Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
maniak06

Obroty a prędkość jazdy.

Polecane posty

Witam,właśnie zmieniłem u siebie licznik na ten z obrotomierzem, ale musiałem ściągnąć wskazówkę żeby dostać się do wskaźnika przejechanych kilometrów, tego u góry, w celu cofnięcia kilometrów, bo ten z obrotomierzem miał przejechane o 15kkm więcej. Po pomyślnym przestawieniu zmontowałem wszystko, wskazówkę nabiłem na ten drucik tak aby lekko tylko dotykała o ogranicznik, ale to był błąd:( Teraz gdy jadę np. na 2 biegu i 2000obr/min to pokazuje ze jadę 60km/h. Zawyża sporo, bo zwykłe przy 60 to czwórkę włączam. Wskazówka powinna mocniej dotykać 'podestu' bo nalicza dopiero od 20km/h.Teraz rodzi się pytanie jakie są prędkości jazdy do obrotów silnika na dowolnym biegu np. 2 albo 3.Jedyne co znalazłem w necie o oplu to to-->

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

ale to astra i silnik inny.Z góry dziękuje za pomoc.

co do biegów i obrotów to nie wiem ale jak ja rozbierałem licznik to wskazówkę od prędkościomierza ustawiłem idealnie równo z białą kropką na tarczy i licznik dobrze pokazywał prędkość.

Gość krzycho2.0

Kolego a jaki licznik założyłeś o jakich parametrach jakie jest oznaczenie W=? musisz mieć taki sam bo będzie oszukiwał.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Mam licznik przed sobą i jakoś nie widzę żadnych kropek. Ale to jest dobra myśl-nabić wskazówkę według jakiegoś punktu na tarczy, może w te kreski które są w lewym dolnym rogu tarczy?? A jeśli tak to w którą??>Interesują mnie jeszcze te prędkości przy poszczególnych obrotach i biegach, ale przy innym silniku to może się różnić. Musi być dla 1.8i, skrzynia 5stopniowa mechaniczna(wg. instrukcji) czyli F16 chyba. Według tego też bym ustawił prawidłowo wskazówkę.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Według mnie, precyzyjnie można to zrobić pod programem diagnostycznym. Z tego co wiem, sczytuje parametr obroty silnika. Zatem dodać gazu tak, by silnik pracował np 2000 rpm i go tak trzymać aby program diagnostyczny pokazywał 2000 rpm - wtedy ustawić wskazówkę obrotka na tę wartość. Skorygować dodawaniem gazu i porównywaniem odczytów z kompa i obrotka. Co do prędkości, to najlepiej z kimś równo jechać i porównać pomiary, skorygować na postoju +/- i w ten sposób dojdziesz. Odradzam GPS, bo są straszne przekłamania jak na prędkość, nawet do 11 km/h - zatem odpada precyzyjny pomiar.

Z obrotkiem mam wszystko w porządku, ale z tym prędkościomierzem jest nie tak przecież. Też tak myślałem, że jedynie metodą prób i błędów się dojdzie do ładu. Właśnie dzisiaj kolega jechał przede mną skuterem i np. u niego pokazywało 50 a u mnie 58km/h. Więc na to wychodzi, że o 8 zawyża. Wolnym czasem cofnę trochę wskazówkę i jeszcze raz się zbada i powinno być dobrze.     Jadąc na 5-biegu i 2500obr/min to pokazuje 110km/h, a jadąc np. na 4 i też 2500 to pokazuje 90km/h.Więc prośba do osób co mają 1.8i i koła o wys. np. 70x14" (tj.60,452cm) jakie macie prędkości przy dowolnym biegu i obrotach, bo nigdzie tego nie mogę znaleźć??edit 18.01.2011Wystarczy nabić wskazówkę na równo z tą kropką i jest dobrze.

Edytowano przez maniak06

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.