Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Seba_STA

brak tabliczki na przednim pasie pod maską

Recommended Posts

witam

Dzisiaj zauważyłem, że odpadła mi tabliczka na przednim pasie (ta co na zdjęciu). Czy ona jest obowiązkowa? Jesli tak to co mam teraz zrobić? Jechać po nową do ASO?

pozdrawiam

Please login or register to see this attachment.

Edited by Seba_STA

A czy tak bardzo Ci potrzebna ta tabliczka? Ja mam, ale jakoś jej strata nie byłaby dla mnie nawet zauważalna.

Edited by GAJEŚ

Mnie ona do szczęścia nie jest potrzebna, ale na niej jest wybity nr VIN i bardziej chodzi mi o to czy ona jest potrzebna czy nie (według przepisów/prawa)

Masz numer który w razie czego jest potrzebny przy siedzeniu pasażera. Wiesz gdzie się znajduje?

O tym w podłodze przy siedzeniu wybitym to wiem.

No to to w zupełności Ci wystarcza

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Please login or register to see this quote.

Ale trzymaj ja jak bedziesz sprzedawał auto to może przyszły klient spytac cie o nią...

Ale co ma trzymać? Ja zrozumiałem że ją zgubił

jak zgubił to zgubił ale jak ma to lepiej 3mac dla super kupującego :)Bo rózni sa spece od sprawdzania aut :25:

Myślę że gdyby miał to przyczepił by ją sobie. A jak przyjadą spece to na dzień dobry stwierdzą pewnie że dzwon był i cały pas był wymieniany.

nbawet nie wszystkie VB to mają

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> więc...

Dla wyjaśnienia to nie mam tej tabliczki. Dzięki za informacje.

Jest potrzebna i to bardzo. Bez niej powinieneś wylecieć z przeglądu u uczciwego diagnosty. Od połowy RM1998 trafiła jako naklejka na słupek. Powinieneś sobie wyrobić nową w ASO

A sprawdzał Ci ktoś kiedyś tą tabliczkę na przeglądzie? Pierwsze słyszę żeby ją sprawdzali. Ale może ty tak trafiłeś

Mi sprawdzali na przeglądzie poczawszy od vinu...skoro płace to nie sprawdzą wszystko jak nalezy.....nawet powietrze mi w oponach sprawdzili...

Jak byłem na przeglądzie to diagnosta sprawdził na progu jak mu powiedziałem że jest pod maską (która był otwarta) to mi diagnosta powiedział że jego interesuje nr vin wybity na samochodzie a nie tabliczka znamionowa

Edited by tomaszek

A skąd by Ci wpisał masy, gdybyś chciał zamontować sobie hak ?

I po to między innymi jest ona potrzebna.

Swoją drogą zastanawiam się jaka to musiała być siła pędu by wiatr zerwał tę tabliczkę

/emoticons/default_ohmy.png" alt=":o" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/ohmy@2x.png 2x" width="20" height="20">.

Tabliczka musiała mi odpaść jak jechałem 65 km/h pod wiatr, a wiało bardzo mocno

/emoticons/default_rolleyes.gif" alt=":rolleyes:">

Prawdę mówiąc nie wiem dlaczego odpadła ale faktem jest, że jej nie mam. W przyszłym tygodniu jadę na przegląd to się dowiem dokładnie czy jest potrzebna czy nie, bo tu na forum widzę, że zdania są podzielone

Edycja:

Byłem dzisiaj na przeglądzie i sprawa wygląda tak, że trzeba mieć numer nadwozia wybity na stałe i jeszcze jeden element inedntyfikacyjny, w przypadku vectry B to te z początku produkcji tabliczkę pod maską a późniejsze naklejkę na prawym słupku.

Wcześniej byłem też w ASO i sprawa wygląda tak, że np. po wypadku można zgłosić zniszczenie tabliczki w wydziale komunikacji i nadanie zastępczej tabliczki, koszt coś około 26zł albo zamówić nową w ASO za 36 euro netto, czas oczekiwania 2 miesiące.

Reasumiując podczas kontroli drogowej policjant ma prawo zatrzymać dowód rejestracyjny za brak tabliczki albo naklejki.

Edited by Seba_STA