Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Gość adriangawin

Luźna półoś w skrzyni

Polecane posty

Gość adriangawin

Witam. Mam do Was takie pytanko. Bo chodzi o to że jak jadę i lekko trzymam gaz tak że na półosie nie działa siła, to słychać jak by grzechotanie łożyska. Jest to niezależne od nierówności w drodze. Dzisiaj wszedłem pod samochód i zauważyłem, że półosie mają mały luz w skrzyni. Luz jest prostopadły do półosi. I moje pytanie czy ten luz może tam być? Czy już łożyska do wymiany? I może jak ktoś wymieniał to czy da rade samemu zrobić bez wyjmowania skrzyni i czy ciężko to zrobić?

Edytowano przez adriangawin

Gość norbi_gte

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Witam,

podpisuję się pod pytaniem.

Mam podobną sytuację, gdy przyśpieszam słyszę metaliczne grzechotanie. Gdy wyrzucę na luz lub hamuje silnikiem grzechotanie ustaje.

Zaczęło się to wczoraj. Byłem na małej sprawnościówce i troszkę vecia dostała po zaworach. Ogólnie wszystko na pierwszym biegu ale często koła w pełni skręcone i wysokie obroty. Sprawnościówka zakończyła się małym pożarem układu wydechowego gdy wylał się olej z lewej półosi. Na szczęście wszystko zostało opanowane.

Dziś oglądał ją mechanik i stwierdził że mam nadmierny luz na pół osi i wymiana simmeringu nic nie da gdyż zaraz go wywali przez ten nadmierny luz. Czy już skrzynia do wymiany czy da się to naprawić ?

Pozdrawiam.

Gość kkk6969

Jam mam ten sam problem luz na ośce dłuższej i wyciek przez uszczelniacz - czy wystarczy wymiana ośki czy trzeba też wymieniać coś w skrzyni?

Pozdrawiam.

Gość kkk6969

Czy ktoś ma pomysł na te luzy ?

Przegub wewnetrzny jest do wymiany koledzy... Odrazu pisze ze jest go cięzko dostac, i jak wam zaczna wciskac cała pułośke to nie kupujcie. Mam namiary na dwa miejsca gdzie sprzedaja nowe przeguby wewnetrzne

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

lub pan Paweł Tomala z Warszawy ul. Rezedowej tel: 607957938 , 0226133258

Ten pan uszczelniacze też powinien miec, ale nie jestem pewien ale on wysyłek nie robi. Koszt wymiany przeguby to 60zł. Mam nadzieję że pomogłem

Edytowano przez Marco123

hmm a wiesz może czy od 2.2 dti też wymieniają?

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20"> Precyzując chodzi o przegub wewnętrzny - bo na stronie brak

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edytowano przez SEBA

Musisz zadzwonić i zapytać, ja mam 2.0DTi wiec nie było zbytnio problemu z dostaniem tego przegubu i wymianą.

Wiem, dlatego tak pytam już przymrużeniem oka

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20"> 2.2 ma dziwny wynalazek i nie robią zamienników.

Koledzy mam podobny problem. ostatnio przegladalem samochod i natrafilem na luzny przegub w skrzyni. To jest ta krotka poloska . Przegub ma luz gora dol dosc duzy. Na tej dlugiej polosce tego nie ma. Co to moze byc? Co trzeba wymienic?

edit: dodam ze luz jest tylko na podniesionym aucie. jak stoi na kolach to tego luzu nie ma

up

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.