Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Waldek999

Centralny zamek

Polecane posty

Gość Waldek999

Witam jest nowym uzytkonikiem forum.

Posiadam Auto - OPEL VECTRA 91' SEDAN.

Otoz sprawa wyglada tak: przekrecam kluczyk nie ma zadnej reakcji centralnego tylko otwieraja sie drzwi w ktorych jest kluczyk. Wczesniej bylo wszystko wporzadku. Na dodatek okropnie czuc SPALENIZNA PRADU!!! w bagazniku przy centralnym zamku oraz w okolicach drzwi pasazera i kierowcy. (az sie balem ze moze sie cos zapalic i nadal sie boje).

Dokladnie przestudiowalem rady uzytkownika " Pawełek ze Żnina" w jednym z tematow.

Bezpiecznik 17 wporzadku, wykonalem operacje laczenia "pinów" przy kostce KIERKETA - zero reakcji centralnego (tylko to sie sprawdza przy wlozenej wsuwce w kostke czy odlaczonej bo robilem to przy odlaczonej)

Tylko przy laczeniu czerwonego z brazowym leci prad (zwarcie). Sprawdzilem wiazki kabla w bagaznika w okolicach newralgicznych punktów podatnych na przetarciach a takze okragle kostki w dwoch przednich drzwiach.

Jesli ktos ma jakokolwiek podpowiedz ktora choc troche pomoze rozwiazac problem bardzo prosze.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Kolego, zatem jeśli masz zasilanie w centralce, to połowa sukcesu. Musisz zerknąć dla pewności w każdy siłownik. Fizycznie go odepnij, zobacz jak chodzi, czy ciężko czy lekko. Może ząb czasu już swoje zrobił. Czasem pomaga przesmarowanie. Każdy z osobna sprawdzisz pod centralką. Często w bagażniku się zawali i też są cyrki. Rozkręć przy klapie i też przesmaruj. Tą metodą dojdziesz, co jest nie tak. Jeśli bezpiecznika Ci nie pali, a zakładam, że masz prawidłowej wartości, to zwary nie ma.

Gość Piotr1982

A jak odpiąć te kostki centralnego co są w bagażniku w sedanie? Nie wiem czy trzeba podważyć czy jak, bo tak to za bardzo nie idzie wyciągnąć, a chcę rozłączyć, bo gdzieś między tą kostką a siłownikiem bagażnika jest przewód walnięty a nie chcę mieć zwary.

Akurat w sedanie kostka jest po lewej stronie (w okolicy anteny) i można ją rozłączyć. Jest to kość bodajże 4 PIN (kwadratowa) koloru czarnego. Rozpinasz odciągając obie części.

Gość Repthile

Podepnę się pod temat.

U mnie z powodu awarii regulatora napięcia "coś" się przysmażyło (smród spalenizny) po czym nagle przestał działać centralny zamek. Problem mam taki, że nie wiem co to mogło się spalić. Bagażnik otwiera się tylko z centralnego, wiec nie mam do niego dostępu, a to dokuczliwe jest. Bezpieczniki całe, sterownik? to tam przy kompie od pasażera? - tak wyczytałem, czy może coś innego, ma ktoś pomysł?

Podmieniłem sterownik ze swojej starej vectry, działa ale nie do końca bo pstryka, pstryka, stara sie otworzyć siłownik w bagażniku lecz z negatywnym skutkiem, wiec sie zamyka-otwiera po czym przestaje działać, co znaczy ze w bagażniku też się coś przyjarało.

pisze jakby ktoś był ciekawy, bo nie wiem czy ktokolwiek tu w ogóle zagląda .

