Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest klekocix

Tuning 1.6 16v - inaczej?

Recommended Posts

Guest klekocix

Jako że człowiek uczy się (kombinuje?) całe życie - zacząłem się zastanawiać i czytać w jaki sposób można poprawić Viki B z silnikiem 1.6 16v.

Widziałem, że koszta są kosmiczne i raczej nie ma się w to sensu bawić?

(pamiętam że widziałem jeden temat w sprawie człowieka który podkręcił swoje 1.6 16v chyba kombi, jednak nigdzie nie mogę znaleźć tego topic'u).

Zacząłem więc kombinować w drugą stronę.

Jeśli nie zwiększać moc żeby auto szybko się rozpędzało - należy skrócić skrzynię biegów.

Kiedyś w Suzuki Swifcie przerabiałem już takie coś - do silnika 1.3 8v wkładało się skrzynię z silnika 1.0 6v - przyspieszenie poprawiało się o ok. sekundę czy półtorej natomiast malało również spalanie - ok. 0.5-1L LPG/100km. Oczywiście malała prędkość maksymalna, ale szczerze ile razy w życiu jeździ się z v-max'em?

Czy macie jakieś konkretne propozycje dotyczące skrzyni którą należało by włożyć?

U mnie seryjnie w X16XEL jest F18?

Czytałem, że do mocniejszych Vectr montuje się skrzynię z Daewoo F16/D16, czy w moim przypadku również da się osiągnąć podobne rezultaty?

Masz F15. Nie zaczynaj od skrzyni, chyba, że dorwiesz gdzieś CRkę. Jest na to szansa w Tigrze, ale ona ma sprzęgło na lince

Guest klekocix

Please login or register to see this quote.

Coś mi się zdaje że u mnie jest F17?

pogadaj z użytkownikiem Krzyco. On własnie ze swojego 1.6 16V wycisnął 120,9 km i 154 bodajze Nm.

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Pewnie chodziło Ci o szklarnie Miłego. Tu masz opisane co przerobił i 120 kucy bez strojenia uzyskał.

Please login or register to see this link.

Niby Miły miał te 120koni,ale to tylko papier,bo na zlocie dostał baty od seryjnego 1.6 16V i był zły jak cholera

Jak chcesz dać trochę więcej kucy do swojego 1.6 16V to zamontuj sobie coś takiego

Please login or register to see this attachment.

dedykowany właśnie pod silnik 1.6 16V

Tu jest link do aukcji na ebay-u (tylko ceny się nie wystrasz)

Please login or register to see this link.

Mial fatalne opony i byl mocny deszcz.

Papier byl rzetelny. Po przelozeniu gratow od Miłego do Krzyca wynik zostal potwierdzony na innej hamowni.

Widzę że kolega klekocix jednak zamiast przeróbki zdecydował się na sprzedaż.....swoja droga ciekawe ile kucy można by uzyskać pomijając tą puszkę MANTZLA a reszta jak u Milego?

Guest klekocix

Wyszło na to, że szybciej i taniej będzie sprzedać i kupić mocniejsze auto aniżeli podkręcać te

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">