Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Guest AxuSS

Oświetlenie bagażnika

Recommended Posts

Guest AxuSS

Witam,

Nie działa mi oświetlenie w bagażniku. Jak próbowałem wyciągnąć oprawkę to przez chwilę się zapaliła żarówka + coś iskrzyło (Poszedł bezpiecznik ale już wymieniłem). Myślę, że albo mam naderwany przewód albo coś z wtyczką nie teges.

Problem polega na tym, że tej wtyczki u mnie nie da się w ogóle wyciągnąć z karoserii bardziej niż na około 0.5 cm

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20"> Przez co ciężko mi cokolwiek zrobić.

U Was też tylko tyle się wyciąga czy bardziej ??

I pytanie numer dwa

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> : Którędy jest pociągnięta ta wiązka patrząc od strony klapy bagażnika ? Może da się ją wyciągnąć z innej strony ?

Proszę o radę.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Na 99% przetarły Ci się kable łączące klapę bagażnika z nadwoziem, idą przy lewym ramieniu siłownika klapy.

przewod zasilajacy lampke idzie od przodu auta.

masa idzie z wlacznika krancowego z klapy.

oprawka wychodzi cala. trzeba z 1 strony podwazyc plaskim srubokretem.

Guest AxuSS

Please login or register to see this quote.

Oprawkę umiem wyciągnąć

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> Tylko wtyczki do której ją się podpina nie mogę wyciągnąć z karoserii.

nie wiem jak w sedanie (ile cm kabla wystaje) ale w kombi ok 6-8 cm kabla z wtyczka wychodzi.

moze wiazka jest gdzies na spince przyczepiona, odczep spinke moze bedzie latwiej.

ja u siebie to wyciagnalem tą lampke moze z 3 cm bo kable takie krótkie

mam identyczny problem. czy da się jakoś dostać do tego kabla. jak go ew. wymienić. No i jeszcze jedno może to czujnik otwartego bagażnika? ale też poza wyciągnięciem trzpienia - nic nie da się przez otwór zrobić. Jakieś pomysły???tomek

czujnik zwiera do masy, wiec jakby bylo cos z nim nie tak to by lampka sie swiecila

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> ale nie paliloby bezpiecznikow.

A u mnie była spalona żarówka , choć o dziwo nie było tego widać ale akurat miałem 2 taka sama pod ręka i je zamieniłem ... i nagle zadziałało. Wychodzi na to ze ta stara żarówka była jakaś lipna choć nie była spalona , jak to możliwe?? nie wiem. Gdy wyciągałem osłonę żarówki to tak jak i wam coś zaiskrzyło i bezpiecznik poszedł się .... musiałem kopić nowy bo ,a co do kabli to u mnie z max 3 cm wyszły ;/ ale tak jak mowie spróbuj najpierw zamienić żarówkę , zacznij od najprostszych rzeczy. potem możne sprawdź na krótko czy działa wyłącznik/włącznik w klapie ...

Guest Maddox

mam podobnie, tylko ze sam rozpialem te kostke w bagazniku, i teraz nie mam oswietlenia bagaznika oraz tablicy rejestracyjnej.

a zaczelo sie od tego, kiedy mlody bawil sie lampkami w kabinie(tymi z tylu przy podsufitce), nie wiem jak, ale zrobil jakies zwarcie, albo to byl skutek innych nieprawidlowosci, ale nei mozna bylo wylaczyc oswietlenia w kabinie, jesli gasla jedna lampka, zapalala sie inna, i tak w kolko macieju.

pomogly tylko rozlaczenie kostki w bagazniku, tzn. pomoglo na tyle, ze juz nie ma problemow z oswietleniem w kabinie, problemem pozostalo oswietlenie bagaznika oraz tablicy rejestracyjnej, oraz brak centralnego na klapie.

podpinalem te kostki, przy czym, zauwazylem male iskrzenie i zrezygnowalem z podączania.

czekam az sie zrobi cieplej i przestanie padac zebe sie za to zabrac.

opis przewodow z zlaczu bagaznika:

PIN.... KOLOR.... OPIS

1.... BRĄZOWO-BIAŁY.... ZAMEK KLAPY

2.... BRĄZOWY.... MASA

3.... CZARNO-CZERWONY.... SIŁOWNIK KLAPY (PIN B )

4.... CZARNO-ŻÓŁTY.... SIŁOWNIK KLAPY (PIN A)

5.... BRĄZOWO-BIAŁY.... CZUJNIK KLAPY

6.... SZARO-ZIELONY.... OŚWIETLENIE TABLICY REJESTRACYJNEJ

7.... ---------------------------------- -------

8.... ---------------------------------- -------

9.... ---------------------------------- -------

/1 2 3\

|4 5 6|

|7 8 9|

sprawdz czy raczki sa dobrze polaczone...

w raczkach jest stale napiecie pociagniete od srodkowej lampki, stala masa oraz masa z wylacznika drzwiowego.

jedyne co ma wspolnego lampka w bagazniku z raczkami to staly plus z F22.

wlacznik lampki w bagazniku nie jest polaczony z wlacznikami drzwi (chyba ze ma sie alarm to sa bo ida do centralki alarmu).

Edited by Ravcio1985

w hb jak ten kabel idzie bo mam plus w żarówce więc wychodzi na to że minus nie dochodzi

plus idzie z F22 lewa strona

minus idzie z wlacznika w bagazniku [ten dzyndzelek co sie chowa jak sie zamyka klape]

to tak jak myślałem dzięki

Witam mam problem z podswietleniem bagaznika vb hatchback żarówka jest dobra a problem polega na tym ze na obu przewodach jest prąd

witam .umnie w bagazniku niema wgle swiatła niewiem czemu a moze jest a ja niewiem gdzi moze ktos podpowie

a masz cabrio sedana , kombi czy może HB

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

żarówkę sprawdź tak na początek

mam sedana ale niemam wgle tam swiatła ,klosza z zarówka wgle niema :Dnie widze ..

niewiem czy ten model niemiał swiatła w bagazniku czy jak

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Zobacz w "suficie bagażnika - masz na pewno "

Jeśli nie świeci to żarówka na dzień dobry sprawdź

Jak wymiesz żarówkę to będzie na jednym - pewnie brakuje Ci masy . masz do sprawdzenia przewód który idzie do wyłącznika klapy i sam wyłącznik ( najczęściej pęka przewód w gumowej osłonie między klapą a nadwoziem .