Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Gość iksmor

Klimatyzacja

Polecane posty

Gość iksmor

Przepraszam ale jestem nowy i nie mogę wyszukać tego o o mi chodzi. Może ktoś miał podobny problem i wie co jest. Przestała mi włączać się klimatyzacja, zaznaczam że nagle bo nie dawała znaków jakby coś się psuło. Przyciskając włącznik nie ma żadnej reakcji, nie świeci i nie działa. Jednak zauważyłem że przyciski nad radiem, czyli podgrzewanie szyby i wewnętrzny nawiew też kiedy są wyłączone nie świecą na biało (jest ciemno) świecą tylko po włączeniu zielone małe diody. Klima w ogóle. Czyżby jakiś bezpiecznik? Czy może zbieg okoliczności? Proszę o radę. Pozdrawiam. Vb 2.0 DI 1997

spaliły ci sie zaroweczki podswietlajace przyciski. tak jak mowisz ze zielone diody sie pala jak jest cos wlaczone. w klimie moze obie ci sie spalily. klima Ci sie wogole zalacza ???

Gość iksmor

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Problem w tym że te żaróweczki jednak czasami się na chwilę włączają a klima w ogóle przestałą działać- nagle. tzn klima się wcale nie załącza i nie podnoszą się obroty i nie słychać jej... Bezpiecznik nr 2 sprawdziłem.

Edytowano przez iksmor

czynniki moze za malo.

podswietlenie ikonek w przyciskach jest z multimetru. (z wlacznika swiatel idzie na multimetr a z niego na przyciski, licznik, wyswietlacz itp.)

jak wlaczysz na pozycje to ikonki powinny sie swiecic. albo padly zaroweczki albo nie maja napiecia.

jezeli zalacza Ci sie zaroweczka kontrolki w przycisku od klimy tzn ze sygnal wyjsciowy z przycisku idzie na sterowanie klima.

za mala ilosc czynnika - czujnik nie zalaczy klimy.

Edit: zaswieca sie od szyby i obiegu nie od klimy - przeoczylem.

Edytowano przez Ravcio1985

Gość iksmor

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Niestety akurat kontrolka od klimy i przycisk nie świecą wcale.

moze spalila się żarówka podświetlająca włacznik klimy

a druga żaróweczka tego włacznika nie zaświeca się, gdyż jest za mało czynnika w układzie (a co za tym idzie - klima się nie załączy)

Iksmor

wyjmij przycisk od klimy, wez miernik do reki i zrob tak:

czerwona koncowka do lewej gornj blaszki,

czarna koncowka do dolnej lewej blaszki

wlacz pozycje i zobacz czy miernik pokazuje ok.12V ? jezeli tak to napiecie podswietlenia przyciskow dochodzi (innych nie musisz sprawdzac bo sa lapane z tego samego przewodu ktory jest rozdzielony w wiazke kolo przyciskow.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

jak chcesz sprawdzic czy przycisk dziala to wez podlacz pod prawa srodkowa nozke +, a pod prawa dolna nozke czerwona koncowke miernika, czarna koncowka do masy. po nacisnieciu przycisku na "wlacz" na mierniku powinno byc ok.12V, po wylaczeniu 0V.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Edytowano przez Ravcio1985

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.