Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Gość rafal vectra b 2.0

akumulator sie rozładowuje

Polecane posty

Gość rafal vectra b 2.0

Witam.mam mały problem,mianowicie na postoju wystarczy że radio pogra mi pół godziny i akumulator się kompletnie rozładowuje ze nie mogę odpalić.pół roku temu był sprawdzany i był bardzo dobry,radio mogło grac pół dnia i nic.dodam jeszcze że jeżeli po padnięciu uruchomię silnik z przewodów to za chwilę odpala na własnych siłach nawet kilka razy.czy mogę mieć jakieś zwarcie na radiu lub wzmacniaczu? jak to sprawdzić i jaki miernik muszę mieć?

Proszę o pomoc

no coz. Mialem taki sam przypadek. Wedlug mnie akumulator szrot. Ja wymienilem i jest git.

wylaczasz wszystkie odbiorniki w aucie.

bierzesz miernik do reki.

odpinasz kleme masowa.

czerwona koncowka miernika do klemy.

czarna koncowka miernika do -- akumulatora.

nastawiasz - PRAD (A) - zakres 200 mA i patrzysz na odczyt. max to 100 mA, jezeli masz wiecej niz 100 mA to cos podbiera prad.

jezeli bedzie prad jest ponad 100mA to wyjmij bezpiecznik F22 i zobacz jaki prad plynie po wyciagnieciu tego bezpiecznika.

radio jest na tym bezpieczniku. jezeli ono kradnie to prad na mierniku po wyjeciu bezpiecznika powinien spasc.

Edit: Sylvvek ma racje, co to za aku ze 30 min radia go rozladowuje. padlina. ja gram 2-3 h i Viki od kopa pali

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edytowano przez Ravcio1985

Gość rafal vectra b 2.0

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Też tak mi się wydaje ale czy mozliwe żeby tak szybko padł.do niedawna był super. tobie też po odpaleniu z przewodów za chwile sam o własnych siłach odpalał bez problemu?

Miernik to amperomierz, a sprawdza się wpinając go szeregowo pomiędzy accu, a pojazd. W tym celu należy zdjąć klemę, wpiąć szeregowo amperomierz i uruchomić sprzęt grający, po czym odczytać wynik pomiaru.

Nic nie napisałeś o pojemności akumulatora i mocy wzmacniacza, więc bez tych podstawowych danych nic więcej Ci nie jestem w stanie pomóc.

Akumulator pada z dnia na dzien . Tak tez tak mialem jak odpalilem na kable to potem juz sam krecil.

Gość rafal vectra b 2.0

Akumulator bodajże 65 a wzmacniacz 500w. jedyne co mnie niepokoi to że do niedawna było super,nigdy mi nie padł.czy to możliwe że tak szybko sie rozsypał? a jak mogę sprawdzić czy to rzeczywiście wina akumulatora, czy jest rzeczywiście taki słaby?

post 3 w tym temacie - opis jak sprawdzic czy nie kradnie cos pradu.

sprawdzic aku -> miernik w reke, czerwona koncowka miernika do +, czarna do - akumulatora. dajesz na V (napiecie), zakres 20 V (na wylaczonym silniku - ok. 12V, na zalaczonym silniku 14-14,4V)

Czyli booster zabiera Ci 10% pojemności accu na godzinę. Jest to dużo, jednak nie na tyle by uniemożliwić odpalenie silnika do 30 minutach. Na początek sprawdź poziom elektrolitu i doładuj baterie z prostownika (z doświadczenia wiem że czasami niektórzy jeżdżą na zbyt krótkich odcinkach by zbilansować wydatek energetyczny akumulatora ładowaniem alternatora).

Gość rafal vectra b 2.0

A jaki mniej więcej powinien wskazywać prąd jeśli załącze radio?

Jeśli można sie podłączyć... ustawiłem miernik tak jak jest napisane wyżej i na wyswietlaczu wyskakuje mi na zmianę co chwile 0.2 i 0.3. Czyli mam rozumieć że pokazuje mi 200 oraz 300mA??

na zakresie 200mA - pokaze Ci liczbe, np. 35 mA itp

0,2 0,3 to miales ustawione na A (0,2A = 200mA itd)

mozesz dac na A a wtedy max powinienes miec 0,1

jezeli bedzie mial jakas zware co bardzo mozliwe to mozna ja zlokalizowac wyciagajac po kolei bezpieczniki i sprawdzac pobor pradu na mierniku wpietym oczywiscie miedzy aku i kleme. wtedy bedzie wiedzial na jakim obwodzie ma zware i szukac przyczyny.

