Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest john1983

Pomiar kompresji silnika a montaż LPG

Recommended Posts

Guest john1983

Witam

Jak pisałem już w innym temacie, także przymierzam się do instalacji gazowej. Przed decydującym krokiem postanowiłem zmierzyć sobie kompresje silnika, wynik pomiaru był następujący:

1.Pomiar zimnego silnika (samochód cała noc stał u mechanika):

I- 8

II- 9

III- 11,5

IV- 11,5

2.Pomiar rozgrzanego silnika

I- 11

II- 11

III- 11,5

IV- 11,5

Co o tym myślicie?? Mechanik powiedział, żeby nie pchać się w gaz. Warto czy dać sobie spokój ???

Pozdrawiam serdecznie

Spadki na zimnym są dość duze. Ja bym nie instalował, lpg bo moze sie okazac w niedalekiej przyszlosci ze bedziesz musial robic silnik.. 2+ tys na intalacje, + 2 tys na silnik to lepiej lac paliwko i smigac

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_ph34r.png" alt=":ph34r:" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/ph34r@2x.png 2x" width="20" height="20">

warto sie zastanowic skad taka zmiana.

Byla robiona proba olejowa?

Duzo bierze Ci oleju?

Warto chyba najpierw przygladnac sie silnikowi a pozniej brac sie za lpg

Niestety w niedługim czasie zapewne czeka Cię remont silnika, maksymalne różnice pomiędzy kompresją na poszczególnych cylindrach nie powinny przekraczać 1-1,2.

Jeżeli chcesz go gazować to w pierwszej kolejności chyba bym najpierw doprowadził silnik do porządku, dopiero później ewentualnie instalował podtlenek LPG.

Można załozyć zwykła instalke za 900zl używke i zwruci sie po 3 miesiacach.

Guest john1983

Please login or register to see this quote.

Oleju bierze jakieś 100ml na 5000km

A co do próby olejowej, to mechanik robił coś w stylu kompresji oleju i wynik był OK

jakieś niskie te ciśnienia masz

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

w czym to jest podane?

powinny zawierać się między 13 a 17 dla silnika X16XEL

Guest maxdredi

Witam!

W warszawie w firmie OPEL AUTO-REMAR oddalem silnik do remontu 7 miesiecy i 25tys KM temu.

zrobione zostaly pierscienie, uszczelniacze zaworowe. (zdjecie ksiazeczki jest dostepne na foto).

Kompresja na dzien dzisiajszy wynosi ok 9-13-13-12.

Silnik od czasu do czasu dymi na niebiesko po czym chmura dymu nagle ustaje po jakis 5 min. (nikt nie ma pojecia czym to jest zwiazane).

Wedlug wlasciciela serwisu, silnikowi nic nie dolega, a kompresja mimo ze faktycznie nie jest idealna, nie kwalifikuje sie do naprawy gwarancyjnej z powodu..... uzywania GAZU !!!

Weglug niego, silnik zostal przegrzany GAZEM (temp spalania gazu jest wyzsza od PB) i dlatego na pierwszym cylindrze spadla kompresja. Prawdopodobnie pierscien sie przegrzal.

On nie bawi sie w naprawe silnika spowodowana uzywaniem gazu bo silnik ten nie jest przystosowany do exploatacji innego rodzaju paliwa.

Tylko ze przyjal silnik z juz zainstalowana sekwencja i nic nie wspomnial, ze jak cos sie stanie z silnikiem to nie ponosi za to odpowiedzialnosci.

Malo tego. Powiedzial ze nie zrzeka sie udzielonej gwarancji, ale nie naprawi silnika bo uzywalem gazu.

Wspomnial jeszcze, ze GAZ silnikowi szkodzi i sam poprzez jazde na autostradzie doprowadzilem do tego ze silnik jest non stop zapiekany (czyli systematycznie uszkadzany)

moze pomoze w podjeciu decyzji...

Guest john1983

To co piszesz "maxdredi" to naprawdę masakra, proponuję udać się do najbliższego Urzędu Miasta i skontaktować z Rzecznikiem Praw Konsumenta. Kiedyś też przerabiałem coś podobnego, co prawda nie chodziło o samochód ale gwarancje wywalczyłem dzięki tej instytucji.

A co do mojej sprawy, to już sam nie wiem. Zaczyna mnie denerwować ciągłe dokładanie do bryki, ale z drugiej strony czego można oczekiwać od 12 latka

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Muszę się zorientować co do ceny naprawy silnika i przekalkulować czy w ogule opłaca się w niego coś inwestować.

Mimo wszystko wielkie dzięki wszystkim za zainteresowanie.

Pozdrawiam

Please login or register to see this quote.

To rodem z filmu sien fiction woot.gifph34r.gif jakis oszołom. Poprostu niechce mu si epoprawiac na gwarancji bo to dla niego strata.