Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest dekoder26

wyciek płynu chłodniczego

Recommended Posts

Guest dekoder26

Witam serdecznie! A ja mam taki o to problem z wyciekiem płynu chłodniczego. Jakis czas temu zauważyłem tzn komputer mnie poinformowal, ze brakuje płynu chłodniczego. Sprawdzam komp nie oszukiwał zgadza sie. Dolalem i ponownie po przejechaniu kilkunastu km ten sam komunikat. NO to ja pod auto patrze jest wyciek. I tak naprawde moglbym juz skonczyc na tym bo nikt nie potrafi ustalic skad ten wyciek. Viki 2.5l V6 nic nie widac nie mozna praktycznie nigdzie reki wlozyc. Leci gdzes pomiedzy kabina a tylem silnika w okolicach nagrzewnicy tyle tylko ze tam akurat mozna cos dojrzec i jest suchutko. Plyn splywa gdzies po tylnej czesci silnika i dostaje sie na rozne czesci rozplywa sie na dwie strony w okolicach juz kol jezdnych. Zaden z mechanikow ani gazownikow nie jest w stanie ustalic przyczyny wycieku. Wycieka tylko do pewnego momentu w zbiorniku zostaje jeszcze minimalna ilosc i tak jezdze sobie bo co mam zrobic. Plyn ktory wycieka (nie zawsze tylko czasami) jest zimny chociaz silnik jest rozgrzany. Myslalem ze to z nagrzewnicy z weza powrotnego wymienilem ten odcinek razem z ta tzw szybkozlaczka i nic nie pomoglo. Gazownicy wymienili mi trojniki na aluminiowe i dalej nic. Dramat i tyle. Pozdrawiam i napiszcie jak mieliscie podobny problem i jak sobie z nim poradziliscie.

poszukaj w okolicy zaworu trójdrożnego (znajdziesz na forum co to takiego)

Zubek73 ma rację tutaj poczytaj a tyle kosztuje i tak wygląda:

Please login or register to see this link.

Guest dekoder26

Mieliście racje! dzisiaj w końcu zauważyliśmy wyciek wspólnie z moim przyjacielem mechanikiem po mojej sugestii i oczywiście waszej pomocy na forum, że przyczyną wycieku jest zawór trójdrożny. Wielkie dzięki za pomoc i serdecznie pozdrawiam!