Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
leszekk81

nie wskazuje obrotów silnika

Recommended Posts

Witam wszystkich . mam taki problem. po właczeniu silnika zapala się check, obrotów nie wskazuje, strasznie dymi i to przy ciepłym silniku, dopiero znika bład- jak go kilka razy zapalam i gaszę.i to nie zawsze tak jest. raz jest dobrze a raz nie. Vectra b 2,0 dti 2000r. i nie równo pracuje -jak na nie wszystkich zaworach

Edited by leszekk81

prawdopodobnie czujnik prędkosci wału korbowego do wymiany. podłącz kompa i zobacz jakie wywala błędy.

Please login or register to see this link.

Kup, wymień, ciesz się naprawionym samochodem.

Dokładnie jak poprzednicy napisali.

Przeczytaj też

Please login or register to see this link.

Please login or register to see this quote.

wymieniłem czujnik wału korbowego i zmieniło się to że z obrotami jest OK , ale za to check pali się jak pojeżdze na nim pare minut, obroty pokazuje , ale ida powoli do góry (straszny muł) a jak jestem na postoju i wciskam pedał gazu do spoduto dochodzi wskazówka 3800 obr. i nie idzie więcej? Co mam z tym fantem zrobić ?? Help

Kupiłeś Boscha czy jakiś zamiennik? Odczytałbym błędy kompem najpierw tak czy siak.

Skasuj błędy bo może auto w trybie awaryjnym ciągle jeździ

Edited by Zwierzak

Na początku wystąpił błąd 400 i 1125. po skasowaniu ich odbyłem krótką jazdę i wyskoczył znowu check . ale tym razem tylko 400 . co to może być?? powiedzieli że to układ dolotowy - ale co dokładnie to może być??

Posprawdzaj wszelkie cienkie wężyki z podciśnieniem, prawdopodobnie przy wymianie czujnika któryś z nich mógł zostać uszkodzony albo zsunięty z kolanka/króćca, w którym siedział.

Ate wężyki mogą być odpowiedzialne za to że przy jeżdzie powyżej 2500obr. nie ma checka a jak obroty spadają (zwalniam na skrzyżowaniu) check znowu się pali?

Wężyki , złączki gumowe , gdzieś masz niewielką dziurkę . Wpisz w szukajkę 0400 będziesz wiedział prawie wszystko na ten temat .

Dzięki kolego!! wężyk był wypięty, jak nabijali mi klimę to musieli mi wypiąć gdzieś przypadkiem . Na razie Viki lata jak szalona. jeszcze raz DZIĘKI !!

Nie ma sprawy. Też mnie to dotknęło kilka dni po zakupie 2.0 DTI. Zsunął się wężyk i mechanik wziął tylko czteropak Tyskiego, a już myślałem, że się szykuje koszty wielkie.

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">