Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

ryjek

Zatrzaśnięcie tylnej klapy

Polecane posty

Witam wszystkich b. serdecznie,

Jakoś jeszcze nie miałem okazji ani się przedstawić, ani pokazać mojego samochodu ale jakoś czasu nie było a i zima ostra nas dopadła a chciałem zrobić ładne fotki

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Po krótce napisze że mam na imię Robert, jestem z Warszawy, we wrześniu zakupiłem Opla Vectrę C kombi z maja 2006 r., 1.9 cdti 150 km, na dzień dzisiejszy najechane ma 134 tysiące. Jest ładna , czarna, a jak domaluję parę zarysowań to od razu wrzucę zdjęcia.

Jestem nowy w temacie Opla i chętnie skorzystam z wszelkich porad. Dziś akurat przytrafiła mi się awaria, otóż zamknąłem klapę bagażnika, zamknąłem centralny zamek, a po otwarciu centralnego zamka tylna klapa ani drgnie. Ponieważ śpieszyłem się bardzo, to mogłem ją za mocno zamknąć. I teraz mam pytanie co z tym fantem zrobić ? Nie udało mi się dostać do zamka od wewnątrz (bo nie wiem do końca jak), mogę jutro jechać do serwisu opla nie daleko domu ale jakoś nie chciałbym płacić za dużo. Macie może jakieś pomysły?

I jeszcze jeden mały OT - otóż od pewnego czasu w połowie dociśnięcia sprzęgła słychać głośny terkot, który po rozgrzaniu silnika troszkę słabnie. Jakiś czas zdarzało mi się trochę "jeździć" na sprzęgle, gdyż miałem problemy z przestawieniem się ze starego auta

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Dziękuję z góry za porady,

Pozdrawiam,

R.

Co do zamka, mialem to w opc po roku czasu od zakupu - do wymiany caly zamek....tez nie dalo sie otworzyc.....

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Poczytaj o kole dwuamsowym bo najprawdopodobniej Ci się kończy

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

NoWłaśnie obawiałem się takiej odpowiedzi, ale cóż jak trzeba wymienić to trzeba

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Gość januaryr

W tapicerce od klapy jest gumowe kółko pośrodku i po wyciągnięciu jego można śrubokrętem odblokować klape było gdzieś na forum .

A co do awarii klapy to pewnie wystarczy przeczyścić styki w tym elektrycznym styczniku (nie znam dokładnej nazwy) co dotykasz paluchem żeby otworzyć - już parę osób to miało.

Edytowano przez zubek73

A czy jak próbujesz otworzyc klape to słychac jak by silniczek? Bo jeżeli tak to dociśnij klape i spróbuj jeszcze raz. Jak klapa jest niedomknięta to moze byc taki efekt, ja czasem tak mam.

Witam

Taki problem miałem u siebie. Poradziłem sobie ściągając gumową osłonę klamki pokrywy. Pod gumą jest mechanizm, z tego co pamiętam, kulka, która po prostu była mocno zabrudzona, lekko podrdzewiała. Wyczyściłem, przesmarowałem wd-40. I po otwarciu pokrywy zdemontowałem zamek i wyczyściłe go. Pracuje już roczek bez problemu

Nie wiem jak u ciebie, ale u mnie jest mikro włącznik, z którego wystaje grubości ok. 1mm drucik ( bardzo twardy ), który po wciśnięciu załącza rygiel.

kulki tam nie widziałem.... a co do WD-40, to istnieje prawdopodobieństwo, że rozpuści Ci osłaniającą mikro włącznik gumkę.

Na drugim zdjęciu, widać dwa ząbki ( 3 ; 4 ), które wysunęły się z zaczepów i blokowały dojście do stycznika. Po poprawnym zamocowaniu stycznik działa prawidłowo.

Narzędzia i sposób, aby wyjąć ,mikro włącznika. ( 5 i 6 foto ) : torks - 40 , gedor nasada - 8

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć attachment

Edytowano przez dziq922

Jak otworzyć klapę bagażnika od środka

Edytowano przez freezer

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.