Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
pawelb

VB turbina - praca west gate

Polecane posty

Witam moje autko to VB X20DTH wszystko jest niby w porządku, ale zastanawia mnie jedna sprawa. Mianowicie przy turbinie jest elektrozawór połączony z takim baniaczkiem sterującym klapami w turbinie (chyba WEST GATE się to nazywa, ale nie jestem pewny) i teraz moje pytanie, czy on ma się poruszać (ten pręcik) zależnie od obrotów i obciążenia silnika, wsuwać się i wysuwać, bo u mnie jak odpalę silnik zostaje ten pręcik wciągnięty i tak już zostaje bez względu na obroty (nie porusza się). Był u mnie kolega astra 20DTL sprawdzić przepływkę i zwróciłem u niego właśnie uwagę na turbinę i ten „pręcik” się poruszał zależnie od obrotów i to mnie zadziwiło. Proszę o odpowiedzi jak to jest w Waszych silnikach x20dth. Bo wydaje mi się ze mój jest trochę mułowaty i zastanawiam się czy nie przez to.

Z góry Dzięki Pozdrawiam.

Gość MAR-CO

Witaj pawelb mam tę samą obserwację co u ciebie ,ten pręcik do turbiny jest wciągnięty po odpaleniu.Podczas pracy stoi w tej samej pozycji ,moja viki nie pokazuje żadnych objawów,nie swieci sie kontrolka edc .A mimo to wykazuje lekkiego muła przed włączeniem turba (1600 obr.)zastanawiam się czy nie jest to regulacja ciśnienia turbiny ??

U mnie wygląda to tak samo. Na biegu jałowym zawór nie pracuje.

Podobno uaktywnia się dopiero kiedy silnik jest pod obciążeniem czyli 3, 4 i 5 bieg. Błędów nie mam żadnych a autko się zbiera żwawo od 1800 obr/min.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Uaktywniw się jeśli turbina podaje zbyt duże cisnienie w kolektor ssący....

U mnie też turbo załącza się ok 1800 obr, ale za nim osiągnie te obroty to ma mula (mam wrażenie ze raz większego a innym razem nawet dosyć sprawnie wchodzi na obroty), nie ma zadnych błędów kontrolka silnika sie nie zapala. Zadziwiło mnie to bo jak pisałem wcześniej u kolegi pracuje zależnie od obrotów na biegu jałowym, ale może dla tego ze On ma X20DTL a w X20DTH sterowanie west-gate jest w trochę innych parametrach

W DTL-u odcinek dolotu między turbo a kolektorem jest krótszy i ma dużo mniejszą pojemność. Może przez to występują większe skoki ciśnienia niż w DTH.

Gość lukas26

czyli to cięgiełko powinno ruszać sie od danych obrotów? ja mam dth i jest cały czas wciągnięte

Gość guldo

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

witam. podlacze sie do tematu. mam ten sam problem. i nie wiem jak powinno byc, i nie wiem co robic. turbina sie ni zalacza od 1800 obr tylko od okolo 2600(opisywalem na temacie ktory zalozylem) i nie wiem jak to jes z tym west gate????????????????????????

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.