Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

vulkanwawa

Potencjometr Wentylatora / klimatronika Vectra C

Polecane posty

Witam

Problem polega na tym że jak obracam potencjometrem wentylatora to obroty "skaczą" przypuszczam że jest to wina właśnie potencjometra taka sama sytuacja jest ze sterowaniem głośności radia CDR 2005 VDO, na kierownicy działa bez zarzutu.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_tancze.gif" alt=":tancze:">

Czy ktoś miał podobny problem, może ktoś wie jakie są parametry potencjometra wentylatora oraz radia i jak je wymienić? może jakaś regeneracja?

Pozdrawiam

poszukaj na forum bo było o tym - paru osobom pomógł zwykły contact-spray

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Dziękuje za odpowiedz oczywiście muszę zakupić ten spray ale jak się dobrać do tej konsoli

/emoticons/default_ph34r.png" alt=":ph34r:" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/ph34r@2x.png 2x" width="20" height="20"> bo raczej bezpośrednie spryskanie po zdjęciu plastikowych pokręteł to nic nie da.

wyciągasz do siebie ten schowek na samym dole, pod regulacja nawiewu, a nastepnie wkładasz rączke i wypychasz te potencjometry potem rozkęcasz i masz wyszystko jak na dłoni do wyczyszczenia.

Dziękuje koledzy z VKP

Zrobiłem tak jak zalecaliście i pomogło

/emoticons/default_joopi.gif" alt=":joopi:"> potencjometr wentylatora nawiewu działa jak powinien.

Robiłem to tera wieczorem z latąrką, naprawiłem nawiew ale w trakcie montażu zauważyłem coś dziwnego z oświetleniem, ale założę temat w odpowiednim dziale.

Temat do zamknięcia.

Pozdrawiam

Gość jaclub

no niestety jakies 2 misiące będzie działa...te typy tak maja i wymagają reg

Gość lukvx-

Witam

Pozwolę sobie podłączyć się pod temat. Mam taki mały problem z pokrętłem do sterowania klimatroniciem. Mianowicie regulacja siły nawiewu działa poprawnie ale wciskając pokrętło w celu wejscia w menu lub wybrania odpowiedniej funkcji pojawia sie problem, pozniważ pokrętło to nie zawsze działa, czasem konieczne jest kilku krotne wciśnięcie go by zadziałało.

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie i porady.

Pozdrawiam

rozwiązanie jest najprzwdopodobniej takie samo jak powyżej

Witam,miałem podobny problem,otóż musiałem kilkakrotnie przycisnąć żeby zatwierdzić,a nawet potraktować z pięści.Wystarczyło dostać się do środka,psiknąć,nie koniecznie jakimś specjalnym spreyem,ja użyłem wd40 i teraz chodzi rewelacyjnie.Czas pracy ok.15 minut,a jak dostać się do wnętrza panelu znalazłem na forum i jest bardzo prosto.

Witam przestał mi odbijac srodkowy potencjometr enkoder, Czy mozna cos takiego kupic i samemu wymienic czym sie sugerowac przy zakupie, ? Tylko go wcisne i nie odbije mosze sam go wyciagnac, Moze da sie to jakos zregenorwac, psikałem preparatem do potencjometrow i nie pomoglo:(

Witam ponownie rano okazało sie że poktretło zaczeło dzialać, obracac sie dobrze i wciskanie zaczelo dzialac i dobrze odbija spryskalem sprayem do potencjmoetrow i widocznie mosialo odparowac

Napisano (edytowany)

Czy ten schowek jest tylko na zatrzaski ? bo u mnie dość mocno siedzi a nie chcę wyłamać mocowań ?

Pomoże ktoś ?

Edytowano przez diven

Zostawcie w spokoju ten schowek,panel wystarczy podważyć nożykiem np. po bokach bardzo łatwo wychodzi.

Żeby wyciągnąć panel wystarczy wcisnąć kartkę płatniczą lub kartę z Orlenu cos takiego mniej więcej na środku boku panela jest zatrzask ktory karta odbyła i wyskakuje panel. Ja się zmagań z innym problemem. Przelutowywalem luty i nadal pokrętło dziala jak chce. Tzn jak samochod jest po nocy to rano wszystko działa jak należy. Natomiast jak samochod jest na chodzie, to pokrętło na nic nie reaguje... Co jeszcze mogę zrobić?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.