Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
misiek115

GAZ DO VETRY B 2.0 16 V - ESGI 2

Polecane posty

MAM ZAMIAR W SRODE ZALOZY GAZ DO MOJEJ VECTRY SILNIK 2.0 16 V 98 ROK 143 000 KM DOKLADNIE HODZI MI O INSTALACJE ESGI 2 W skład zestawu wchodzi;

reduktor TOMASETTO Alaska , filtr fazy lotnej z czujnikiem temperatury , listwa VALTEK , dysze do kolektora i listwy , okablowanie , sterownik (komputer) , centralka , map sensor , szkiełko rezerwy . BUTLA W KOLO zapasowe podobno instalaje ESGI 1 BYLY NIE DO KONA UDANE ALE ESGI 2 PODOBNO SA POROWNYWALNE Z STAG 4 , CENA 2200 ZL . ZY WARTO TAKEI OS ZAKALDA /? JAK VEVTRA BEDZIE REAGOWA NA TAKA INSTALAJE ??? ZYTALEM OPIONIE WIELU OSOB I MALO KTO NARZEKA , WIEEJ OSOB JEST ZADOWOLONE A JESLI KTOS MIAL PROBLEMY TO NA POZATKU ALE PO SERWISIE I REGULAJI JUZ WSZYSTKO BYLO OK

kolego ja mam podobną tylko tylko jest to instalacja STAG-300 reszta podobnie silnik 1.8 16V 97r sprawuje się bez zarzutu.

Jak nie chcesz skrzywdzic swojego auta odpusc sobie ten chlam ktory Ci proponuja, niewiem dlaczego gazownicy partacze upodobali sobie takie gowniane zestawy chyba tylko chec zysku za tym przemawia, jesli chcesz miec spokoj zaloz taki zestaw:

Stag 4 lub 300 plus

magic 3 lub scorpion ST, lub zavoli N lub S

Magic Jet lub lepiej Matrix HD344 lub Matrix HS

Wyjdzie napewno troche drozej ale za to swiety spokoj bedziesz mial a w przypadku zestawu ktory ci proponuja zapewne za kilka miesiecy zalozysz temat na forum ze silnik przerywa lub nierowno chodzi i brakuje mu mocy.

brat ma w swojej vectrze 1.6 16 v identyczna instalacje tylko komputer stag 4 ... reszta ta sama wie co ma niszcze silnik w tej instalaji skoro rozni sie tlyko komputerem ?? wtryski i reduktor ten sam

Koledzy po co przepłacać i komuś robić dobrze jeżeli gazownik mówi że taka wystarczy to znaczy ze jest ok po cholerę przepłacać auto warte jest powiedzmy 7000 zł a ja mam założyć instalacje za 3000zł paranoja mi stykło kupno za 2000zł i śmiga sobie bez zarzutu po diabła będę robił komuś prezent i tak ci tego nikt nie zwróci.

wychodze z tego samego zalozenia. zakladajac instalacje brc czy innych znanych firm placi sie tez nie za jakos tylk oza marke ..... bo to BRC .... ludzie mowia ..a jakos wykonania trwalosc i niezawodnosc jest ta sama co tanszych prodycentów. kto twierdzi ze drogie rzeczy sie nie psuja ??? zaloze ta instalacje ktora pisalem jesli beda problemy bede jezdzil do gazowników neich robia w koncu ma 2 lata gwarancji

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Skoro masz czas pieniadze i nerwy na jezdzenie na reklamacje to zakladaj to co proponuja, gdybys troszke poszukal dowiedzial by sie ze to co chca ci zalozyc to zwykla kupa i beda z tym problemy, a ponadto reduktor Alaska obsluzy conajwyzej 100 km przy dobrych wiatrach, przy 136 km i na valtekach z przy tej elektronice problemy murowane. Decyzja nalezy do ciebie.

Pisałem gdzieś w innym temacie ale napisze tutaj, Ja mam 1,6 i miałem Alaske i Valteki. Fakt, zrobiłem na tym 35 tys i wydawało się ze jest ok. Niestety Valteki zimy nie przeżyły dobrze i postanowiłem wymienić na MAgicy i reduktor MagicIII. Powiem krótko - jazda o niebo lepsza. Silnik pracuje dużo lepiej, odzyskał trochę siły i przestał głośno pracować przy większych prędkościach. moim zdaniem elementy które napisałem są może 100 zł droższe od alaski i valtekow a napewno lepsze i bardziej odpowiednie do 2 litrowego auta.

Gość Radecki_VKP

Ja mam u Siebie STAG-4 , Alaska + Valteki i jestem puki co bardzo zadowolony z tej instalacji a mam przecież X20XEV.

Zrobiłem na niej jak narazie 10.000km i wszystko gra. Jeśli coś nie ciekawego się wydarzy to od razu powiadomię kolegów na forum.

