Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Guest Marjachi

Obudowa kluczka - scyzoryk

Recommended Posts

Guest Marjachi

Witam, mam pytanko odnośnie kluczyka do Viki C przedlift. Mianowicie rozpada mi sie obudowa kluczyka i chciałbym ją wymienic na nową. Zastanawiam się czy jest możliwość kupna samej obudowy kluczyka scyzoryka i przełożenie bebechów (elektroniki) ze starego kluczyka, bo grot musiałbym chuba dorobić, gdyż się różni. Szukałem na forum, ale wszyscy piszą o dorabianiu i kodowaniu całego kluczyka, a mi chodzi tylko o zmianę obudowy. Proszę o odpowiedź czy jest taka opcja.

Please login or register to see this link.

ale nie sądzę żeby z przedlifta pasowało plug&play - musiałbyś pokombinować

można kupić obudowę taką jak masz

widziałem gdzies tańsze ale coś nie mogę w tej chwili namierzyć... - tu jakiś zamiennik:

Edited by zubek73

tu jest nowy cały komplet ,może komuś się przyda .No i dobra cena.Uczciwy sprzedawca

Tylko zanim kupisz scyzoryk zasięgnij opini uzytkowników takich kluczy. Niewiem jak to wygląda w przypadku opla ale jak widziałem ostatnio kolegi kluczyk (od forda c-max , kupiony z autem w salonie 2,5 roku temu) to odechciało mi sie scyzoryków (bo też swego czasu sie nad takim zastanawiałem) grot był już tak luzny że masakra, fakt ze kolega dosyc intensywnie używa samochodu no ale bez przesady zeby po 2 latach kluczyk był do wyrzucenia to chyba lekka przesada

w VC nie mam scyzoryka ale kumpla z corsy D po dwóch latach nadaje się na szmelc

Czyli to nie tylko w fordach , wychodzi na to że to niepraktyczny gadzet. Więc zostaje albo klasyczny albo na karte

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_37.gif" alt=":37:"> ale w naszych opelkach to chyba karty nie zobaczysz

/emoticons/default_dry.png" alt="<_<">

a tu masz kilka aukcji z obudowami, jest nawet scyzoryk podobno dedykowany do VC za 100zł

Edited by pawelxl

Guest mgen

Please login or register to see this quote.

Może nie na szmelc ale potwierdzam, lata bardzo luźno (rocznik 2006) - wystarczająco luźno żeby używać zapasowego w obawie czy grot nie zostanie w stacyjce za którymś razem. Obudowa też widać, że ma swoje za sobą.

Dodatkowo powiem, że mnie osobiście "scyzoryki" irytują bo prowokują ciągłe klikanie (zabawę).

Znalazłem obudowę do VC 3 przyciski

tu cały komplet.Dobra cena

/emoticons/default_rolleyes.gif" alt=":rolleyes:">

Ja mam 5 lat i kluczyk tak mocno nie lata,obudowa trochę wytarta

Edited by Kola super boy

Orientuje się ktoś może czy ten zestaw kluczyk z bebechami z aukcji powyżej

będzie odpowiedni do zamontowania w moim aucie to jest VC 2005 IX zewnętrznie przedlift wewnętrznie częściowy polift tzn. radio cd 70 i sterownie na kierwonicy rolki? Edited by Marcin_Czosnek

Ja osobiście wolałbym kupić "goły" klucz,wyfrezować i samemu zaprogramować.

Przyjmijmy taki scenariusz-gościu z aukcji wysyła Ci klucze z wkładkami,ma już Twój adres i kluczyk zapasowy

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> i za parę dni wstajesz rano,wyglądasz przez okno a tam puste miejsce po Twojej VC

/emoticons/default_blink.png" alt=":blink:">

To pierwszego podejrzanego juz bede miał

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> pozatym ubezpieczona to źle nie będzie jak ją mają zawinąć to kluczyka im nie potrzeba....

