnie pyta czy ze sprawdzeniem ja mówię że tak . Gostek sprawdził nabił klime zapłaciłam 100 zł pod domem postawiłam samochód.Stał godzinkę wsiadam klima nie działa zaczęłam macać przewody a one całe mokre i kolorowe wiec sie tak wkór.....łam ze pojechałam do dziada. skręciłam afere że jak sprawdzał skoro usiekło że za co zapłaciłam ???

Kosztem moim było zakup przewodu klime nabił mi za free.

Pewnie że jedz z reklamacja bo ona ci sie należy jak psu buda ale jak z nim się dogadywałeś sprawdzali ci przed nabiciem czy płaciłeś tylko za nabicie???

ten zawór jest od niskiego cisnienia, jest to zawor tego typu co wentyl samochodowy, niekiedy wystarczy go dokrecic jakims ostrum przedmiotem za ramie , drugi zawor jest kulkowy. twoja fura ma juz pare lat i mogo sie to zrobic samo i mogl ci gaz uciec tak samo, zabezpiecz sobie te dwa przewody aluminiowe w miejscu gdzie jest opaska plastikowa jakąs gumą albo tasma izolacyjna z tego wzgledu iz ten plastik przeciera to alu pod wplywem drgan silnika -mi sie tak przetarlo a troche kasy to kosztuje i dodatkowych nerwow, zaloz sobie dwa kapturki plastikowe na te zaworki

byłem dzisiaj w serwisie, powiedzieli mi że zepsute mam dwa zawory. przeczyścili je i założyli te plastikowe korki. powiedzieli że jak dalej będzie uciekać gaz to będzie trzeba je wymienić. Podobno zawór od niskiego ciśnienia można wymienić bez problemu, ale zawór od wysokiego trzeba wymienić razem z wężem i zaciskać go na końcu. podobno ma to kosztować w granicach stówki + do tego musiał bym znaleźć ten zawór z przewodem od wysokiego ciśnienia gdzieś na szrocie. pojeżdżę i zobaczę jak to będzie

byłem ostatnio pogadać sobie ze szpeniem od klimy

ale naprawde dobrym szpeniem i mi wytłumaczył jak on to robi

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

mówił że te wszystkie automaty od klimy to można w d... wsadzić, bo sprawdzają szczelność robiąc próżnię -1 atm.

raz, że za niskie to cisnienie się robi, a dwa że wszystkie elementy się zaciskają, zamiast rozprężać ...

on nabija azotem klime do 17 atmosfer i czeeeeka (Młody222 miał tak, że po 15 minutach puściło)

jak nic nie ucieka to wtedy dopiero nabija i ma być

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

sorki za drobny OT

Please login or register to see this quote.

Nie żebym się czepiał ale już nie raz było pisane że działającej klimy się nie nabija i to nie tylko ja pisałem. Właśnie po nabijaniu czy dobijaniu klimy zaczyna się pier....... ale jak ktoś mądrzejszy

/emoticons/default_dash.gif" alt=":dash:">

/emoticons/default_39.gif" alt=":39:">

święte słowa, jak chodzi to nie ruszać. Panowie jeszcze jedna info wiele speców pisze, mówi ze wymieniają olej, Pytam jakim cudem, olej jest w sprężarce żeby go wymienić trzeba zdemontować sprężarkę. Czy ktoś to robił? bo ja nie spotkałem. Ładują czynnik tyle co ubyło i wszystko.

Ja wymieniałem olej. Pół godziny go zlewałem ze sprężarki obracając ją na wszystkie strony + przedmuchiwanie azotem całego układu, a i tak odzyskałem 60% oleju zawartego w układzie. A co do nabijania klimy. Klima stacjonarna potrafi pracować 10, 15 a nawet i 20 lat, dopuki coś nie padnie. Tak samo jest z klimą w aucie, dopuki jest szczelna i działa NIC NIE RUSZAĆ! Jeździć tylko na odkażanie i już. Nawet samo podpięcie manometrów powoduje ubytek czynnika na poziomie 10-40g czynnika. Czyli 10 wizyt w serwisie i nawet 1/3 gazu z układu "znika".

olej przeciez mozna dolac nie sciagając sprezarki bo czynnik smaruje z tego co wiem ,jak sie myle to mnie poprawcie

tylko po co dolewać skoro nie ubywa (no chyba że jest nieszczelność i wtedy wycieka wraz z czynnikiem).

Guest KrisKRAK

Witam.Zastanawiam się nad tym o czym piszecie.Domlo napisał dobrze o sprawdzeniu szczelności.

Obsługę układu klimatyzacji powinno przeprowadzać sie raz na dwa lata.Natomiast odgrzybianie i wymianę filtra kabinowego raz do roku.I nie prawdą jest że jak klima działa to jej się nie dotyka.

