Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest johnny11p

Brembo do vectry a?

Recommended Posts

Guest johnny11p

Witam, jako że nie jestem jeszcze wkręcony w świat mechaniki samochodowej, może ktoś by mi pomógł. Otóż zastanawiam się czy możliwe jest zamontowanie tarcz BREMBO do Vectry A ?

z góry dziękuję

a czemu ma nie byc mozliwe ??

Jesli jest tylko zestaw do vectry a (a pewnie jest) to kupujesz i zakladasz i masz w vectrze a tarcze brembo

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest johnny11p

A po czym się poznaje, że będą pasować do mojego samochodu?

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

bo są dedykowane pod model samochodu. np tak jak w tej aukcj

Please login or register to see this link.

opis jaki model samochodu, silnika rocznik itd

Guest johnny11p

a musiałbym coś jeszcze wymienić/dokupić, żeby całkowicie wymienić hamulce i żeby wszystko było cacy?

Please login or register to see this quote.

Jesli nowe tarcze to oczywiscie w komplecie z nowymi klockami.

Moja VA ma na przodzie tarcze Brembo MAX

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by hapko

Guest johnny11p

no dobrze, a jeśli bym chciał bębny wymienić właśnie na tarcze?

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

+ czy wymiana tarcz jest czymś trudnym? w sensie czy sam, jako przyszły mechanik, mógłbym je wymienić

1. Bębny na tarcze? Jeśli masz silnik 2.0 to z tyłu masz przecież tarcze, konkretnie tarczo-bębny. 2. Wymiana tarcz nie jest trudna, jak potrafisz zmienić klocki to i tarcze zmienisz. 3. Pytasz o VA, to dobrze byłoby pisać w Poradach dla VA nie VB

Guest johnny11p

a czym się różnią tarczo-bębny od tarcz?

rzeczywiście, przeoczyłem tą rzecz z Porady VB

moim zdaniem troszkę szkoda kasy na brembo do VA lepiej zainwestować w np lukasa jakość zbliżona a są o wiele tańsze

Please login or register to see this quote.

Przy silnikach 2.0 w VA z przodu są tarcze wentylowane. Na tylnej osi masz tarczo-bębny, czyli hamulec główny (roboczy) działa na tylnej osi na tarczę (klocki hamulcowe i tarcza), natomiast hamulec ręczny opiera się na bębnie - szczęki.

Nie wiem czy kupowanie droższych hamulcy jest stratą kasy. Ja za przedni zestaw ATE Power Disc dalem 400 zl z klockami i nie wyobrazam sobie innych hamowników. No moze jednak, bo teraz będą 288 a tyl 286 mm, ale jak tyjdzie bedzie okazja to znów cały komplet ATE , ale tu tojuż wydatek 850 zl na obie osie

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

wychodzę z założenia, że na tarczach i klockach nie ma sensu oszczędzać. można kupić jakiś tani zestaw tylko pytanie ile on wytrzyma i czy zatrzyma autko wtedy kiedy będziemy tego chcieli. osobiście mam zestaw TRW. Sporo jest tarcz brembo do VA na alleggro

Edited by sliwa_21