Czy taki kluczyk będzie odpowiedni ? tzn częstotliwość itp? Czy to że nie ma 3-go przycisku ma jakieś znaczenie oprocz tego że nie bede mogl otwierac bagażnika z pilota? Czy po wyfrezowaniuy grota wystarczy opcom to zaprogramowania go?

Przecież można poprosić kumpla by nam kupił i po problemie .

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest Marjachi

Dzięki wszystkim za odpowiedzi i zainteresowanie tematem. Szczerze, rzeczywiście przeszedł mnie ten scyzoryk już. Nawet widziałem ostatnio scyzoryk audi 2004, który juz sie ledwie kupy trzyma (i to zapas juz). Postanowiłem kupić zwykłą obudowę do mojego starego kluczyka i mogę stwierdzić, że jesli ktos myśli o zmianie kluczyka na scyzoryk to nie ma sensu

Pozdrawiam

Orientuje się ktoś może czy jeśli mam cim delphi 433 mhz to po wymianie bębenka stacyjki i w drzwiach zestaw valeo z aukcji

który pracuje na częstotliwości również 433 mhz będzie chodził u mnie ?

Edited by Marcin_Czosnek

Będzie działać,ASO dorabia klucze właśnie 433Mhz

Chodzi mi głównie o to czy mimo że cim jest delphi a kluczyki piloty są valeo to będzie to ze sobą współpracowąc po zaprogramowaniu..

Myślę że firma tu nie ma znaczenia a parametry więc nie powinno być żadnych przeciwwskazań.

Witam mam częściowego

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> lifta jeden z kluczy które, dostałem (2 szt.) to właśnie jest scyzoryk taki jak był pokazany na allegro tyle że z przyciskiem do klapy bagażnika no i wszystko działa. Możliwe że poprzedni właściciel za granica wymienił na taki właśnie klucz, kumpel ma tez VC z 2005 i też jednym z kluczy które dostał jest scyzoryk

Edited by karol307

Ja mam scyzoryk z rocznika 2005, używany dość intensywnie - ciągła zabawa jak mam w ręku, to jest nie do powstrzymania - i wszystko ok, żadnych luzów. Jedyne co to starłem chrom i miedź podkładu z jopka do otwierania (co w sumie wyszło ok bo znowu jest gładki srebrny).

Guest mgen

Zdjęciami ciężko oddać różnice, ale poniżej macie moje klucze. Fabrycznie nowy (zapas nieużywany) i eksploatowany kluczyk (od marca 2006). Dodam tylko, że używany kluczyk zrobił się z "matowego" i twardego - miękki i "oślizgły".

IMG_2784.JPG

IMG_2795.JPG

IMG_2797.JPG

IMG_2799.JPG

IMG_2801.JPG

Edited by mgen

No, dokładnie - trochę wygładzony, trochę okazjonalnych rysek - jak każdy po 4ech latach używania. Nie ma co narzekać na scyzoryki - tak długo jak nie używa się ich do otwierania butelek albo ucieczek z więzienia w stylu Monte Christo będą ok.

Guest mgen

No dokładnie, tylko jak już zamiast przycisków będą dziury to w zwykłych za kilka złociszy kupisz obudowę. Tutaj obudowy się nie wymieni.

Guest nmjk123456

Witam szanownych forumowiczy i pytanko jak w temacie.

Czy ktoś z państwa wymieniał samą obudowę kluczyka scyzoryka na trzy przyciski. Czy jest to możliwe? A jeżeli tak to proszę o krótką instrukcję pisaną lub foto - obojętne.

Do szeryfów:

Nie znalazłem dokładnie takiego tematu na forum a już na pewno nie znalazłem porady jak to fiku-miku z kluczykiem zrobić. Może się nie da ale czekam na konkretne odpowiedzi.

Pozdrowienia i szerokich dróg wszelakich dalej życzę:!!!

Samej "przekładki" nie da się zrobić bo jest to inna konstrukcja.Można za to kupić klucz typu scyzoryk,dorobić grot oraz zaprogramować i będzie działał.

Koszty zależą gdzie i jaki kluczyk kupisz.

Całość w ASO wyniesie około 500PLN poza o połowę taniej.