Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Puremind

kapie czerwony płyn

Polecane posty

Gość Puremind

Witam,

Dziś wjechałem na polną drogę, gdzie była wielka koleina piaskowa aż kamienie zaszorowały mi podwozie (kamienie były małe, pech chciał że w ziemi był jeden większy zakopany). Mniej więcej na 2/5 może 1/4 odcinka między lewym a prawym kołem (bliżej lewego). Po cofnięciu okazało się, że piasek zrobił się mokry. Po chwili ustaliłem, że zaczął kapać czerwony płyn

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

Po powrocie do miasta okazało się - po sprawdzeniu stanu płynu wspomagania, który bardzo opadł - że bez wątpienia jest to wyciek płynu wspomagania. Przez 15 minut nakapało taką kałużkę malutką na 5cm.

Moje pytanie: co dalej? jakie czekają mnie koszty, co mogło się stać? Czy szykuje się 1000zł czy może koszt zamknie się w kilkudziesięciu złotych? Da się to załatać? Czy będzie trzeba coś wymieniać? A jeśli wymieniać, to co?

Bardzo proszę o opinie w temacie bo trochę się tym załamałem ;/ A czekanie do poniedziałku mnie wykończy nerwowo.

W tej chwili samochód od stoi na parkingu, do rana pewnie już wszystko wykapie. Czy w poniedziałek mogę dolać pół litra (tyle mam w domu tego płynu) i pojechać do mechanika?

Dodam, że pół roku temu mechanik stwierdził mały wyciek tego płynu, ale po uzupełnieniu stanu (dolane z 1cm), przez te pół roku nie spadło nawet o 1mm.

sprawdz przewody od wspomagania idace do maglownicy.

Edytowano przez Ravcio1985

musisz wsciasc wejsc pod auto i sprawdzic dokladnie skad kapie

Tak jak sugeruje Ravcio1985 sprawdz przewody bo raczej nic innego nie bylo szans uszkodzic. Koszty nie powinny byc duze...

Gość Puremind

po całej nocy jest plamka średnicy jakieś 5cm czyli niewiele, ogólnie poziom jest na samym czubeczku miarki. Doleje 1 cm i będzie maks.

Widocznie usterka jest na tyle mała, że kapie tylko podczas pracy? Bo raczej niema szans żeby samo z siebie przestało już nie?

Nie licz na to, że samo przestanie, to na pewno NIE, ewentualnie może się powolutku powiększać. Kapie zawsze wtedy, kiedy pracuje pompa wspomagania czyli na włączonym silniku, może też kapać trochę po wyłączeniu silnika jak całość jest gorąca, a w układzie jest jeszcze ciśnienie. Zlokalizuj wyciek jak napisali koledzy i po kłopocie. I nie martw się na zapas, bo jeśli widzisz, że nie leci z maglownicy to koszty powinny być dużo mniejsze

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edytowano przez peterpower

Gość Puremind

dziś jadę na kanał i sprawdzę gdzie kapie, teraz pytanie: jakie są możliwości i co zrobić w poszczególnych przypadkach?

EDIT: Nie mam zbytnio pojęcia o mechanice samochodowej i raczej sam nic nie zrobię, ale chciałbym mniej więcej wiedzieć czego się spodziewać zanim zostawię viki u mechanika ..

Edytowano przez Puremind

Na początek zlokalizuj po prostu gdzie jest dokładnie wyciek. Dobrze byłoby, żebyś miał 2. osobę - niech siedzi w samochodzie i na odpalonym silniku kręci kierownicą, wtedy w układzie będzie ciśnienie, a Ty powinieneś zobaczyć skąd wycieka/sika płyn czy cokolwiek innego. Jeśli okaże się jak pisano wyżej, że jest to na przewodzie do magla, to przewód sobie spokojnie kupisz i wymienisz. Jeśli wyciek jest niewielki to się nie bój, dolejesz płynu i dojeździsz tak do wymiany. Nie baw się raczej w opaski czy zaklejanie taśmą

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Gość Puremind

ok byłem na kanale, wygląda to mniej więcej tak jak na fotce.

dziś jeździłem normalnie, wygląda na to, że jest to kropla na minutę albo i rzadziej.

póki co nie będę nic z tym robił, zobaczę czy znacząco ubędzie po tygodniu lub miesiącu i jak coś poprostu doleję.

EDIT: na kanale stał jakieś 10 minut i w tym czasie kropla z fotki nie skapnęła. Przypuszczam, że po zaszorowaniu kamieniami coś tam się zruszyło i wyciekły jakieś zastoiny a teraz wróciło do "normy".

Edytowano przez Puremind

Przewody od wspomagania są dość wysoko i schowane

/emoticons/default_blink.png" alt=":blink:">

Czerwony olej jest też w skrzyni. Moim zdaniem już nie kapie, bo w skrzyni nie ma oleju. Trzeba usunąć przyczynę wycieku i zalać skrzynię olejem OPEL do skrzyń manualnych. Żadnym innym zdecydowanie nie.

ps. a czy to na zdjęciu to przypadkiem nie dekiel od skrzyni?

Na moje jest to łączenie skrzyni z silnikiem, i to z niej kapie... ale może się mylę...

hmmm to jest dekielek od skrzyni często przebijany przez pozostałeści zębatek

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.