Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Guest S_K_W_A_R_A

Akwarium w samochodzie

Recommended Posts

Guest S_K_W_A_R_A

Panowie mam duży problem

oglądałem dzisiaj Vectre C GTS 1.9 wszystko było ładnie pięknie ale okazało się ze cała podłoga od strony pasażera jest mokra, wykładzina pod nogami i fotelem mokra po wsadzeniu reki przez otw. do sprawdzenia VIN wszystko pływa, przez otwory pod siedzeniem wsadziłem rękę na tył i normalnie jak by ktoś wlał do auta wiadro wody wszystko przesiąknięte, natomiast od strony kierowcy niby ok.

auto jest na komisie więc prawdy się nie dowiem ale wiem że było malowane bo widać ale generalnie ładnie zrobione tylko pytanie skąd tam tyle wody ???? ma ktoś jakiś pomysł ???

albo szyby niepodomykane były albo gdzies spod uszczelki leje. sprawdzałes numery szyb?

Guest S_K_W_A_R_A

Please login or register to see this quote.

tak wszystkie szyby maja ten sam rocznik i przy zamknięciu z pilota się domykają więc myślę że taka opcja raczej odpada

moze uszczelki drzwi bo watpie zeby to auto w komisie tyle jezdziło zeby nabrało tyle wody przez podłoge czy tez progi

Edited by IRON

a zobaczy czy to napewno woda a nie np plyn z lecacej nagrzewnicy....

Guest pespo

Ja miałem podobną przygodę. Tyle tylko że efekt był po stronie kierowcy. Za nic nie mogłem dojść skąd pod dywanem bierze się woda. Zawsze nasiąkało dużą ilością podczas mycia i mniej ale też podczas deszczu. Oddałem auto do znajomego blacharza żeby sprawdzili. Okazało się że w VC jest podobno jakiś "patent", który polega na tym że woda która spływa na podszybiu jest odprowadzana jakimś wężykiem i wylatując kapie centralnie na wiązkę kabli wchodzących do wnętrza auta. No i uszczelka przy tej wiązce podobno sparciała i zaczęła wpuszczać wodę. Dorobili mi kawałek wężyka i puścili go obok tej wiązki. Od tego czasu mam z tym spokój. No ale nie wiem czy u Ciebie jest to samo. Wiem tylko że zdiagnozowanie nie należy do najłatwiejszych. Najlepiej jak ktoś będzie lał wodę na zewnątrz a drugi niech sprawdza wewnątrz, którędy woda się dostaje. Powodzenia!

Ja kiedyś miałem problem w astrze że uszczelka pod relingiem dachowym sie wykruszyła i woda po słupku środkowym spływała na podłogę i robiło sie mokro. Ale gdzieś na forum był już poruszany ten temat że wstawiono niestarannie przednią szybę i ciekło. Jedyny sposób jak to sprawdzić opisał ci pespo.

Guest wektra

może być też tak, że liście ogolnie syf zapchal odpływ w podszybiu, woda padająca spiętrzała się tam i wtedy dostaje się przez kanał wentylacyjny.

Ale widziałem samochód po dzwonie w ktorym ten temat zaniedbano i nie zainstalowano prawidłowo odpływu z podszybia i leciało na przewody klimatyzacji i po nich do wewnątrz po za tym dzwon spowodował pęknięcie kanału wentylacyjnego i skropliny klimatyzacji zamiast wypływać na zewnątrz to uciekały przez pęknięcie wprost na dywanik.

A i jeszcze dywanik wygłuszenie schło bardzo długo, dodatkowo woda wyciągnięta była odkurzaczem i przez kilka nocy włączona suszarka.

Generalnie jak upewnisz się skąd może ciec, a sprzedawca nie zna "historii auta" to można trochę wytargować.

Guest S_K_W_A_R_A

odpuściłem sobie to auto, było malowane po obu stronach i nie wiadomo do końca co było robione, być może źle "poskładane" i z tego powodu ta woda, odpuszczam

można zamknąć temat

A gdzie ta dziurka jest bo też mam basen?

podłużne wycięcie na podłodze pod nogami pasażera (w vauxlallu to może przy kierowcy

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">)

Guest damian 27

moja tesciowa ma to miala to samo a le w citroenie C1 zawsze jak padal deszcz to mila mokro od strony pasazera a ze auto bylo na gwarancji pojechalismy do ASO powodem bylo nieszczelna uszczelka drzwi po wymianie wszytko jest ok.