Pozdrawiam Radecki!

no tam bedzie chyba nie alaska tylko tomasetto super do 200 km lub asterik do 140 km. takze jeden z nich powinien dac rade przeciez. CHCA ZA STAG 4 2550 ZL WIEC O 20 0ZL WIECEJ I SIE TAK WACHAM .. NO ALE JESLI TO SA IDENTYCZNE KOMPUTERY NO ALE JEDNAK NIE TAKIE SAME . troche cienko z kasa zeby dac 2500 ale zoabcze w srtode na 8 odwoze auto i musze podjac decyzje do tego czasu licze na wasza pomoc hehe

Edytowano przez misiek115

Nie wiez w to co pisza producenci, odzaluj te 300 zl wiecej i zaloz zestaw jaki proponowalem wczesniej jesli chcesz uniknac problemow, gwarancja nie obejmuje kiepskich podzespolow, a takie chcesz na wlasne zyczenie sobie zalozyc, ale jak pisalem wczesniej decyzja nalezy do ciebie, Nie chial bym kiedys napisac "a nie mowilem ze tak bedzie"

ALE JESLI ZALOZE STAG 4 A RESZTA ZOSTANIE TA SAMA ??? TO BEDZIE LEPIEJ ?? CZY TRZEBA TEZ INNY REDYUKTOR INNE WTRYSKI ,, BO RESZTA WEZE I BUTLA CHYBA NEI MAJA ZNACZENIA

Stag 300 czy Stag 4 to tylko komputer i akurat on ma tu mniej do gadania niż właśnie reduktor i wtryski. Podstawa to oczywiście poprawny montaż i strojenie na drodze. Jeśli puści cie po samej autokalibracji to później są opinie, że gaz niszczy auto.

chcialbym stag-4 , wtrsyki magic jet , i reduktor BRC AT-90 ECO 140 kW 190KM albo tanszy tomasetto super. tylko niewiem jaka cena jeszcze mi w zakladzie nei powiedzieli ..... ale mysle ze to by bylo godne uwagi

i tak powiedzial mi gosc ze zavoli n jest 60zł droższy od alaski asterik a

valtek dorższsze od magic jet o 65zł. iwec podpowiedzcie cos.... skoro magic jety sa lepsze to czemu valteki sa o 65 zl drozsze /? no i ktory reduktor lepszy ?? tomasetto asterik czy zavoli n ??? a komputer zostawie chyba ten esgi 2

Prawdopodobnie proponuje ci nowy typ Valtekow - Valtek 34 ktore sa ponoc o niebo lepsze od poprzednich ponoc bo jeszcze nie ma zbyt wielu opini na ich temat.A jezeli zalozy te 3omowe to z cala pewnoscia przytnire na tobie kilkanascie zlotych. Reduktor Zvoli N to minimum, najlepiej poprosc o zavoli S lub magic III jest malutki a bedzie necie dowiesz sie w czym nie do zdarcia cisnieniowo i temperaturowo. Absolutnie zadna alaska. Biez STAGA bezdyskusyjnie!!!! bedzie najlepszy a ty zadowolony poczytaj w czym STAG bije na glowe inne sterowniki. I zapytaj sie czy sciagaja kolektor do nawiertow i w ktora strone montuja butle czy czasem nie do jazdy na wsteczym. Jak nie beda wiedzieli o co chodzi odpusc sobie ten zaklad.

no niewiem chyba zwykle valteki..... w radomiu montuja stag 4 za 1900 zl bo brat zakladala tylko do 1.6 16 vectry i reduktor ma tomasetto alaska i listwe valteka... jak czytam opinie o tych wtryskach i tym redsuktorze to sa dosc kiepskie ..... u mnie zakladaja stag 4 za 2550 zl czyli jest roznica a za 2300 tergo esgi .. ale wszyscy mowia zeby dolozyc i zalozyc stag 4 ... to 200 zl roznicy

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20"> i sie zastanawiam bo jesli faktycznie maja byc problemy ;( to 200 zl to sie szybko dolozy do tego pozniej

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20"> wiec sie waham

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20"> stag 4 , zavoli n, i magij jety

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20"> tylko to mi krzykna za to ok 2700 a esgi 2 , tomasetto super i magic jety to koszt ok 2200 zl wiec 500 zl roznicy

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20"> a mialem jedno auto z kiepskim gazem i naprawde wrogowi nie zycze .. alfa romeo 155 2.0 16v ze zwyklym gazem ..... nigdy w zyciu

a co to znaczy czy czasem nie do jazdy na wstecznym>>?> a jak butla ma byc zamontowana >?>> montowali mojemu ojcu do passata b4 1.8 gaz 4 lata temu i naprawde nic sie nei dzieje byla raz jakas usterka ale usuneli ja za darmo . a kolektor napewno sciagaja bo przeciez opilki jakby polecialy do silnika to czylindy do roboty na bank

a ten zestaw dobry ??? reduktor magic III wtryski magic III i ten stag 4 albo esgi 2 ??

i pomozcie cos ..... zdecydowalem tak

reduktor magic III wtryski magic III i ten stag 4 cena 2200 zl

lub reduktor tomasetto super i wtryski valteka i stag 4 cena 1900 zl

mysliscie zeby dac 300 zl i wziac magica/? monter mowil ze tomasetto i valteki tez beda bardzo dobrze jezdzic tylko magic napewno bardziej trwaly

zaklad to greg - mar w radomiu

Dobrze jezdzic zalezy jak rozumiec dobrze, przez pierwsze pare miesiecy napewno albo do pierwszych mrozow. Biez ten drozszy zestaw a te 300 zl wroca sie szybko, dopilnuj zeby zalozyli filtr FL02 do magicetow i zeby byly zamontowane koniecznie w pionie. Butla w kole zaworem do tylu dopilnuj tych 3 rzeczy.