Ilość czynnika w układzie ma znaczenie. Im mniej czynnika w układzie tym mniejsza wydajność klimatyzacji.

odgrzybianie raz na rok to - nie wiem ale

wymiana filtru kabinowego raz na rok i o czym sie tu nie pisze pasowalo by raz na 4-5 lat wymienić osuszacz klimatyzacji - to jest własnie filtr klimatyzacji!!! natomiast przegląd klimatyzacji z wymianą i uzupełnieniem czynnika i swieżego oleju raz na dwa lata to chyba nie jest duży koszt a mamy spokój i radość z chlodu w naszych samochodach.

w sprawnej klimatyzacji raz na rok ubywa 10% , więc po 5 latach co mamy?

Edited by Darek.G

A masz w domu lodówkę ? Czy wzywasz do niej raz na dwa lata serwis , bardzo w to wątpię.

nie porównuj lodówki do klimatyzacji !!!- jak masz takie zdanie na temat tych dwóch różnyc rzeczy to życzę powodzenia.

Tylko nie pisz pózniej POMOCY!!! bo nie wiem co sie stało??? klima nie chłodzi a chłodziła!!!

bo ci ktoś własnie odpowie tak jak porównujesz.

Edited by Darek.G

Spoko jak mi klima klęknie to na pewno dam Ci znać

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest ZBYNEK

I jak czy trzymają te zaworki po czyszczeniu , czy je wymieniałeś ?

Pytam bo mam podobny problem , tylko mi ucieka z obydwóch zaworków , a facet od klimy powiedział że są one niewymienialne .

Jeżeli się da je wymienic to kupie w serwisie i pojade do niego żeby to zrobił i wymienił.

Nie jeteś sam. Mi ucieka z tego drugiego podobnego do wentyla samochodowego (nie ta kulka) ale nie moge sięgnąć maszynką do zaworów bo tam jest głęboko. Mam nadzieje ze to tylko tam mi ucieka klima. Zaworek jest taki zapocony tylko.

wymieniłem 2 dni temu zaworek (nie ta kulka tylko ten drugi) wymieniłem ten środek z uszczelką co się wykręca. A drugi ten z kulką jest dobry ale też normalnie można go wykręcać. Koszt tego z kulką to 30zł a to co ja wymieniałem 5zł. klima nabita chłodzi przy wolnych obrotach do 14st a przy 1,5tys do 5st

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by danielxc717

Guest ZBYNEK

Witam.

Ten zaworek ( nie ten z kulką ) wymieniłem , natomiast mam problem z tym z kulką .

Mówisz że można go normalnie wymienic tak jak ten pierwszy ?

tak. widziałem osobiście ten kulkowy zaworek kilka szt do opla w woreczku i kosztował 30zł i wyglądało to jak by był przykręcany na klucz (gdzieś tak 15) i na 100% da się wymienić.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> nie wiem dlaczego niektórzy mówili, że się nie da.

Guest ZBYNEK

To muszę się dowiedziec w ASO czy są te zaworki i po ile.

Narazie klima mi trzyma cisnienie , gosc od klimatyzacji zaslepil jakos ten zawór .

Ale bedzie trzeba kupic i jak ucieknie to wtedy wymienic .

W każdym razie dzieki za taką informacje.

Nieprawda że działającej klimy się nie rusza. Należy wymienić olej w układzie bo potem jest efekt taki że po dłuższym chłodzeniu rozszczelni się kompresor.

A ubytki czynnika będą zawsze !

jedyny plus jest taki że czynnik nie traci swoich właściwości i można go pompować i wypompowywać wiele razy

no to dzisiaj odebrałem auto

klima zrobiona

uszczelnienie sprezarki, wymiana wężyka, wymiana czujnika, nabicie = 550 zł

Guest Przemo21

No to teraz ma dylemat i to ostry

Miałem w tym nadchodzącym tygodniu jechać na przegląd klimy (dobicie, odgrzybienie, wym. filtra kabinowego)

Klima umnie chodzi ok bez najmniejszych zarzutów

I teraz się zastanawiam czy ją wogóle ruszać, czy jechać tylko odgrzybić i wymienić filtr kabinowy czy również dobić

Jak poczytałem co tu piszecie to chyba tylko odgrzybie + filtr a pod maszynkę od klimy nie będę podłączał

No ale może ktoś jeszcze napisze co robić

Podłączać po maszynę od klimy?

Czy tylko odgrzybić + filtr?

Proszę o jakieś rady bo teraz mam mętlik i nie wiem co robić :/

Dodam tylko że 2 lata temu tuż przed moim zakupem była wymieniana chłodniczka klimy bo puściła i po wymianie klima była dobita + pełny przegląd i to wszystko w ASO