Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
goralpm

Stukanie z tyłu, takie dziwne:)

Polecane posty

Witam.

Efekt jest taki od kilku miesięcy, że coś stuka z tyłu pojazdu.

Tak delikatnie na nierównościach. Taki efekt jak by tapicerka gdzieś nie dochodziła, niedokręcona itp.

Sprawdziłem bagażnik, wszystko wyjąłem a to nadal jest. Jak jadę sam, mniej, jak jadę z pasażerem - masakra! Jak jadę z pełnym składem (4-5 osó

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_cool.png" alt="B)"> zdarza się tylko sporadycznie!

Poradźcie, gdzie szukać przyczyn bo mnie kur***a bierze:) czy to coś z zawieszeniem tylnym? Poduszki, czy jakieś tam tuleje. Naprawdę odgłos przypomina luźną tapicerkę lub śrubkę tłukącą się na nierównościach. Nie jest to metaliczny odgłos.

Może ktoś z was miał podobnie?

Gość n-x 90

Sprawdź sobie z tyłu silentblocki czy nie ma luzu na nich ... Mnie też tak stukało i okazało się że miałem tam luzy ... cenowo nie jest fajnie to mówię odrazu bo jest ich 6 a każdy po 50 zł + wymiana , zapłaciłem 500 zł . A jak z prowadzeniem auta czy odczuwasz jakieś drobne anomalie ??

pojedź na szarpaki i niech ci dokładnie tył sprawdzą bo to mogą być różne przyczyny takiego hałasowania

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Mi tez halasuje ,strsznie to denerwuje podczas jazdy.Gdy auto bylo na podnosniku zauwazylem ze kilka tuleji mam w oplakanym stanie wiec zakupilem taki zestaw na tej aukcji

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

za kilka dni wymiana...zobaczymy czy sie polepszy

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Gdzie dokładnie znaleźć te tuleje?

u mnie stuka ale to sa gumy stabilizatora tylnego ;P jutro beda wymienione i bedzie cicho tak m ysle;D

raczej nie wyeliminujemy na forum twojego stukania - z takimi problemami najlepiej na stację diagnostyczną (o ile to kwestia zawieszenia) i za 20 zł ci gośc sprawdzi co się tłucze

niestety nasze vectry B mają to do siebie, że tylne zawieszenie jest łatwo awaryjne i się tłucze

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

zestaw co kupil octave polecę (tzn polecę firmę lemforder oraz febi)

Mialem identyczny problem, glosne stukanie praktycznie na kazdej dziurze lub nierownosci wymienilem tylko gumy na stabilizatorze za 40 pln i zawieszenie jak nowe.

I jak? Pomogło?

Ile cie kosztowało?

Gość mlody_jarocin

Witam ja mam również taki problem, pusty bagażnik nic nie ma więc nic nie może podskakiwać na dziurach a mimo tego słychać jakieś stuki typu np jakby była ta osłonka od apteczki luźna itp nie są to jakieś głośnie stuki ale jest to uciążliwe czyżby to gumy stabilizatora? Kolega w swojej VICKI miał ten sam problem i mu to pomogło ile może to kosztować u mechanika? chodzi o wymianę? dzięki za odpowiedzi

Mam dokładnie to samo co ty!

Wrażenie jak by gdzieś tapicerka czy coś stukało;(

Prośba o poradę:

Jak i czy to możliwe samodzielnie wymienić takie gumy?

Gdzie one są, czy do tego potrzebne są klucze manometryczne, ewentualnie inne specjalne narzędzia?

Czy zrobię ta wymianę pod domem czy raczej małe szanse?

I wreszcie jak się te gumy nazywają w nomenklaturze "oplowskiej" (numery itp..) by je znaleźć i zidentyfikować.

Dzięki.

Gość mlody_jarocin

No to ja dzisiaj się uporałem z tym uciążliwym stukaniem, ale u mnie na szczęście były to gumy stabilizatora tylniego

koszt jednej gumy 8 zł i wymiana 20zł co razem daje 36zł i po kłopocie cieszę się ciszą w mojej Vicki:)

A co może być jeśli na dołkach rzuca tył i słychać stukanie, dodam że ze 3 miesiące temu wymieniałem tuleje pływające?

Gumy stabilizatora łatwo wymienić, tylko uwaga, przy kupnie dowiedziałem się, że są 2 wymiary otworu, prawdopodobnie zależy to od ilości śrub. Podnosimy tył na lewarku, zdejmujemy koło (jak się odkręca, każdy chyba wie

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> ), naszym oczom ukaże się stabilizator, taki czarny pręt, jest na nim zamocowana półokrągła guma z metalową dwuczęściową obejmą, wystarczy ją odkręcić (może stawiać opory przy odkręcaniu i luzowaniu, rdza robi swoje

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> ), zdjąć stare gumy, włożyć nowe, założyć obejme i dokręcić. Nie pamiętam jakie klucze tam dokładnie były, ale wyjdzie w praniu. Z drugą stroną identycznie. W motoryzacyjnym wołali 5 zł za sztuke, raczej niewielki koszt, są droższe, ale to tylko guma. Na szrocie miałem za darmo, wystarczy mieć swój klucz, poszukać i odkręcić

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Dzięki tem zaoszczędzicie 30 zł za wymiane, da sięto zrobić bez problemu nawet na podjeździe, trawniku, lub jak ktoś posiada garaż to i w garażu

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Kanał niepotrzebny.

Koledzy ja mam straszne skrzypienie prawego tylnego zawieszenia.Sprzedalem radio i slyszalem co sie dzieje nawet na postoju jak usiade w sedana i kolysze autem to slychac a w kanale nie mozna ojsc gdzie to slychac taki metaliczny dzwiek jakby na glownym wąchaczujutro nagram fimik zobaczycie sami

Edytowano przez mariuszki17

Ja mam też stuki, ale takie głuche ( plum,plum,plum ) i to tylko na nierównościach i przy minimalnej prędkości, na sprzęgle na jedynce. I to z przodu i z tyłu, tzn efekt dzwieku jest jak 5.1 . ale wychwytuje czy to tył czy przód,lewe czy prawe. Myślę co to może być i pierwsze co to gumy stabilizatora. Przy większych prędkościach nie ma tego. No ale przy większych prędkościach i na nierównościach mam stukanie z przodu. Mowa o plastiku od nawiewu na przednią szybę. Po prawej stronie lekko mi lata i daje nieprzyjemnny dzwięk. Jak docisne to jest ok. Wsadzę tam uszczelke. No i ostatnie stukanie to półka z tyłu. Widzę jak w lusterku lekko lata. Klapa ją nie dociska. Jest ze 2cm, jak nie więcej luzu między klapą a półką. Nie mam pomysłu co zrobić. Dodam fakt, że jest to hatchback.

Edytowano przez Rellla

Moja sprawa rozwiązana, stukał poprostu tłumik ostatnia część. Spadł z jednego zapięcia i odgłos jak z koła,amorek, cokolwiek a tu tylko tłumik. Dobrze się skończyło

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Tak na przyszłość warto zwrócić uwagę na tłumik, bo Opelki jak większość pewnie zauważyła dość niskie są.

Gość bartek piła

jak juz ktos nie ma całkiem pomysłu, gdzie to stuka, proponuję zajrzeć pod podsyfitkę. ja tak miałem w kombi. też mi się wydawało, że to gdzieś z tyłu hałasuje wokolicy bagażnika. a to się okazało, że odkleiło się poprzeczne wzmocnienie od blachy dachu. troche pianki i po problemie ;D

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.