OK DZIEKI KOLEGO PAWLOSS ... WIDZE ZE TY BARDZO AKTYWNY JESTES W DZIALE GAZ ... no to wezme te magic III i magic jet i stag 4 i ma byc .... chce jezdzic bezawaryjnie przez jakies 4 lata chociaz .... a myslisz ze cena 2200 za tak izestaw to wysokwa cena ?? butla w kole zawor kolo wlewu paliwa

Cena 2200 to jest cena bardzo niska. Jestem ciekaw jak odbywa się montaż oraz strojenie. A magic III i magicjet to dobry wybór, jak na swoją cenę myślę najlepszy. Ale jak pisałem wcześniej graty to może 30 sukcesu reszta to odpowiedni montaż i strojenie. Bez tego nawet na najlepszych komponentach auto może siać błędami. Ja montowałem Valteki i Alaske i niedawno musiałem zmieniać bo już nie dawały rady i kosztowało mnie to trochę kasy. Dlatego lepiej zapłacić więcej a raz i później tylko zmieniać filtry.

CENA ZA ALASKE I VALTEKI TO 1900 W RADOMIU W GREG-MAR DUZY ZAKLAD I HURTOWNIA POSZUKAJ W NECIE GREG-MAR. A TE MAGICI 2200 ZL . TYLKO MAMA TAM 300 KM ODEMNEI Z DOMU BO MIESZKAM W GORLICACH KOLO NOWEGO SACZA. TUTAJ CENA ZA ALASKE WALTEKAMI 2350 ZL A MAGICI 2750 CZYLI 500 ZL ROZNICY . TAM MIESZKA MOJ BRAT PRZY OKAZJI ZACZEPIE DO NIEGO. ON TAM ZAKLADAL ALASKE I VALTEKI 2 MIECHY TEMU TYLK OMA 1.6. 16 V I SMIGA MU NIE CZUC ROZNICY GAZ / BENZYNA I DAL 1900 ZL ALE JA WOLE DO 2.0 16 V ZALOZYC COS LEPSZEGO BO TO WIKESZY SILNIK I MA WIEKSZE POTRZEBY PRAWDA??? NEI CHCE POZNIEJ ROBIC CO CHWILE KOLO TEGO

Skoro masz te 300 km to odpusc sobie i pojedz tu :

MULTISERWIS S.C.

Chruściel Marcin, Dłużeń Marcin

Niwiska 25

36-147 Niwiska

multiserwis.sc@prokonto.pl

tel. 604 789 347

woj. PODKARPACKIE

Bedziesz mial napewno 100% zrobione jak nalezy,i popytaj co ci zalaoza popytaj o valteki alaske i o elektornike.Moze i cena wyzsza ale zrobione napewno fachowo moge ci to zagwarantowac.

tam jestyem juz umowiony, i jest tez 100% pewnosci brat bardzo zadowolony i z tego co czytalem na forum nikt nie napisal zlem opini o tym zakladzie. a odwiedze brata takze luzik hehe w sumie gaz to przy okazji i przy okazji 500 zl taniej takze pojade ..... podobno reduktory i wtryski magic bardzo dobre .... tylko podobno za duze do 150 koni do obsluguje od 220 do250 koni ale zawsze lepiej miec zapas prawda/? i stag 4 polecany przez 99 % ludzi majacy lpg

ja mam 1.6 i Magici i nie ma za duze. Jak by było za mało to problem ale w tą stronę nic Ci nie grozi.

i zamowiona instalka montaz jutro o 8.00

reduktor Magic III

wtryski Magic jet pojedyncze lub na listwie to jest jeszcze kwestia montazu jak sie da

komputer Stag 4

bula w kole

tankowanie przy wlewie paliwa

po niedzieli powiem jak to chodzi jak jezdzi i ile pali itd

no i mam gaz stag 4 reduktor magi III i wtryski magic jet. auto smigalo super bez roznicy po 200 km zaczelo szarpac przy przyspieszaniu i nierowne wolne obroty zarowno na gazie jak i benzynie. blad 0110 wyswietla . mialem problemy z czujnikime walka rozrzadu ale teraz tego bley nuie wyswietla. nie odcina zaplonu przy 4500 tylk ociagnie ale brak mocy i szarpie i wolne obroty tez nei rowne . prawdopodobnie to bedzie wina swiec ,,,,,bo kable nowe. dzisiaj jade na wymiane swiec

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Da sie pojedynczo

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

Ja mam x18xe i mam zalozone pojedynczo ;P

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.