Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
czarna vectra

X1.6XEL

Recommended Posts

Witam.

Pokazuje fotke walka rozrzadu,od czego te wyciecia mogly sie zrobic. Dodam ze auto klekocze na zimnym i cieplym. I do innych posiadaczy X1.6XEL 98 rok macie takie cos u siebie.

Pozdrawuam

Please login or register to see this attachment.

to chyba normalne wydaje mi się że to fabryka zrobiła żeby wyważyć wałek... mam to też u siebie.

Edited by mar111

mi sie wydawalo ze nawierca sie walek do wywazania - tak mowili w szkole

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

ja tez mam 1.6 X16XEL i sprawdzalem dzis u siebie zeby Darek mial porownanie i u mnie takich wyciec prawie nie widac (sa ale znikome - przypominaja ryski)

ciekwy sposob na wywazenie walka,zrobienie tylu naciec. To czemu Ravcio ma takie naciecia ale prawie nie widoczne.

Ma ktos jeszcze takie cos w swoim 1.6?

Bo każdy wałek jest oddzielnie wywarzany i każdy ma więcej lub mniej nacięć. Zresztą większość obracających się metalowych elementów wyważa się poprzez nacinanie, nawiercanie, frezowanie. Ale każdy oddzielnie bo elementy wykonywane z odlewu trzeba wyważyć każdy z osobna

Ja mam x16xel, ale polift i nic takiego nie mam. Może frez im się akurat kończył

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by remlen

Please login or register to see this quote.

a może jak silnik zgasł, wałek ustawił się w takim położeniu że nie widać frezu??.

Mogę jeszcze to oblukać, ale jak dolewam oleju (a w x16xel) robi się to często:) to nie zauważyłem czegoś takiego. Chyba że ja mam zebrane w innym miejscu wałka.

Latwo sprawdzic otworzyc korek wlewu 5 wrzucic i ruszajac patrezc na walek. Ravcio mial w tym samym miejsc

No posiadacze 1.6 sprawdzie u siebie.

UP

Remlen i jak patrzyles w swoim?

Edited by czarna vectra

ja u siebie mam bardzo znikome ryski

nie rozumiem dyskusji, jeden ma drugi nie ma. nie ma co sprawdzać... - na tym polega wyważenie. to tak samo jak wasze koła w samochodzie, jedno ma większy ciężarek drugie ma mniejszy.... i też nie w tych samych miejscach względem wentylka.

pozdro.

Mam delikatusne rysyki jak wiekszosc pewnie.

ja nie mam żadnych rysek... - czarna vectra... musisz szukać wałka bez rysek, pewnie coś masz nie tak

/emoticons/default_laugh.png" alt=":lol:">

Tak, patrzyłem. Nic nie znalazłem.

Furman to masz namysli zebym wymienil walek rozrzadu. Tylko ciekaw jestem od czego takie glebokie rysy. Jak kupilem to ladnie chodzila a po jakims czasie zaczela klekotac.

czarny, nie mam pojęcia co CI klekocze, nic nie napisałeś, nie sądzę aby to była wina wałka... zwłaszcza tych nacięć... jak koledzy napisali, jest to wyważenie wałka... - jedni mają większe nacięcia, inni mniejsze. w tym bym się nie doszukiwał wady. jeśli nadal masz wątpliwości - pokrywa zaworów w górę i sprawdź czy nie ma opiłków metalu, lub jakiegoś luźnego elementu które mogły by nacięcia zrobić, ale to byś słyszał ocieranie i obijanie o pokrywę zaworów.

klekotać Ci mogą popychacze....