Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
janczaj

NIestabilne obroty X16XEL

Recommended Posts

Witam

Znów mam problem z zapalającym się checkiem. Wróciłem z trasy , stoję pod garażem , autko odpalone na luzie i zapalił się check . Obroty trochę dziwnie zaczęły falować . Sczytałem błędy i wyszło mi ( 10 mrugnięć pauza 5 mrugnięć pauza 10 mrugnięć pauza 5 mrugnięć ) i wychodzi na to że to 0505 Usterka w układzie regulacji obrotów biegu jałowego. Co z tym zrobić ,czym to jest spowodowane . miał ktoś taki przypadek , co radzicie zrobić ?

Pozdrawiam

silniczek krokowy

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> - o egr, silniku krokowym

Edited by Ravcio1985

zacząć od obejrzenia dolotu, rurek podciśnienia + czyszczenie krokowca

Please login or register to see this link.

i ze 20 innych...

Dziękuje za szybką odpowiedz.

Dodam że te falowanie obrotów nie występuje za każdym razem jak jest na luzie , a gdy to nastąpi to delikatne przegazowanie normuje obr.

Więc weekend zapowiada się pracowicie , obejrzę wszystkie wężyki podciśnienia i krokowca .

Plusiki poleciały .

Pozdrawiam

Edited by janczaj

Krokowca to nie oglądaj tylko przeczyść jest opis nawet jak to zrobić na forum, przy okazji nie zaszkodzi przepustnicę psiknąć.

Witam moja VB 1.6 16v jak jest zimna jest wszystko w porządku a jeżeli nabierze temperatury zaczyna trzymać obroty na ok. 2 tyś i po ok 5 sekundach same spadają i trzymają się w normie, nie falują. Czy może łapać gdzieś lewe powietrze?? Jak najprościej to znaleźdź?? Gdzie szukać nieszczelności??

Edited by zubek73
łaczę do podobnego tematu bo pojawia się ich po kilka na tydzień / zubek

W układzie dolotowym od filtra aż do przepustnicy, może zawieszać się krokowieć wypadało by go przeczyścić opis jest na forum, mogą być sparciałe węże podciśnienia, ewentualnie fiksować czujnik temperatury podający sygnał na komputer.

Poszukaj na forum jest mnóstwo tematów