Moje rady na ten temat już opisywałem. Rozbierałem przy astrze f, przy podobnych objawach. Jak drugi sterownik jakoś chodzi, to znaczy, że coś próbuje się robić. Proponuję od razu rozpiąć kostki przy wszystkich zamkach - łącznie z wlewem paliwa i bagażnikiem. Podpinasz KIEKERTa i do dzieła. Najpierw kierowcy SAM, później kolejno pasażerów SAME i tak do momentu aż któryś odbije. Będzie znak, że albo wiązka dostała sztosa albo sam siłownik robi młyn. W taki sposób zniwelujesz ryzyko uszkodzenia sterownika i być może dojdziesz, co gdzie śmierdzi.

Przy podłączonej centralce zwierasz brązowy z brązowo-czerwonym a później z brązowo-białym. Jeśli siłowniki zaczną działać, to winowajcą jest siłownik w drzwiach kierowcy.

Gość Repthile

Oczywiście drugi sterownik ten działający mam odłączony , żeby przypadkiem też go nie stracić. Drzwi na nim wszystkie się otwierają, oprócz bagażnika (słychać że mieli cyka ale sie nie otwiera) i wlewu paliwa. Z bagażnika swego czasu również dochodził smród spalenizny, więc tam się pewnie też coś przysmoliło no ale puki co muszę go jakoś otworzyć, mam nadzieje ze od środka mi się uda.

Dzieki za podpowiedzi!

Siłownik w bagażniki przypalony-obudowa się przetopiła troszkę, kostka cała zasmolona, było zwarcie, odłączyłem problem z głowy, zamek od wlewu nie działa, ale tam mi się nie chce już grzebać. Tyle mojego

To i ja się podepnę pod temat.

Mam VA z 94 roku CDX z centralnym zamkiem i alarmem fabrycznym. Jednak przy zamykaniu drzwi poprzez centralny zamek alarm nie daje znaku życia (nie ma sygnalu dźwiekowego i świetlnego), nie działa również syrena przy opuszczonych szybach (brak reakcji czujek ruchu). Jedna jakieś póltora roku temu przestał dzialać mi centralny zamek i musiałem zamykać każde drzwi z osobna i tu o dziwo po zamknięciu drzwi kierowcy kluczykiem i wyciegnięciu kluczyka z bębenka w pozycji poziomej, a następnie otwarciu drzwi pasażera zaczęła wyć syrena. nie wiem jakim sposobem, ale udało się uruchomić centralny (wyczyściłem styki w centralce) i ponownie brak jest jakichkolwiek ozna alarmu. Ostatnio znowu zawiesił mi się centralny i ponownie alarm się uruchamiał jak poprezdnio. Dzisiaj czytając posty na temat centralnego zwarłem styki przewodów brązowego i brązowo- czerwonego (zamknięcie drzwi) i brązowego i brązowo- białego (otwarcie drzwi) i zaczęło wszystko chodzić. Co może być przyczyną zawieszania się centralnego zamka ( czy tak jak wyczytałem pada silownik w drzwiach kierowcy)? Dlaczego jest takie dziwne zachowanie alarmu?

Dzięki z góry za odpowiedź i pomoc.

Gość rasinekMK

Witam, wtrace sie tutaj na chwilke xD otoz mam problem z centralnym, gdy przekrecam kluczyk otwieraja mi sie tylko tylne drzwi pozniej sie zamykaja, a nastepnie wszystko sie otwiera... raz za kilkadziesiat otworzy sie wszystko za pierwszym razem... czy powodem mogą byc zle polaczone kabelki od centralnego ktore znajduja sie w bagazniku ? bo jest tam 6 kabelkow polaczonych ze soba w 3 pary... help !

Jeśli raz na jakiś czas otworzy się wszystko dobrze, a często się zamyka i otwiera, to winą mogą być zapieczone/nie nasmarowane siłowniki i zamki. Przerabiałem to jakiś czas temu u ojca w 19 letniej Viki

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Wszystko było zamulone od błota, kurzu, piachu, syfu itp. Przeczyściłem zamki, siłowniki, przesmarowałem cięgna i wszystko pięknie chodzi jak masełko. Spróbuj sił przy zamkach, powinno pomóc.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.