Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Gość umweltplaner

Kod radia i 2. kluczyk

Polecane posty

Gość umweltplaner

Witam,

2 miesiące temu kupiłem piękną VB (jak w sygnaturze), sprawuje sie wysmienicie:) Jak zrobie zdjęcia na letnich oponach to podesle. ,

Mam pytania trzy do moje pięknej VB:

1. Będę chciał zrobić instalację gazową, byc może przy tej lub innej okazji będzie trzeba wypiąć akumulator. Nie znam jednak kodu do radia, a prawdopodobnie jakis jest, bo przy uruchamianiu stacyjki pojawia sie napis "CODE" na komputerku. Czy wiecie skąd wziąc kod radia, lub jak uruchomić radio po wypięciu akumulatora?

2. Mam tylko 1 kluczyk do auta z immobiliserem w środku. W jaki sposób dorobić 2. kluczyk, zamówić w allegro dowolny do VB i pójść do rzemieślnika który dorabia klucze?

3. Mam na 5-ramiennych alufelgach oplowych (15") nakładki zasłaniające śruby na osobny kluczyk (jego tez nie mam ale można odkręcić je kombinerkami). Czy wiecie jak zabezpieczyć te nakładki?

Dzięki

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

rozumiem, ze u Ciebie wyszukiwarka forum nie działa?

1. Poczytaj tem temat

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

2. Nie wiem bo nie miałem takiego problemu

3. Kluczyk możesz dokupić np na Allegro lub na forum. Nie rozumiem co rozumiesz przez "zabezpieczyć te nakładki"

Jak napisał zubek73 w górnym prawym rogu masz wyszukiwarkę. Wpisz co potrzebujesz wiedziec i pokop tematy.

Pozdrawiam

1. już podano wyżej

2. Ponieważ "bardzo dokładnie" opisałeś swoje auto to nie da się jednoznacznie odpowiedzieć... Jeśli kluczyk masz bez sterowania centralnym (rocznik 97-98) to dorobisz w dowolnym punkcie dorabiania kluczy (koszt od 150zł w górę), jeśli masz kluczyk z przyciskami do centrala to dorobienie będzie dużo droższe i praktycznie tylko w ASO (koszt ok 600zł)

3. Co rozumiesz przez "zabezpieczyć" ?? Ja te dekielki mam przykręcane na zwykły imbus (można dobrać odpowiednie śruby w wielu sklepach metalowych), poza tym na allegro można zakupić zarówno same kluczyki jak i komplety ze śrubami (klucze w większośći są uniwersalne więc możesz sam kluczyk kupić)

W sygnaturze ma kolega napisane że to przedliftowa z 98 r, więc pilot już w kluczyku. Będzie drożej blink.gif

No faktycznie, nie doczytałem "małego druku"

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Będzie drożej... a zwłaszcza jeśli nie ma car-passa.

tak to wyraziście napisane, że za pierwszym razem tez nie zauważyłemlaugh.gif

Gość umweltplaner

Dzięki za informacje. Owszem korzystałem najpierw z wyszukiwarki, ale nie podała mi dość dobrych wyników. Przedtem wpisałem w nią "LPG" i zwróciła odpowiedź "brak wyników", więc jakoś zaufania nie miałem do niej.

1. Przy okazji odkręcę radio i skorzystam z pomocy kolegi generującego kody:)

2. 600 pln za kluczyk? hmm, to drogo, a nie ma jakiejs opcji np. kupienia uzywanego kluczyka, i przerobienia go na moja VB?

3. Przez zabezpieczenie dekielków do alusów przykrywających te 4 śruby, mam na myśli zabezpieczenie przed złodziejami, zniechęcenie ich, utrudnienie odkręcenia itp. Kiedyś te dekielki były chodliwe, teraz ponieważ vectra B juz nie jest taka popularna, to chyba mniej. Poki je mam interesuje sie jak je zabezpieczyc.

2. niestety takie są ceny kluczyków z wbudowanym pilotem, poza ASO Ci nie dorobią m.in. ze względu na zmienny kod immo w poliftach.

Sam kluczyk do otwierania drzwi można dorobić (bywają na allegro surowe), sterowanie centralem można zmienić (kupujesz centralkę z dwoma pilotami wbudowanymi w kluczyki i potem wymieniasz)

Całość też można wymienić ale musisz znaleźć:

-ECU z takiego samego silnika jak Twój

-pętle immo z tego samego auta (czarne pudełko przy stacyjce)

-kluczyki od tego auta albo chociaż same pestki immo z tych kluczyków

-Centralkę zamka

-piloty do Tej centralki

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.