Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Gość SPARCO

szarpanie i przymulanie 1,6 16V czemu ?

Polecane posty

Gość SPARCO

Panowie zaczynam walczyc z szarpaniem i zamulaniem 1.6

i od czego mam sie zabrac

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> ?

wymieniłem swiece po czym na jakis czas przestało przymulac silnik w trakcie jazdy .

najgorsze jest to jak zrobie redukcje i wychodze z zakretu gaz dodaje.. a tu czuje zamulenie i takie

charakterystyczne tutututututututut i nagle jak wystrzeli to leci jak rakieta.

szykac na listwie zapłonowej ? Wymienic na inna Czy Tylko te kable które ida do swiec ale czy mozna je dostac osobno?

Prosze o rade i pomoc

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

dziekuje

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

zajzyj Tu moze Ci cos pomoze

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

po drugie check sie swieci? auto ma lpg? a auto nie rowno chodzi na wolnych obrotach? przerywa? jak tak to wina ukladu zaplonowoego jesli nei to czyszczenie przepustnicy, sprawdzenie wezykow podcisnienia, sprawdzenie egr, dolotu powietrza, kat moze zawalony to by trzeba by sprawdzic

Radzę w takim razie podmienić jeszcze kable jak nie pomoże to od układu paliwowego bym zaczął szukanie usterki. Przejrzyj dobrze forum jest sporo rad na ten temat.

PS: raz tak miałem okazało się że był uszkodzony wężyk paliwowy w baku.

a drugi raz jak wypieła mi się wtyczka od czujnika polożenia wału ale to skutkuje zapaleniem się CHECKa rozumiem że u ciebie się nie swieci?

Moja viki miała muła tak do 3000 a potem dostawała kopa. Okazało się że rozrząd był źle ustawiony o jeden ząbek.

u mnie wlasnie tez problemem byl rozrzad

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20"> przestawiony o dwa zabki

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> teraz auto idzei jak powinno;P a przed naprawieniem rozrzadu to sprawdzilem doslownie wszystko co pisali na forum:P heh

Gość SPARCO

czeck sie nie swieci

Auto niema LPG sama bezynka

Gość kajitek

Witam kolegów jestem nowy na forum i zwracam się z takim problem. Posiadam Vectr B 1.6 16v 2000r autko mam już rok na początku chodziło elegancko do momentu kiedy nie wymieniłem filtru paliwa po około 4 miesiącach na pełnym baku jest wszystko w porządku a kiedy wskazowka benzyny spadnie poniżej bialek kreski przy 20 litrach nie mogę mu depnąć wykonać szybkiego manewru zachowuje się tak jakby złapał czkawkę coś tam szarpnie i idzie a przy jeszcze mniejszym stanie paliwa przy mocnym depnieciu i przytrzymaniu caly czas szarpie. Jakiś tydzien temu wymieniłem filtr paliwa i nic nie pomogło czy filtr duże znaczenie bo kosztował 15 zł i pisało na opakowaniu opel cadett ale pasuje do Viki. wymienione swiece i wyczyszczona przepustnica. Pomógłby ktoś?

Oglądałem kiedyś w niemieckiej TV program i był tam koleś podobnym problemem. Auto to była Astra stara ale miał to samo - przy pełnym baku ok a juz przy kończącym się paliwie auto sie dusiło i gasło. Przetrzepali cały samochód, układ zapłonowy i całą drogę paliwa od filtra do silnika i nic nie znaleźli. W końcu zabrali się za bak paliwa. Odkręcili i rozcieli - okazało się, że problemem był wpadnięty przewód którym wraca paliwo do baku z pompy paliwa. Nie wiem jak to się fachowo nazywa ale wyglądało to na taki cylinder w którym jest pompa paliwa i do tego cylinda powinien wpięty być ten przewód aby cały czas było pełno i pompa miała co pompować. Tam przewód ten leżał na dnie zbiornika i przy małym stanie paliwa pompa zasysała powietrze i stąd ten problem.

Nie mówię, że u Ciebie to musi być to samo ale jeśli to nie ten felerny filtr paliwa i inne przyczyny także są wyeliminowane to może być coś z tym. Ewentualnie sama pompa się rozlatuje?

Gość kajitek

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

dzieki za podpowiedz w sobote pojade na garaz i bede ogarnial temat.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.