Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
materoli

f18 z X20DTH do x20xev??

Recommended Posts

Witam, mam problem zlokalizowano u mnie dziurę w skrzyni biegów. Mam skrzynię f18 w 2.0 i zastanawiam się czy będzie pasowała skrzynia z x20dth tez f18? Różni się tylko przełożeniami?? czy mocowaniami też??

przelozenia ma inne

zamulisz auto

szukaj F18 od silnika benzynowego 1,8 albo 2,0

ostatecznie wsadz D16 z daewoo (sa o tym tematy)

Please login or register to see this quote.

jak chcesz, to mam skrzynię od x20xev (z rozwalonymi satelitami, reszta sprawna), ale musiałbyś sobie po nią przyjechać...

Jak ma dziurę w skrzyni to jak myślisz właśnie po czym ?

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> padły mu saletity

nie wiem po czym ma dziurę. Wiem że w mojej skrzyni dziur nie ma

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Bo to wszystko zależy od prędkości w której nastąpiło uszkodzenie satelit, jak samochód jechał wolno to dzióry nie powstają ale jak już śmigał trochę szybciej to odłamek na ogół przebija pancerz skrzyni.

Pozdrawiam

od diesla to sobie daruj

załóż F23- mniej styrana będzie

Edited by Grzechu72

fajnie pieknie ale F23 tak hop siup nie wejdzie zamiast F18

bo trzeba sterowanie przerabiac

przerobienie starowania raptem pół godziny roboty

- jak autor tematu będzie zainteresowany kompletem to na PW zapraszam

Powiem tak. Auto kupiłem w czerwcu i od tego czasu coś tam lało miedzy silnikiem a skrzynią, różni mechanicy różne pomysły. Było ok, sprawdzałem stan oleju, często dolewałem wiec wyszło że to od skrzyni. Viki jeździła bez żadnych stuków puków od skrzyni, biegi wchodziły elegancko więc doszliśmy z mechanikami do wniosku, że pewnie uszczelniacz na wałku. I tu znowu różne sugestie, "zmieniaj od razu" albo "ja bym jeździł aż zaleje sprzęgło". Ze studiuję, pracuje to nie miałem czasu sam zajrzeć, ani nadmiaru kasy. W końcu się doszedłem do wniosku, że jak coraz częściej dolewam oleju to trzeba to zrobić. Ale jak ściągnę skrzynie to zmienię sprzęgło, jak sprzęgło to wysprzęglik, ale tylko luk albo sachs, żadne tam 4max. Więc wysupłałem te 1000 zł i dopiero po ściągnięciu skrzyni dowiedziałem się że jest dziura, z tą dziurą przejechałem ok 20 tys. Więc gość zajmujący się naprawą skrzyń stwierdził,że jak skrzynia jest sprawna, bo jest w niej wszystko ok to zapewne nawet żaden ząb się nie ukruszył tylko jakiś trzpień musiał się wysunąć i zrobić dziurę. Jego wstępna diagnoza (mam nadzieje, że się nie zmieni) wymiana satelitów plus spawanie. Wszystko ma kosztować 500 to chyba dobra cena jak na to, że skrzynia będzie prawie jak nowa??

Komplet satelit w ASO 1700 zł nie wiem skąd on to weźmie za 500 ale jak ma jakieś dojścia to weź od niego na pewno się przydadzą.

mówił o jakichś 2 satelitach. 500 kosztuje z robotą!!

też mi się wydaje, że 500 zł to za mało za satelity, nie mówiąc już o wymianie (chyba że te satelity to używki, ale to by było co najmniej nierozsądne)

Odebrałem skrzynię 500 zł za wszystko i rzeczywiście cały kosz jest wymieniony na używany. Ale z drugiej strony lepiej to niż używana skrzynia, która jest niewiadomego pochodzenia. W mojej 2 zęby były ukruszone, cud że zblokowało mechanizmu różnicowego... Jutro sprzęgło i skrzynia do auta i można znowu jeździc!!