Miałem ustawione na 200m i pokazało mi podane wyżej wyniki. A akumulator nie trzyma mi nawet pół godziny więc coś musi pożerać prąz zapewne:/ jutro sie pobawie z bezpiecznikami w takim razie.

zacznij od bezpiecznika F22 (m.in radio na nim jest).

Z boosterem przy uderzeniu basu do 5A

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_ohmy.png" alt=":o" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/ohmy@2x.png 2x" width="20" height="20"> App (amper per punkt), czyli chwilowo.

Tak jak napisałem powyżej, sprawdź poziom płynu i stan jego naładowania w baterii.

Przy 22 nic sie nie działo. Natomiast dziś sprawdziłem jeszcze raz pobór i miałem 0.4. W momencie gdy wyciągałem bezpiecznik nr20 pobór spadał do 0.2

to szukaj problemu w el. szybach

Edytowano przez zubek73

dokladnie F20 (30A) - elektryczne szyby przód, gruby czerwony przewod idacy do silownikow w przednich drzwiach - ma stale zasilanie.

co może być tymi szybami nie tak?? W jaki sposób moga mi pobierać prąd??

moze masz gdzies jakis kabelek przetarty albo cos.... szukaj po przewodach zasniedzialych stykow itd. pamietaj ze sie mierzy przy zamknietych drzwiach i klapie bo oswietlenie tez swoje bierze

Z szybami jest wszystko wporządku.

Dziś zauważyłem coś innego.. miernik jak zawsze ustawiony na 200m taki mam zakres miedzy innymi na pokrętle, podłączam i pobór waha się miedzy 0.1 a 0.2 i gdy wyciągne bezpiecznik 22 pobór wzrasta do 0.3. Coś mi tu nie pasuje:/

Jak otworze drzwi to pobór wzrasta do 7.4 ale to chyba normalne jak tyle żarówek świeci na raz?!

gdyby urzadzenia na bezpieczniku F22 robily zwarcie i kradly prad to po wyjeciu bezpiecznika - prad powinien zmalec.

np. z bezpiecznikiem masz 180 mA, bez bezpiecznika 100 mA

Witam, mam problem z rozładowującym sie akumulatorem z tym ze nie wiem czy to akumulator czy coś wciąga prąd. Kiedys bylo tak ze poprostu sciagalem kleme akumulatora i zamykalem z kluczyka. Któregoś razu zaczalem ogladac instalacje i zauwazylem ze lezy luzem czujka od alarmu klapy przedniej którys raz z kolei wiec ją w koncu wyciagnalem zaizolowalem i upchnalem z boku. Wydawało mi sie ze problem zniknał ale ostatnio po tygodniu postoju w garazu ide do samochodu i d*pa, nawet centralny nie zadziałał, komp nie swieci, zero czegokolwiek. Zostawilem auto na noc na prostowniku, rano odpalił bez problemu, potem jeszcze troche jezdzilem i tez było ok. Auto zostawilem na noc, rano nastepnego dnia wsiadam i leeeeedwo zakrecił. zrobilem z 10 km, zatrzymalem sie na chwile, zapalam i zero reakcji, kontrolki przygasają i tyle. Po tym ciezko mi było zapalic nawet z kabli. Podmieniłem akumulator, zakrecił idealnie. Nowy akumulator zamówiony ale czy znow nie bedzie tego samego?

Zmierzyłem ile prądu ucieka miernikiem i wyszło mi 0.083 A czyli zeby rozladować akumulator 64 Ah

64/0.083=771 h

771h/24h = 32 dni

a jednak padł po tyg (a tak na prawde to nie wiem czy i po 4 dniach by zapalił). Poszukalem troche na elektroda.pl i w większosci postów wartość podana 0.05 A, z kolei w 3 poscie tego tematu mowicie ze jest to 0.1 A (100 mA). Gdzie jest prawda i czy moj pobór prądu miesci sie w rozsądnych granicach?

moim zdaniem masz pobór w normie

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.