Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest womar

Spaliny pod maską...

Recommended Posts

Guest womar

Witam. Od 2 dni zauwazylem iz spod maski wydobywają sie spaliny,a dokladniej gdzies z okolic turbiny.Szukalem skad moga sie wydostawac, ale nic nie zauważam... Najbardziej widac je rano jak odpalam autko no i najgorsze jest to ze czuc zapach spalin w aucie podczas jazdy... Dodadam tylko ze jeszcze delikatnie slychac turbine jak silnik schodzi z obrotów.Silnik nie kopci ani nie bierze oleje,turbo suche.

sprawdzałeś węże z odmy ?

Guest womar

Please login or register to see this quote.

Z odmy czyli mniej wieciej kolo czego...? Moze inaczej-jak to wyglada?

Guest n-x 90

Węże od odmy albo kolektor wydechowy ( uszczelki ) ...

Guest womar

Ktos ma jeszcze jakies pomysly-diagnozy ??? Dzis sprawdzale czy w turbinie i wezach przypadkiem nie ma oleju i faktycznie jest sucha i w wezach i w turbinie.Tylko dlaczego czuc i widac te spaliny z okolic turbiny czy kolektora i slychac dzwiek turbiny podczas jazdy???

Guest mariovip

Witaj .Miałem podobny problem . Wszystko było suche lecz zaczeła mie robić dziurka w wężu do ch kodnicy intercolera .

Dobrze zbadaj rurę czy gdzieś nie peka. Ja miałem małą dziurkę która się przemieniła w dziurę jak po nożu .Może to sporawdz jest przyczyną . tak jak napusałem tez miałem u siebie takie obiawy .pozdrawiam

Też miałem podobne objawy, najlepiej było to widać w zimie przy odpalaniu, z pod maski było widać dym i w samochodzie było czuć spaliny. Po pewnym czasie urwało mi się łączenie łącznika ruchomego z katalizatorem. Okazało się, że odcinek około 7cm rury był jak sitko, przepalony prawie całkowicie. Po wspawaniu nowej rurki problem zniknął... tak to wyglądało u mnie. Pozdrawiam

Guest przyczlapus

Podjedź na unii i obadamy coś popsuł

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

A masz w swojej wersji tzw dogrzewacz silnika bo jeśli tak to norma że kopci spod maski (u mnie zawsze poniżej 3.5 stopnia się włącza), ale nie powinno być spalin w kabinie więc może być jeszcze dziura w którymś wężu dolotowym. Dogrzewacz to takie 2 czarne kostki z wężami. Kumpel miał tam dziurkę i śmierdziało przy włączeniu nadmuchów w samochodzie.

Witam

Podłącze się do tematu bo mam podobny problem. W kabinie czuć spaliny, zwłaszcza zaraz po odpaleniu i na postoju. Dodatkowo okolice turbiny są okopcone od spalin.

Rozebrałem osłone termiczną turbiny, troche oblukałem i zobaczyłem nieszczelność między kolankiem turbiny i rurą wydechową. Okazuje się że dwie z trzech śrub są zerwane w połowie, nie wiem czy to od temperatury czy ze starości. Na trzeciej nakrętka jest poluzowana ale jeszcze trzyma.

Na foto element o którym pisze, czerwone strzałki - urwane szpilki (zdjęcie pożyczone z aukcji).

W związku z tym mam pytanie do fachowców z forum, jak najprościej to naprawić. Z tego co patrzyłem śrub - szpilek jako takich nie ma w EPC, są w komplecie z kolankiem poza tym nie jestem pewien czy urwane szpilki da się wykręcić (mogą być zapieczone), albo gwint może nie przeżyć wykręcania.

Czy lepiej poszukać kolanko w dobrym stanie i dobrej cenie, czy bawić się w szukanie i dopasowanie szpilek + nowe nakrętki.

Please login or register to see this attachment.