Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Gość czarny VB

dziwna sprawa z płynem chłodniczym

Polecane posty

Gość czarny VB

witam

koledzy a czy jest możliwe aby płyn chłodzący dostał sie do miski olejowej przez tą chłodnicę oleju?????

w moim dtl-u płynu chłodniczego ubywa od ok pół roku za to przybywa chyba oleju.... nie są to wielkie ilości ale jednak non-stop (jak by to była uszczelka pod głowicą to raczej bym nie zrobił 15 tyż km???????????) szukałem i szukałem ale cały silnik jest suchy żaden wąż nie pęknięty nie ma śladu płynu okolice obydwu chłodnic także suchutkie nie widać ani płynu ani oleju ale może w środku chłodnicy oleju coś puściło i woda idzie do oleju???

czy można podpiąć węże z płynem chłodniczym z pominięciem chłodnicy oleju??? czy lepiej tego nie robić????

wiem ze jak padnie uszczelka pod głowicą to węże puchną robi sie masło pod korkiem i na bagnecie lub płyn w zbiorniczku jest gęsty-mętny u mnie jednak niczego takiego nie zauważyłem więc co to może być???????

proszę o poradę

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Z tego co mi wiadomo VB 2.0Dtl nie ma chłodnicy oleju. Czy jestes pewien że przybywa płynu do oleju ?? Poszukaj dokładnie tematów o uszczelce pod głowicą.

a jakie przebiegi dziennie robisz?

Może być też tak że głowica może byc pęknięta. Jeżeli płyn by poszedł do misy to masz śmietanę chyba że płyn idzie w wydech.

Sprawdź ciśnienie na cylindrach, zobacz czy masz sucha podłogę pasażer kierowca. Skąd wiesz że chyba przybywa stan oleju kiedy to sprawdzasz?

Wilka na poczatek niech napisze ile km robi dziennie.

chodzi o to czy dogrzewa silnik.

bo jesli jezdzi sie dieslem na krodkich odcinkach i nie dogrzewa silnika to czasami jest tak ze ropa dostaje sie do oleju

i wtedy tego oleju przybywa.

co do plynu to dobrze wskazalas

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

skoro nie widac zadnych wyciekow w komorze silnikowej to trzeba sprawdzic czy nagrzewnica nie puszcza.

diablo ja tez mam identyko klekota jak on robię dziennie do 20 km

/emoticons/default_lauh.gif" alt=":lauh:"> od poniedziałku do piątku w weekend troche więcej hahaha

ale nic mi sie takiego nie dzieje żeby mi się płyn do wydechu czy ropa do oleju

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Jesli by tak było nawet czasami to jest coś nie halo nie ma prawa sie tak dziać nawet czasami.

20km dziennie to duzo

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

mi chodzi o mniejsze przebiegi, np takie jakie moj sasiad robi

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

co dzien do pracy i spowrotem samochodem jezdzi a ma do niej we dwie strony 2km

/emoticons/default_39.gif" alt=":39:">

No tak ale chłopak napisał że zrobił 15 tyśków

Gość czarny VB

więc z tymi przebiegami to różnie jest czasami auto stoi 2-3 dni w garażu i nawet go nie odpalam (praca w domu

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">)śrenie trasy na dzień robie krótkie ok 5 km - postój - powrót do domu chociaż czasami są to także dłuższe odcinki - tak że normalna eksploatacja:)

oleju przybywa to pewne teraz jest go w okol górnego stanu bagnetu a olej wymieniałem ok 12tyś km temu i nie dolewałem od tamtego czasu( wiem jak sprawdzać olej uczyłem się o tym hehehhe:))

co dziwne olej jest czysty czarny beż smug na bagnecie a po odkręceniu korka w misce leci olej a nie płyn

nie wim na 100% co mi idzie do tego oleju być może ropa ale nie zauważyłem większego spalania ropy...

pewne jest natomiast że płynu w zbiorniczku na teraz mam tyle że ledwo przykrywa dno zbiorniczka a bagnet w misce wskazuje że oleju jest max....

poważnie zrobiłem już tak ok 12 tyś z tymi 15 tyś to trochę przesadziłem ale to i tak bardzo dużo ( moim zdaniem) przez ten okres dolałem ok 2 litry płynu do zbiorniczka wyrównawczego

przez te 12 tyś km ani razu nie zagotowałem płynu ani też nie rozwaliło mi żadnego węża nie wysadziło ni także płynu przez zbiornik wyrównawczy..

silnik z każdej strony jest suchy aż do podziwu zero wycieków przebieg ok 165 tyż ( patrząc na stan silnika być może prawdziwy)

jutro wybieram się na pomiar ciśnienia sprężania pewnie po tym zabiegu dowiem się czy to uszczelka , głowica czy jeszcze czegoś innego mam szukać...

co o tym sądzicie????

Gość ArturL

Oleju przybywa (nie zmienia koloru) = ON do oleju. Z epłynem chłodzącym to trzeba szukać na zimnym i palcami dotykać wszystkich połączeń na wężach. Na końcu martwić się UPG.

UPG = Uszczelka Pod Głowicą.

Jeśli "przybywa" oleju a nie ubywa wody to trzeba się przyjrzeć uszczelniaczom (trawersy), można to też zdiagnozować oglądając filtr paliwa. Jeśli jest wyraźnie brudniejszy w dolnej części, wręcz czarny i dodatkowo w tym miejscu się "maże" (brudzi) to trawersy do wyjazdu. Jeśli zaś oleju przybywa a płynu ubywa to raczej trzeba szukać w zakresie UPG, ale w takim wypadku pod korkiem wlewu oleju będzie "musztarda"... chociaż może być wszystko jednocześnie...

Wycieków płynu nie widać gdzieś na zewnątrz ?

Gość czarny VB

właśnie nie widać żadnych wycieków---- i to mnie dziwi i cieszy zarazem silnik jest czysty

filtra paliwa nie sprawdzałem i poczekam z tym jeszcze z tydzień dwa- do wymiany oleju i wtedy także wymienie filtry

pod korkirm nie ma śladu żadnej mazi (musztardy)

a koszt wymiany trawerzy to około ilu piniendzy

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">??????

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.