Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Gość shrekX20DTL

Drganie silnika

Polecane posty

Gość shrekX20DTL

Witam!

Od pewnego czasu w mojej vectrze drży silnik na wolnych obrotach znajomy podpowiedział mi ze to może być wina napinacza paska klinowego ale wolałbym się upewnić zanim wymienię. Może ktoś spotkał się już z takim problemem?

Kolego poczytaj trochę bo juz o tym było...no ze być że to pasek, napinacz, koło pasowe lub poduszki pod silnikiem

ja stawiam na poduszki pod silnikiem. Miałem kiedyś problem z samo napinaczem ale takie drgania nie występowały, jedynie tylko jeden wielki pisk! Jak poduszki ledwo żyją to drgania silnika będą...

Powiem Ci, że też miałem drżenie silnika, które przenosiło się do kabiny na kierownice, fotele i było to strasznie drażniące. Rozwiązałem problem. Co było? Wymieniłem drążek reakcyjny silnika, czy jak kto woli: stabilizator silnika czy poduszkę górną. Z różnymi nazwami się spotkałem. Jak otworzysz maskę to po lewej stronie na górze taka guma między silnikiem a karoserią. Koszt: 25zł, wymienisz sam.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Kolego my tu dyskutujemy o silnikach Diesla a Ty masz benzynę i inny układ poduszek ....

ja mam też takie drgania... wymieniłem po oględzinach u "fachowca" poduszkę tylną i... jeszcze gorzej jest :/ tzn drgania jeszcze większe

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

co proponujecie jeszcze hm?

Napisano (edytowany)

przerabiałem to po za kupie vectry ale mi się poszczęściło. Kupiłem w ASO oryginalną poduchę tylną za 310 zł (przy skrzyni) i po wymianie zrobiło się dobrze tylko na 10 km. Po tym dystansie zwaliło się jeszcze gorzej niż przed wymianą... Powód? reszta wyeksploatowanych poduszek silnika (lewa dolna i prawa górna) zerwało moją nową poduchę z ASO. oczywiście udało mi się wymienić na nową na gwarancji i uderzając po rozum do głowy kupiłem resztę poduch. Jak wymieniać to wszystkie razem.

Edytowano przez adam_hybrid86

ale jak kupie następne 2 nowe i ta okaże się już też walnięta to koszty nie małe będą :/

pewności też nie mam, że będzie dobrze

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20"> więc co polecacie, żeby się upewnić, że to na 100% poduchy?

Gość marsss

Witam.Ja też mam problem z drganiami i wibracjami odczuwalnymi w kabinie samochodu.Szukałem tego tematu i nie znalazłem nic o drgających silnikach,więc chyba zle szukam.Jak by ktoś znalazł coś na ten temat niechaj wklei link.

Z góry dziękuje.

Napisano (edytowany)

no chyba znalazłeś ten temat

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> sprawdź poduchy silnika - to przez nie drgania się przenoszą na resztę pojazdu. U mnie oprócz drgań odczuwalnych we wnętrzu delikatnie chodził mi lewarek podczas hamowania silnikiem i zmiany biegów.

Objawy:

1. Przy utrudnionym odpalaniu (co w vectrach jest standardem) strasznie trzęsie budą

2. podobne wstrząsy są przy gaszeniu silnika

3. Przy nagłym ruszaniu i utracie przyczepności kół słyszysz/czujesz silne drgania i uderzenia

4. jadąc na niskich biegach I i II gdzie masz największa siłę napędową czujesz latanie silnika przy przyspieszaniu

5. przy hamowaniu silnikiem na biegu I i II przy wysokich obrotach trzęsie budą i chodzi ci lewarek

6. przy 50 km/h wrzucasz V bieg i słyszysz cała swoja konsole środkową =)

Dodam że poduszki wymienia się wszystkie razem. Niestety podczas gdy ja wymieniałem nie miałem takiego doświadczenia. Mechanior wymienił tylną -środkową poduchę za 350 zł + 310 zł cena poduchy w ASO. Efekt?? Po przejechaniu 5 km w super stanie i bez drgań drgania... powróciły - uszkodzone pozostałe poduszki naderwały poduchę nową....

Kupujesz zamienniki? unikaj HANS PRIES/TOPRAN.

Polecane FEBI, LEMFORDER czy GM

Edytowano przez adam_hybrid86

Gość MasterViki

O tych drganiach to już tu dziesiątki postów na forum poszło. Szukajcie. U mnie wstrząsy tez były. Okazało się, że koło pasowe. Wymieniłem razem z napinaczem bo tez umarł i jest lepiej, ale to nie jest jeszcze to.

U mnie nawet po wymianie tej jednej poduszki nie było na chwilę lepiej ;/ a słyszałem, że aby sprawdzić, czy to poduchy to należy odkręcić lewą poduszkę olejową tą dolną i odpalić samochód. Jeżeli są drgania nadal to nie poduszka, natomiast jeśli nie ma to ta poduszka do wymiany, bo podobnież to ona przenosi drgania na budę tak?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.