Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest dusti77

Lakier a ewentualna zmiana koloru auta

Recommended Posts

Guest dusti77

Mam do Was pytanie. wiem, ze niektorzy z Was zmieniali kolor swoich aut. ja w swoim, ktore nabylem w listopadzie juz widzialem kilka rzeczy do roboty, a po zimie wyszly nastepne ogniska rdzy czy lekkie obicia wynikajace z codziennej eksploatacji. ostatnio wymienialem progi, tylny zderzak na seryjny i przedni na irmschera, bo kogos poniosla ulanska fantazja i zrobil moim zdaniem wies z auta... juz niedlugo wrzuce fotki w prezentacji aut zeby sie pochwalic swoja Pszczolka

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> ... wszystkie elementy+ malowanie to juz w sumie niemaly koszt,a jeszcze przydaloby sie maske i klape pomalowac i kilka zaprawek porobic,bo troche sciachany jest ten lakier. i nie wiem czy Waszym zdaniem powinienem inwestowac w ten co jest czy zbierac moze na oklejenie calego auta ta folia na cieplo? co o tym myslicie? plus folii= nie ma roznic pomiedzy poszczegolnymi elementami,zabezpiecza obecny lakier przed uszkodzeniami,mozliwosc zmiany koloru, chyba troche tansze niz kompletne lkierowanie. plus lakieru= mozna dlubac sobie element po elemencie. doradzcie mi prosze,bo nie wiem jaka taktyke na przyszlosc mam przyjac... pozdrawiam

-> folia na cale auto? owszem, ale na zdrowa blacharke, czy tez nowe auto.

jesli ogniska rdzy chcesz zamaskowac folia, zamiast zrobic remont blacharki i porzadne lakierowanie calego nadwozia, to zdecydowanie odradzam ta droge modyfikacji.

Orientuję się ktoś w ogóle jakie są koszta takiego oklejania?

Np właśnie vb?

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest dusti77

orientowalem sie w kosztach... na moje auto w powaznych firmach krzycza 3000 zl i pewnie znajda sie tacy,ktorzy skasuja jeszcze wiecej... ale oczywiscie nie przeprowadzilbym tej modyfikacji na ogniska rdzy. zdaje sobie sprawe,ze kasa w bloto. zastanawialem sie czy nie zrobic zaprawek i dopiero... bo jestem raczej z tych pedantow, ktorzy dbaja o swoje auta. a jak u Ciebie Unix po zmianie koloru? duzo sladow uzytkowania? bo szczerze mowiac mnie to bardzo wpienia,ze niedawno zalozylem nowe felusie i juz widac slady uzytkowania. dlatego myslalem o folii. wydaje mi sie,ze bardziej zabezpiecza.ale z drugiej strony nie wiem czy podobalyby mi sie te odcinki od wewnatrz i widoczny "stary" kolor. ech ale zanim ja n to uzbieram to troche kilometrow na zegarach uplynie...

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

3k za oklejenie? To ja już bym wolał jednak malować całe auto, a jak boisz się że powiedzmy maska zaraz będzie miała odpryski od kamieni to może szarpnij się na ceramiczny lakier

/emoticons/default_rolleyes.gif" alt=":rolleyes:">

Guest dusti77

a czym sie rozni ten lakier ceramiczny od standardowego???

Twardszy jest.

Guest dusti77

ale tak jak sobie poczytalem to i chyba duuuuzo drozszy co? wiesz cos na temat kosztow takiego lakieru?

Guest Piotr_AS

Zgadzam sie ceramiczny clarlack na maske i zderzak reszte normalnie pomalowac jesli ktos ladnie pomaluje i w tym samym kolorze to nic nie będzie widać.

Lakier ceramiczny jest ok ale mozna trafic na kiepskiej jakości nie jest super przejzysty tylko widac zabarwienie na żółto i elementy moga sie delikatnie różnic. Minusem takiego lakieru jest brak mozliwosci spolerowania bo zadna pasta go nie ruszy

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Please login or register to see this quote.

-> ogolnie jestem zadowolony. jest kilka mankamentow do poprawienia, ale to nie skutek zimy, a zwyklej eksploatacji.

Guest larSSon90

jaki jest koszt polakierowania całej Vectry B?? ile potrzeba lakieru??

Chcesz malować sam, czy dajesz do lakiernika? Pytam, bo różnica w kosztach jest

spora. Moja viki jest w tej chwili malowana - zaprzyjaźniowy blacharz bierze ode

mnie 1000 złotych. Oprócz malowania ma do zrobienia kilka wprawek.

Koszt usługi zależy od miasta oraz stopnia zaprzyjaźnienia z fachowcem.

W każdym razie odradzam wszelkie rozwiązania tymczasowe.

Guest larSSon90

jakoś w przyszłym tygodniu wybiorę się do lakiernika w mojej okolicy.

Też mam kilka wprawek do zrobienia (zwłaszcza na drzwiach).

Pytam oczywiście orientacyjnie

orientacyjnie to z tego co pytałem to ok 2,5 tys na oklejke a całosc łacznie ze srodkiem to ok 4