Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest Tichy

Wibracje pedału sprzęgła

Recommended Posts

Guest Tichy

Podczas puszczania pedału sprzęgła wpada on w delikatne wibracje.

Czy przyczyną tego jest padające sprzęgło? Czy też przyczyną jest koło dwumasowe - czy w Y20DTH występuje w ogóle koło dwumasowe?

Gdzieś na forum są o tym tematy.

Chyba jest to związane z hydrauliką w sumie jak czytałem o tym na forum to wiele osób ma tak,ze jak podczas jazdy delikatnie wciskać sprzęgło to czuć takie uderzenia wibracje.Nie potrafię tego opisać.

Guest Tichy

Czyli, żeby to wyeliminować trzeba by wymienić sprzęgło, tak? A co z tym kołem dwumasowym, bo nawet w ASO nie wiedzą, czy w VB jest koło dwumasowe, czy nie ma...

Guest robertoz

Sprzęgło jest zwykłe,bez dwumasy, drgania pedału występują w każdym egzemplarzu i jest to normalne dla tego auta.

Please login or register to see this link.

Edited by robertoz

Guest Tichy

Please login or register to see this quote.

Podziękował

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

ja też tak mam

dzięki za uspokojenie, bo już też myślałem że sprzędło trzeba będzie zmieniać

Guest robertoz

Jak kupiłem swoją viki rok temu to też zaraz zadzwoniłem do mechaniora, a ma taka samą, i on mnie uspokoił. Do kilku rzeczy,mówi,przyzwyczaj się w tym samochodzie.Po pierwsze nigdy nie wierz wskaźnikowi paliwa, po drugie nie przejmuj sie drganiami na pedale sprzęgła po jego lekkim wciśnięciu,po trzecie oglądaj czasem auto bo ruda go lubi i po czwarte nie wpadaj w panikę jak zobaczysz czasami kontrolkę silnika.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest lukasz1987pl

heh u mnie to samo... bałem się pójść do mechanika i zapytać czy sprzęgło do wymiany

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> dzięki za uspokojenie!

piszecie ze przy lekko wcisniętym.. a stojąc na 'luzie' na rozgrzanym silniku też? bo ja jak stoje np. w korku czy na światlach i dotkne stopą pedału sprzęgła to też czuje że cały nieprzyjemnie drży, a hamulca i 'gazu' ani troche

Guest raffik

Please login or register to see this quote.

Czy aby na 100% w X20DTH jest zwykłe sprzęgło??????????

Coś kiedyś słyszałem że jest dwumasowe i to właśnie dwumasa tak dzwoni rano jak jest zimny silnik

/emoticons/default_rolleyes.gif" alt=":rolleyes:">

No to jak w końcu - sprzęgło jest zwykłe,czy z kołem dwumasowym ??????????

Edited by raffik

Z dwumasem jest w VC. VB ma zwykłe. Potwierdzam że wibracje są jak najbardziej normalne. Chodzi o to że powierzchnie które się stykają (łożysko-docisk) nigdy nie będą idealnie równe i stąd powstają wibracje. W przypadku sterowania linką drgania gubią się na tej lince a przy hydraulice są przenoszone na pedał. Problem jest wtedy kiedy przy ruszaniu drży tak że trzęsie samochodem. Ja tak mam ale chyba poczekam aż coś padnie definitywnie.

u mnie również drży to jest normalne ze sprzęgłem hydraulicznym (jak wyżej napisał kolega)