Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Gość olo1300

"Chrupanie" podczas lekkiego ruszania

Polecane posty

Gość olo1300

Witam koledzy ,znowu proszę o poradę a mianowicie od jakiegoś czasu w lewym przednim kole przy skręceniu kół (ale też na prostych się zdarza)i leciutkim ruszeniu słychać takie jednorazowe chrupnięcie,puknięcie w okolicy koła.Stojąc na lekkiej górce lekko ruszam samochodem do przodu chrupnie,dam na luz aby samoczynnie sie stoczył i też to słychać.Dziś wymieniłem łożyska amortyzatora+poduszki(obydwie strony) i przegub i niestety nic to nie dało.Co zaobserwowałem:mając wyjętą piastę włozyłem palce w otwór gdzie wchodzi przegub tj wewn. część łożyska i nie dało sie ono wcale obrócić.Gdy już złożyłem całość do kupy zakręciliśmy kołem i ojciec stwierdził ,że słyszy jak kulki w łożysku się obracają co wg niego niepowinno

mieć miejsca i wskazuje na uszkodzone łożysko.Wszystko ok ale ja przyzwyczaiłem się że uszkodzone łozysko podczas jazdy wyje,buczy ale nie chrupie jednorazowo przy w/w sytuacji.Zauważyłem jeszcze jedną rzecz ,że nakrętka półosi musi być bardzo mocno dokręcona bo jak nie to podczas jazdy słychać taki odgłos jakby sucha guma ocierała się o metal lub coś podobnego i pewne jest że mam do zrobienia geometrię bo byłem na sprawdzeniu i jestem umówiony na wtorek.Proszę o podbowiedź co to może być.Dżwięk jest wyraźnie słyszalny w okolicy koła.Dodając gdy jeżdże samochodem cały czas chrupanie jest dość żadkie lub nie występuje wcale ,zazwyczaj powtarza się gdy samochód chwilę postoi lub stoi całą noc i wykonuje manewry parkingowe ,potem jakby coś się rozruszało i jest cisza lub bardzo sporadycznie chrupie.Już niemam sił

nowe wieści!!

Teraz byłem przy samochodzie i trochę zawęziłem obszar podejrzeń.Dżwięk dochodzi z okolicy tarczy hamulcowej lub piasty lub zacisku hamulca.Ponadto zauważyłem też ,że gdy ruszam do przodu przy lekkim skręceniu kół słychać stuknięcie ale potem mogę jeżdzim w kółko i nic więcej nie puknie.Czyli napewno niewystępuje to cyklicznie czyli np. co obrót koła.Gdy się zatrzymam i zaczynam cofać też raz puknie i wtedy też mogę jeździć do tyłu po łuku i nic nie puknie.Podsumowując dźwięk pojawia się jednorazowo przy ruszeniu do przodu lub do tyłu gdy już ruszę dźwięk już się nie powtórzy chyba ,że ruszę do tyłu wtedy puknie a później do przodu wtedy też ale jednorazowo.Dżwięk nie występuje w tym samym miejscu czyli np. chyba nie ociera coś o coś bo gdy miałem samochód na luzie i chciałem go z zewnątrz przetoczyć do przodu za koło i robiłem to lekko to nie puknęło dopiero gdy zrobiłem to mocniej (szybszy obrót koła)to puknęło.Niechcę nic sugerować ale czy może to być sworzeń (luzu niema ale napewno ale czy nie jest zatarty w gnieździe)wykonując ruchy do przodu i tyłu nie chodzi płynnie tylko skokami.

i po problemie

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_piwoj.gif" alt=":piwoj:">

,choć mój post nie cieszył się specjalnym zainteresowaniem chętnie napiszę co było przyczyną -tak dla potomnych

powodem "chrupania" było łozysko w kole a dokładniej jeden z rzędów łozyska się zatarł i widocznie przy skręcie dawało to o sobie znać.Ciekawe bo koło nie wyło ani nie szumiało jakoś specjalnie jednak teraz po wymianie jednak pracuje to wszystko ciszej ale podkreślam wcześniej też jakoś typowych oznak nie było słychać.Jeżeli ktoś będzie zainteresowanyu jakimiś szczegółami to zapraszam śmiało na pw.

pozdrawiam olo1300

Edytowano przez olo1300

fajnie, że sie uporałeś

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

a na przyszłośc się nie dziw, że nie było dużego zainteresowania - ale takich epopei czasem nie chce się czytać

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Gość olo1300

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Wiem ale ,że napisałem esej przekonałem się po jego zakończeniu.Co chwila podchodziłem i dopisywałem objawy aż wyszedł "Pan Tadeusz".Pozdrawiam

/emoticons/default_pijaki.gif" alt=":pijaki:">

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.