Mokro, cała tak gąbka (czy jak nazwać) pod wykładziną wilgotna; i teraz mam gwoździa bo za cholere nie wiem skąd leci; specjalnie patrzyłem podczas mycia autka.

Powiem Ci że też miałem coś podobnego do dziś - gdy rano wyszło słoneczko, otworzyłem autko, wywaliłem dywaniki, podniosłem wykładzinę i wspomnianą przez Ciebie "gąbkę" i ... ku mojemu zdziwieniu okazało się, że w podłodze są niby otwory techologiczne, pozatykane plastikowymi zaślepkami. I wyobraź sobie że jedna z tych zatyczek była luźna:( .... Więc dokładnie oczyściłem, silikon dekarski w ruch no i wietrzenie auta z uniesionymi wykładzinami (bo nie wiem jak wykręcić przednie fotele). Czy pomogło - to okaże się przy najbliższym deszczu - ale można spać troszkę spokojniej można. pozdr

Wspomniane otwory wyeliminowane - dziś umyłem autko, podniosłem część wykładziny (żeby wywalić całość trzeba nie lada akrobacji i czasu) i basen. Musi się lać gdzieś z podszybia w okolice pedałów bo tam zaczyna się mokro. Nie za bardzo wiem jak się do tego wszystkiego zabrać - nie widzą śrubek a nie chcę nic pourywać. W Lagunie l1ph2 ładnie były śrubki i po minucie można było majstrować.

demontaż podszybia masz opisany tu:

Guest mikmak19

hmm... moja vectra bita nie była... a jednak po zimie jak zeszły mrozy... pod nogami pasażera mam basenik... cholery można dostać, wygląda na to, że cieknie gdzieś z góry od strony silnika... a potem woda stoi pod wykładziną... czyli mogę się spodziewać że to z podszybia... tylko mam pytanko, dlaczego nie ścieka... nie ma tam żadnych odpływów?? może są zatkane? trzeba całą podłogę zerwać, żeby tam zerknąć?

zanim zerwiesz podłogę to najpierw zajrzyj w te podszybie

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Za h..a nie mogłem zdjąć wycieraczki, nie chciałem się siłować coby czegoś nie urwać; ale jakoś po odgięciu plastikowej kratki (jest dość elastyczna) udało się dojść i przepchać dziurę od strony kierowcy, była totalnie zasyfiona; druga, gdzie jest filtr, była drożna. Teraz pozostaje czekać aż w autku lekko przyschnie bo w nocy lekko dolało z nieba.

Ta druga (od strony filtra) z tego co pamiętam jest większa więc dlatego się nie zapycha. Będzie git.

Guest mikmak19

ha... koledzy i po akwarium... jak się okazuje podszybia wcale nie trzeba rozkręcać... z lewej strony podszybie ma takie jakby nacięcia, któe pozwalają włożyć tam delikatnie rękę i przetkać cholerstwo... tak było u mnie trwało to może 5 sekund... miałem tam bagno... jak wspomniałem jedna ręka i wszystko zeszło... aż miło, kiedy pada i masz sucho...

U mnie dalej sie leje i mam gwozdzia - chyba bez kompletnego demontazu okolic pedalow sie nie obedzie

/emoticons/default_klaps.gif" alt=":klaps:">

ps. sry za brak polskich literek

Witam

Mam ten sam problem woda pod dywanikem kierowcy.

Otwory w podszybiu są drożne a więc problem jest gdzie indziej.

Jeśli macie na myśli korki to te dwa duże(ok 3-4cm) okrągłe plastiki?

Czy są jeszcze jakieś inne?

Ostatnio tez to przechodzilem a auto dosycha juz 2 tydz, okazalo sie ze mialem zapchany odlpyw od strony filtra a tam wody mniej wiecej do 1/3 wysokosci filtra :/

Guest cvb

miałem (mam nadzieję) podobny problem... woda od strony pasażera. głowiłem się co tu może przepuszczać, aż do czasu gdy otworzyłem maskę i zobaczyłem cienką strużkę cieknącą z jakiegoś gumowego wylotu. ;p wepchnąłem tam paluchy, a tu nagle woda chlusnęła.... mam nadzieję że takie przepchanie wystarczy. przepchałem ten wylot odprowadzający wodę tylko paluchami.... i mam nadzieję że będzie git, ale u mnie tak znowu dużo syfu nie było w tym gumowym wylocie, więc się zastanawiam czy nie będe musiał i tak odkręcić wycieraczki i przepychać wszystko od góry.

no tak, bo nie dodałem że przepychałem od dołu.

zobaczymy, miejmy nadzieję że pomoże.